Главная Ссылки ... Вирощування кукурудзи на силос

Вирощування кукурудзи на силос

Вирощування гібридних сортів кукурудзи затребуване в сільському господарстві для годівлі великої рогатої худоби. З таких сортів виготовляється силос - консервоване харчування для корів, яке підвищує удойность і якість молока. Тому вирощування кукурудзи на силос має велике значення для сільського господарства

Специфіка вирощування кукурудзи для силосу

Силосний гібрид кукурудзи вводиться в повнораціонні суміші для дійних корів, щоб воно було якісним, легко засвоювався, добре пережовувати і сприяло швидкій виробленні високоякісного молока.

Силос - це подрібнена зелена маса, свого роду консервант, заготовлений за спеціальною технологією. Продукт має високу енергетичну цінність, зберігає 70% поживних мікроелементів, сприяє кращій засвоюваності зернових сумішей і сіна і підвищує продуктивність дійних корів.

Фермерські господарства проводять ятати силосу в сховища. Якщо в виробничих масштабах для отримання силосу поряд зі злаком вирощують різні види культур, наприклад, соняшник, ріпак, люцерну, то на невеликій ділянці землі найпродуктивнішою є кукурудза. На переробку рослина йде повністю, основний відсоток - зелена маса, качани кукурудзи в силосі, використовують в певному співвідношенні і тільки молочної стиглості. Надлишок сухих речовин гальмує процес бродіння, недолік також негативно відбивається на якості силосу, тому для такої мети беруть кормові сорти, спеціально гібридизувати для закладки на зиму.

Для обробітку кукурудзи на силос в середній смузі підходять ранні та середньоранні сорти, для північних районів - тільки ранні гібриди з коротким терміном вегетації.

Ранні сорти кукурудзи

До ранніх сортів гибрiдiв кукурудзи, придатним для виготовлення силосу, відносять такі:

  • Трофі F1 - гібрид кукурудзи, якому потрібно 75 днів, щоб утворити перший початок після посіву, дуже скоростиглий;
  • Лакомка 121 - ранній, урожайний сорт. Період вегетації в межах 73-78 днів. Рекомендується використовувати для консервування і вживання у вареному вигляді;
  • Санданс - сорт, який потребує 59- 86 днів для утворення врожаю. Висота стебла до 170 см, утворює до 2 качанів на одній рослині, конічної форми, довжиною до 18.5 см, з надійною захисною обгорткою;
  • Джубілі F1 - середньоранній за термінами дозрівання сорт, цукрової кукурудзи, жовтого типу. Початки добре дозрівають як влітку, так і на початку осені;
  • Лендмарк F1 - гібрид з вегетаційним періодом в 73-83 дня. Дуже солодкого типу Sh2. здатність до тривалого періоду зберігання після збору, на відміну від гібридів типу Se. Початок довжиною до 21 см з 12-14 рядами яскраво-жовтих зернівок.
  • Цукрова F1 - гібрид среднераннего терміну дозрівання. Вегетація тривати 75 - 80 днів. Висота рослини до 180 см. Качан середньої довжини до 20 см і масою близько 225г. Зерно янтарно-золотистого кольору, має відмінний смак, дуже ніжні, солодкі.

З цих сортів кукурудзи виходить якісний силос для тварин.

Просмотров : 459
logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст