Главная Блог ... Новости Коли поліція вправі зупинити ваш автомобіль

Коли поліція вправі зупинити ваш автомобіль

Отключить рекламу
Коли поліція вправі зупинити ваш автомобіль - tn1_0_81349700_1470737558_57a9ac96c69fb.jpg

Мабуть, ні для кого з нас не є новинкою поява працівників поліції на автошляхах України. Подія, яку ми досить довго усі чекали та зрештою отримали. Святкова ейфорія уже пройшла, а побутові проблеми залишились і надалі. Яскравою залишається не тільки подія, але й автомобілі працівників поліції, які пересуваються із постійно ввімкненими проблисковими маячками, і досить незвично спостерігати їх появу, спостерігаючи при цьому із дзеркала заднього вигляду, а ще цікавіше коли почуєте: «прийняти праворуч до повної зупинки.». Отже виникає запитання – коли поліція вправі зупинити ваш автомобіль?

Користуйтесь консультацією: Як оскаржити штраф дорожньої поліції?

Мимоволі починаєш розмірковувати над тим, що змінились люди, прийняли новий Закон України «Про національну поліцію», а звички зупиняти автомобілі залишились. Тут варто розібратись та детально зупинитись на цьому. Поліція вправі зупиняти автомобілі, проте за новими правилами.

Відповідно до ст.35 Закону України “Про національну поліцію” поліція вправі зупинити ваш автомобіль в наступних випадках:

1) якщо водій порушив Правила дорожнього руху;

2) якщо є очевидні ознаки, що свідчать про технічну несправність транспортного засобу;

3) якщо є інформація, що свідчить про причетність водія або пасажирів транспортного засобу до вчинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення, або якщо є інформація, що свідчить про те, що транспортний засіб чи вантаж можуть бути об’єктом чи знаряддям учинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення;

4) якщо транспортний засіб перебуває в розшуку;

5) якщо необхідно здійснити опитування водія чи пасажирів про обставини вчинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення, свідками якого вони є або могли бути;

Користуйтесь консультацією: Вас зупинила на дорозі нова поліція? Ваші права. Пам’ятка водію.

6) якщо необхідно залучити водія транспортного засобу до надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або поліцейським або як свідка під час оформлення протоколів про адміністративні правопорушення чи матеріалів дорожньо-транспортних пригод;

7) якщо уповноважений орган державної влади прийняв рішення про обмеження чи заборону руху;

8) якщо спосіб закріплення вантажу на транспортному засобі створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху;

9) порушення порядку визначення і використання на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв.

Аналізуючи перелік підстав, коли поліція вправі зупинити ваш автомобіль, ми можемо зробити висновок, що із всього переліку, лиш порушення правил дорожнього руху може стати підставою та рішенням для зупинки вашого авто працівниками поліції. Варто крім цього зазначити, що законодавець подбав і про права водія, оскільки також прописав у ч.2 ст. 35 Закону України «Про національну поліцію» норму при якій працівник поліції при зупинці вашого авто зобов’язаний поінформувати водія про конкретну причину зупинення ним транспортного засобу з детальним описом підстави зупинки, визначеної у цій статті.

Интервью: Начальник полиции Хатия Деканоидзе: «Меня полицейские тоже останавливают»

Справжньою новелою у нашій нелегкій водійській справі являється те, що вже не потрібно «бігати» за інспектором, після зупинки авто, при цьому знімаючи усе, що відбувається на відео з проханнями пояснити причину зупинки. Тепер все відбувається по нових правилах, а саме: екіпажі працівників поліції обладнанні як фронтальними так і боковими спецзасобами які призначенні для фіксування події, які відбуваються за бортом екіпажу. Також біля нагрудного знаку працівника поліції розміщено особисту відео-камеру яка фіксує на відео увесь процес, що відбувається в режимі наживо. А тому не раджу вам, вдаватися до старих звичок дачі неправомірної вигоди, оскільки матимете можливість познайомитись із нормами кримінального права, адже не забувайте – пропозиція неправомірної вигоди чи надання такої – це також кримінальне правопорушення. Попри те у вас появилась унікальна можливість переглянути на відео ваші неперевершені маневри, які законодавець називає порушенням правил дорожнього руху, які у свою чергу призведуть до притягнення до адміністративної відповідальності.

Джерело: Перітус консалтинг

 • 20709

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 20709

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст