Главная Блог ... Новости КЦС ВС роз’яснив судам, що за одне незаконне звільнення стягується один середній заробіток КЦС ВС роз’яснив судам, що за одне незаконне звіль...

КЦС ВС роз’яснив судам, що за одне незаконне звільнення стягується один середній заробіток

  • Автор: 

    Автор не указан

  • 1

  • 2

  • 2103

Отключить рекламу
КЦС ВС роз’яснив судам, що за одне незаконне звільнення стягується один середній заробіток - tn1_69666c57dead74604dd8e5d6f7e26deb_5f48bf0096cc6.png

Позивачка просила суд, зокрема, стягнути з роботодавця середній заробіток за вимушений прогул через невчасне повернення трудової книжки та середній заробіток за час затримки виплати належних при звільненні сум.

Місцевий суд задовольнив позов частково, стягнув із роботодавця на користь позивачки суму середнього заробітку за затримку трудової книжки, у решті позовних вимог відмовив.

Апеляційний суд збільшив суму коштів, що підлягають стягненню з відповідача за несвоєчасну видачу трудової книжки, у решті рішення суду залишив без змін.

Позивачка в касаційній скарзі просила суд стягнути з відповідача середній заробіток і за час затримки розрахунку при звільненні, і за час затримки видачі трудової книжки.

Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду змінив судові рішення попередніх судів, стягнув з відповідача на користь позивачки середній заробіток за час вимушеного прогулу, а не за час несвоєчасного повернення трудової книжки, з огляду на таке.

Аналіз ч. 1 ст. 117, ч. 1 ст. 116 КЗпП України дає підстави для висновку, що обов’язок роботодавця щодо виплати середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні настає за умови невиплати з його вини належних працівникові сум у строки, зазначені в ст. 116 КЗпП України, при цьому визначальними є такі юридично значущі обставини, як невиплата належних працівникові сум при звільненні та факт проведення з ним остаточного розрахунку.

Непроведення з вини власника або уповноваженого ним органу розрахунку з працівником у зазначені строки є підставою для відповідальності, передбаченої ст. 117 цього Кодексу, тобто виплати працівникові його середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Крім того, відповідно до ч. 5 ст. 235 КЗпП України у разі затримки видачі трудової книжки з вини власника або уповноваженого ним органу працівникові виплачується середній заробіток за весь час вимушеного прогулу.

Отже, положеннями статей 117 235 КЗпП України передбачена відповідальність роботодавця у вигляді стягнення середнього заробітку за час одного й того ж прогулу працівника задля компенсації йому втрат від неотримання зарплати чи неможливості працевлаштування.

Однак за порушення трудових прав працівника при одному звільненні неможливе одночасне застосування стягнення середнього заробітку як за ст. 117 КЗпП України, так і за ст. 235 КЗпП України, тобто подвійне стягнення середнього заробітку, оскільки це буде неспівмірно з правами працюючого працівника, який отримує одну заробітну плату.

При цьому заслуговують на увагу доводи касаційної скарги в частині періоду стягнення середнього заробітку з урахуванням того, що трудову книжку позивачка отримала 30 травня 2018 року, а 5 червня 2018 року їй виплачено компенсацію за невикористані дні щорічної основної відпустки. Період, за який слід стягнути середній заробіток, становить з 26 лютого до 5 червня 2018 року включно, тобто 67 днів, а не 62 дні, як зазначили суди.

Постанова Верховного Суду від 5 серпня 2020 року у справі № 686/20491/18 (провадження № 61-1879св20) – http://reyestr.court.gov.ua/Review/90850326.

Джерело: Судова влада України

  • 2103

    Просмотров

  • 2

    Коментарии

  • 2103

    Просмотров

  • 2

    Коментарии


  • Отключить рекламу

    Шановні панове! Я військовий пенсіонер, прослужив більше 25 років. В мене багато проблем з пенсійним забезпе ченням. Починаючи з 1996 року до 01 січня 2018 року інформаціі про розмір посадового окладу офіцера штабу дивізіі,з посади з якоі я звільнений на пенсію -- немав. В обласному військоматі на моі багаторазові звернення,що в мене занижений розмір пенсіі, завжди отримував одну і ту же відповідь,що мені нараховують пенсію згідно норматив них документів. Напочатку 2018 року прийнята постанова Кабінету Міністрів Украіни № 103, а трохи раніше постанова КМУ № 704, наказ Міністерства оборони Украіни № 90. Ознайомизвшись і вивчивши іх .я ..прийшов до висновку що мені дуже сильно занизили розмір посадового окладу з якого нараховується пенсія На моі звернення до високопосадовців зі скаргами і просьбами,заявами,змін великих немає. Перший судовий позов програв в суді першоі і апеляційноі інстанціі. Подав другий позов. 25.08.2020 р. відбулось підготовче засідання. Я не був присутній на ньому. В позовній заяві в суд я вказав,що в зв'язку з похилим віком і поганим станом здоров'я приймати участь в засіданнях не можу. 27.08.2020 отримав повістку за підписом судді , прибути на судове засідання на 10.09.2020р.Прошу дати мені відповідь, що робити.Законно це. чині. Може нехай на медичних ношах мене принесуть на судове засідан ня. Чи є в постановах КМУ в зв'язку з карантином, людям похилого віку 65 і більше,обмеження щодо пересуван ня по місту, приймати участь в судових засіданнях. Моя справа № 260/2656/20. 29.08.2020 р. Іван Михайлович Чухрай.

    29.08.2020 14:53

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст