Главная Блог ... Новости На будівлі Херсонського апеляційного суду майорить синьо-жовтий прапор На будівлі Херсонського апеляційного суду майорить...

На будівлі Херсонського апеляційного суду майорить синьо-жовтий прапор

Отключить рекламу
На будівлі Херсонського апеляційного суду майорить синьо-жовтий прапор - a3f88b98582cde90aa858b264f977ab8.jpeg

Український прапор на будівлі Херсонського апеляційного суду з’явився 12 листопада 2022 року після деокупації міста.

Голова Херсонського апеляційного суду Олександр Коровайко розповів, що має намір поїхати до Херсона одразу, як тільки це буде можливо. Над розмінуванням міста працює декілька груп саперів-вибухотехніків. «Думаю, за три-чотири дні вже можна буде приїхати в місто. Треба оцінити, якої шкоди завдали окупанти будівлі суду, та визначитися із заходами, спрямованими на його відновлення», – сказав він.

Заплановано, що цього тижня Голова Верховного Суду Всеволод Князєв та голова ХАС обговорять питання щодо відновлення здійснення правосуддя в обласному центрі, а також відповідні організаційні заходи.

За словами Олександра Коровайка, колектив суду залишився в повному складі, більшість суддів (90 %) і працівників апарату не поїхала далеко від рідного міста, вони працюють в Одесі, по двоє суддів – у Житомирі та Рівному. Щойно Голова Верховного Суду вирішить питання про відновлення відправлення правосуддя в ХАС – усі судді та працівники апарату повернуться до Херсона. «Ми вдячні колегам з Одеського апеляційного суду, але всі дуже хочемо якнайшвидше повернутися до Херсона. Наш колектив ще більше згуртувався в цей складний час. Судді готові відновлювати роботу на деокупованій території Херсонщини і забезпечувати конституційну функцію – здійснення правосуддя», – сказав Олександр Коровайко.

Крім того, голова суду зазначив, що в ХАС у координації із судами першої інстанції також обговорюють питання про відновлення їх роботи на звільненій від окупантів території області.

Нагадаємо, 2 березня 2022 року українським військам довелося відступити з Херсона після масованих обстрілів окупантами житлових кварталів міста та запеклих боїв. Судді Херсонського апеляційного суду були змушені евакуюватися. Внаслідок обстрілів міста військами країни-агресора будівлю суду пошкоджено.

Розпорядженням Голови Верховного Суду від 6 березня 2022 року № 1/0/9-22 «Про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану» територіальна підсудність справ Херсонського апеляційного суду була визначена за Дніпровським апеляційним судом, а розпорядженням Голови Верховного Суду від 26 вересня 2022 року № 52 «Про зміну територіальної підсудності судових справ судів Херсонської області» – за Одеським апеляційним судом.

У ході контрнаступу на півдні України 11 листопада 2022 року ЗСУ визволили Херсон, відкинувши російські війська на лівий берег Дніпра. Наступного дня до міста повернулася Національна поліція України.

Робота Херсонського апеляційного суду незабаром буде відновлена, як і діяльність усіх судів на звільнених від загарбників територіях.

Вітаємо суддів Херсонського апеляційного суду, а також усіх мешканців обласного центру та деокупованих населених пунктів Херсонщини зі звільненням від окупантів!

Херсон – це Україна!

Джерело: Верховний Суд

 • 1432

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 1432

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст