23.08.2018 | Автор: Alex Ander    Просмотров:  516
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Мін'юст актуалізував Інструкцію з організації примусового виконання рішень

Міністерство юстиції продовжує роботу щодо захисту прав дітей на належне утримання. Ряд важливих змін внесли до Інструкції з організації примусового виконання рішень наказом Міністерства від 2 серпня 2018 року № 2522/5.

Порядок стягнення

Даними змінами уточнили порядок стягнення виконавчого збору, в тому числі і за документами про витребування аліментів. Ці принципи прописані в Законі про виконавче провадження. Виконзбір стягують з боржника на підставі відповідної постанови, яку держвиконавець виносить одночасно з ухвалою про відкриття виконавчого провадження (крім документів про аліменти) і до наступного вечора направляє сторонам провадження.

Слід враховувати, що в разі часткового виконання боржником рішення про стягнення коштів до відкриття виконавчого провадження, виконзбір стягують з суми, що залишилася.

Користуйтеся консультацією: Актуальные вопросы системы принудительного исполнения судебных решений — Алексей Воробьев

Щодо аліментників ситуація наступна: якщо батько чи матір заборгували виплати більш ніж за 12 місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання, виконавець нарахує збір із суми заборгованості. Подальше прострочення щомісячного аліментного платежу тягне за собою новий виконзбір кожного місяця.

На наступний день після повної сплати аліментів, повернення виконавчого документа стягувачу та закінчення провадження держвиконавець на підставі розрахунку нарахування виконзбору виносить постанову про його стягнення. Виконання ухвали здійснюють за рахунок стягнутих з батька чи матері коштів за умови відсутності заборгованості зі сплати аліментів.

До речі, саме виконавче провадження за постановою про стягнення виконзбору виконавець має відкрити не пізніше наступного робочого дня після її реєстрації у відповідній автоматизованій системі.

Також до Інструкції з організації примусового виконання рішень ввели форму Розрахунку нарахування виконавчого збору, який рахуватиме держвиконавець в автоматизованій системі та додаватиме до матеріалів виконавчого провадження.

Даний наказ набирає чинності 28 серпня одночасно з Законом № 2475-VIII щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання, яким передбачено, що:

- за перевищення терміну самостійного вивезення дитини за кордон нараховують штраф;

- органи опіки будуть регулярно контролювати цільове використання аліментів;

- з серпня дитину можна буде самовільно вивезти на місяць за кордон;

- аліменти почнуть визначати на основі витрат батька чи матері.

Побачення з дитиною

В Інструкції з організації примусового виконання рішень також врегулювали питання про встановлення (та усунення перешкод) побачення з дитиною. Відтепер, якщо не ухвалили час і (або) місце зустрічі, для вирішення цього питання виконавець викликає батьків, направляючи виклики одночасно з постановою про відкриття виконавчого провадження. Якщо комусь цей час не підходить, треба направити держвиконавцю клопотання, в якому вказати зручні час і місце проведення побачення з дитиною. Інакше, якщо хтось з батьків не з’явився і не повідомив, виконавець визначить сам дату зустрічі, враховуючи позицію сторін та інтереси дитини.

Треба знати, що при виконанні рішення про встановлення побачення з дитиною і про усунення перешкод для такого побачення держвиконавець може залучати органи опіки та піклування, в іншому разі - відкладає проведення виконавчих дій.

Пам'ятайте: отримати професійну консультацію та знайти хорошого адвоката ви завжди зможете на нашому сайті "Протокол".

Автор: Alex Ander

Джерелоюридичний ресурс Протокол

6
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення