Главная Блог ... Новости МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ ВИКОНАЛО УРЯДОВИЙ ПЛАН ДІЙ НА 2017 РІК У СФЕРІ ПРОБАЦІЇ МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ ВИКОНАЛО УРЯДОВИЙ ПЛАН ДІЙ НА...

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ ВИКОНАЛО УРЯДОВИЙ ПЛАН ДІЙ НА 2017 РІК У СФЕРІ ПРОБАЦІЇ

  • Автор: 

    Автор не указан

  • 0

  • 0

  • 849

Отключить рекламу
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ ВИКОНАЛО УРЯДОВИЙ ПЛАН ДІЙ НА 2017 РІК У СФЕРІ ПРОБАЦІЇ - tn1_ministerstvo_yustitsii_vikonalo_uryadoviy_plan_diy_na_2017_rik_u_sferi_probatsii_5a58cf76bed72.jpg

Міністерством юстиції у 2017 році введено у дію повноцінну систему пробації, метою якої є забезпечення безпеки суспільства через здійснення контролю за правопорушниками, засудженими до покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, а також надання їм необхідних консультацій та підтримки, що сприяють недопущенню нових кримінальних правопорушень.

Про це йдеться у Звіті про результати виконання Плану пріоритетних дій Уряду на 2017 рік, - інформує Департамент пробації Міністерства юстиції.

За словами заступника Міністра юстиції України Дениса Чернишова, змінити підхід до виправлення осіб, які оступилися, і, власне, нівелювати можливий рецидив, - і є ключовим у системі пробації.

«Особливо, це стосується неповнолітніх, які в силу різних причин, вперше вийшли за рамки закону і до яких, за міжнародними мірками, застосовується і надто суворе покарання, і ведеться надто неправильна робота щодо їх ресоціалізації. Підсумки саме такого підходу здебільшого невтішні, адже ув’язнення не завжди спроможне допомогти», - наголосив заступник Міністра.

Зокрема, для забезпечення діяльності системи пробації створено 499 уповноважених органів з питань пробації та 6 управлінь пробації в міжрегіональних управліннях з питань виконання кримінальних покарань та пробації.

Станом на 1 грудня 2017 в територіальних органах пробації працювало 3316 працівників. Навчання персоналу пробації проводиться за програмами, що були розроблені за участю міжнародних експертів – протягом року навчено 1 тис. працівників.

«З 2002 року тривала робота щодо створення передумов впровадження системи пробації. А це майже 15 років вивчення іноземного досвіду, навчання персоналу, пілотування пробаційних центрів, розробки методик і інструментів пробації, участі у міжнародних проектах», - додав Денис Чернишов.

Разом з тим, на обліку підрозділів пробації перебуває 65,8 тис. осіб, а з початку минулого року пройшло 152,3 тис., з них 78% – засуджені, які звільненні від відбування покарання з випробуванням. При цьому загальна частка осіб, які вчинили повторне кримінальне правопорушення під час проходження пробації, засуджені за ухилення від відбування покарання або яким скасовано іспитовий термін за порушення вимог вироку суду складає менше 5%.

У рамках пробації впроваджено новацію судового процесу – складення та подання персоналом пробації досудової доповіді щодо обвинувачених, метою якої є забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого та сприяє суду у призначенні покарання необхідного для виправлення правопорушника та попередження нових злочинів. Протягом 11 місяців поточного року складено близько 17,6 тис. досудових доповідей, у яких брали участь майже 76% обвинувачених. У 89% випадків думка персоналу пробації збігається з рішенням суду щодо доцільності застосування альтернативних покарань.

Як наголосив Денис Чернишов, усвідомити, здавалося б, прості речі в європейських країнах вдалося ще у дев’яностих, ми ж лише розпочинаємо свій шлях; і абсолютно не йдеться про уникання несправедливості чи масове уникання в’язниці, йдеться про інше – ми не маємо права калічити тих, хто, воістину, має право на другий шанс та головне – бути корисним своєму народові.

«Власне, усе це і має забезпечити система пробації – система, яка продемонструє довіру і віру держави у свого громадянина, адже пробація – це не карт-бланш, а щоденна робота з тими, хто лише розпочинає вчитися вирішувати свої проблеми, не вступаючи у конфлікт із законом», - наголосив Денис Чернишов.

В Україні розроблено національний інструмент оцінки ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення, який використовується в складенні досудової доповіді щодо обвинуваченого та для розробки індивідуального плану роботи із засудженими. Інструмент оцінки ризиків для неповнолітніх розроблено за експертного сприяння міжнародних партнерів України. В цьому контексті за підтримки українсько-канадського проекту "Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні" продовжується створення системи ювенальної пробації для роботи з підлітками, які притягуються до кримінальної відповідальності, та перебувають у відкритому суспільстві, зберігаючи при цьому соціально-корисні зв'язки з їх родичами.

Вже з 1 січня 2018 року вводяться у дію пробаційні програми, які будуть застосовуватись до правопорушників за рішенням суду.

«Результатом багаторічної байдужості стали тисячі загублених життів, яких віддали напризволяще, навіть не задумуючись над тим, що ж спонукало до вчинення злочину, та, як «вилікувати» людину, надавши, насамперед, кваліфіковану психологічну допомогу. Українська ж система покарання, яка за роки так і не змогла самоствердитися, до дрібниць автоматизувала «конвеєр справедливості», котрий без вагань поглинав абсолютно всіх, хто вчинив правопорушення», - резюмував заступник Міністра Денис Чернишов.

Крім того, з метою налагодження соціальної комунікації із суспільством та розвитку сфери послуг для суб’єктів пробації на рівні громади в Україні відкрито чотири модельні центри пробації для дорослих – у Кропивницькому, Луцьку, Черкасах та Полтаві, на базі яких пілотуються чотири нових проекти пробаційних програм. В подальшому такі центри заплановано відкривати у великих містах країни.

Для впровадження у практичну діяльність міжнародних стандартів з питань пробації і ресоціалізації продовжується співробітництво з Радою Європи, ЄС, Канадою, Норвегією, Нідерландами та USAID.

Одним із важливих нововведень є законодавча підтримка Кабміном пропозиції Мін’юсту щодо запровадження ведення обліку засуджених та осіб, узятих під варту, шляхом створення відповідного Єдиного реєстру таких осіб.

Окрім вказаних результатів і напрямів роботи, Міністерство юстиції здійснило також ряд інших важливих кроків у сфері пробації, зокрема щодо удосконалення системи управління персоналом органу пробації та управління ефективністю, у сфері матеріально-технічного забезпечення пробації, а також щодо співпраці з державними інституціями, місцевими громадами та організаціями громадянського суспільства для створення ресурсної бази системи пробації та формування довіри суспільства.

Джерело: Мінюст

  • 849

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 849

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст