Главная Блог ... Новости Мінфін та ДФС розробили алгоритм для автоматизації камеральних перевірок Мінфін та ДФС розробили алгоритм для автоматизації...

Мінфін та ДФС розробили алгоритм для автоматизації камеральних перевірок

Отключить рекламу
Мінфін та ДФС розробили алгоритм для автоматизації камеральних перевірок - tn1_0_12483600_1512327198_5a24481e1e835.jpeg

Міністерство фінансів та Державна фіскальна Служба розробили алгоритм автоматизації камеральних перевірок шляхом створення уніфікованої методології, яка буде використовуватись у всіх областях на рівні програмного продукту і буде в автоматичному режимі обробляти звітність та декларації. З використанням такого алгоритму можна значно прискорити процес перевірки декларацій та звітності.

Користуйтеся консультацією: Отримали запит від податкової?! Готуємо мотивовану і обгрунтовану відповідь

У чому суть?

На проведення камеральних перевірок у ДФС задіяно понад 2000 співробітників, які в рік мають перевірити більше 18,5 мільйонів документів. Предметом камеральної перевірки є дані, зазначені у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та дані системи електронного адміністрування ПДВ. До таких даних відносяться кількісні та вартісні показники, зазначені в податковій звітності.

В рамках Проекту з комплексної реформи ДФС Робочою групою при ДФС було розроблено алгоритм для автоматичного проведення камеральних перевірок, використовуючи уніфіковану методологію. Пілотне використання цього алгоритму в одній з областей показало, що можна значно прискорити процес перевірки та зменшити вплив людського фактору у процес камеральних перевірок.

За результатами використання автоматизованого алгоритму в одній з областей перевірка однієї декларації може займати до 5 хвилин, тоді як зараз в середньому інспектор витрачає близько 40 хвилин.

Що це дає?

Завдяки автоматизації камеральних перевірок, тобто використанню розробленого алгоритму, можна значно прискорити роботу ДФС. До прикладу, час на перевірку звітності щодо податку на прибуток зменшиться на 75 %.

Більш того, це значно зменшує ручне втручання у процес перевірок, а відповідно зменшує корупційні ризики. В свою чергу, платник податків чітко розумітиме за якими критеріями проводяться камеральні перевірки в ДФС, адже критерії будуть однакові для всіх. Також, автоматизація камеральної перевірки фактично звільняє платника податків від очікувань результатів перевірки, адже процес відбуватиметься за чіткими критеріями і без людського втручання.

Користуйтеся консультацією: Камеральні перевірки: типові помилки фіскальних органів під час проведення

Що далі?

Робоча Група доопрацьовує методологію розробленого алгоритму для камеральних перевірок. Алгоритм планується тестово впровадити в інших областях України, щоб далі автоматизувати камеральні перевірки по всій Україні.

У довгостроковій перспективі, камеральні перевірки планується ввести у Електронний кабінет платника. Тобто платник податків зможе зразу оперативно отримувати інформацію стосовно заповненої декларації онлайн.

Читайте статтю: Скасування наказу на перевірку, яка була проведена на підставі ухвали слідчого судді - позиція вітчизняних судів.

Джерело: Міністерство фінансів України

  • 1262

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1262

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст