3
0
4678
Проведення розрахунків через «електронні платіжні системи, зокрема LiqPay», позбавляє права знаходитися на спрощеній системі оподаткування. До такого висновку наприкінці року дійшла Державна фіскальна служба у місті Києві у податковій консультації від 20.12.2018 року.
ДФС робить висновок, що платники єдиного податку можуть проводити діяльність з продажу товарів та надання послуг виключно у готівковій та/або безготівковій грошовій формі. Суб’єкти господарювання, що проводять розрахунки через електронні платіжні системи зобов’язані перейти на сплату інших податків та зборів, визначених Податковим кодексом України.
У консультації ДФС порівнює поняття "готівкові розрахунки" та "електронні гроші", вказуючи, що "електронні гроші" не відносяться до готівкової та безготівкової форми проведення розрахунків, а й відповідно суб’єкти господарювання не можуть перебувати на спрощеній системи оподаткування.
Однак, тут виникають питання: Чи є LiqPay електронною платіжною системою ?
Чи дійсно використовуються електронні гроші?
На офіційному сайті LiqPay вказується, що LiqPay - це web-інтерфейс ПриватБанку, за допомогою якого є можливість оплачувати товари чи послуги в мережі інтернет, а також відправляти грошові перекази з картки на картку.
Тобто, LiqPay не електронна платіжна система, а web-інтерфейс для оброблення платежів, фізичним аналогом такого інтерфейсу є платіжні термінали.
В свою чергу, на дану податкову консультацію від ДФС відреагував і сам ПриватБанк. В компанії заявляють, що LiqPay не зареєстрована як платіжна система, що підтверджується відомостями з Реєстру платіжних систем Національного Банку України. Дані відомості можна перевірити на офіційному сайті НБУ.
Окрім іншого, інтернет-магазини, що використовують LiqPay, отримують грошові кошти від продажу товарів робіт і послуг в безготівковій формі на поточний рахунок в банківській установі України. Відповідно не здійснюється використання або проведення розрахунків електронними грошами.
Позиція банківської установи полягає в тому, що LiqPay не є електронною системою платежу, а протилежну думку податківців вони називають «наслідком помилкового уявлення про правове регулювання послуги LiqPay».
Таким чином, суб’єкти господарювання, які використовують LiqPay, отримують виручку за продаж товарів чи надання послуг в безготівковій грошовій формі.
LiqPay не є електронною платіжною системою чи системою обігу електронних грошей, а отже такий спосіб отримання коштів не суперечить положенням Податкового кодексу України та не є підставою для переходу зі спрощеної системи оподаткування.
Автор консультації: Barbashin Sergey
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
192
Коментарии:
0
Просмотров:
920
Коментарии:
1
Просмотров:
336
Коментарии:
0
Просмотров:
232
Коментарии:
0
Просмотров:
316
Коментарии:
0
Просмотров:
583
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.