5
1
29805
Всі чули про травневий злом «Резерву+» і загрозу персональним даним? А про те, що це була дезінформація? А про те, що ТЦК та СП не бачать 6 000 000 чоловіків, які стали «невидимками», бо не оновили дані? Містика, скажете ви? А якщо я приведу факти?
Тож далі з’ясуємо, як завжди – коротко, але по суті, що там зі зламом «Резерву+» і персональними даними, чи бачить ТЦК 100% військовозобов’язаних і коли чекати штрафів за непоновлення даних.
РЕЗЕРВ+» ЗЛАМАЛИ?
Як відомо, в кінці травня в мережі з'явилося багато повідомлень про злам застосунку «Резерв+».
Зокрема, експерт із кібербезпеки Костянтин Корсун, що колись очолював боротьбу з кіберзлочинністю в СБУ, зазначив, що це була дезінформація, яку, ймовірно, розповсюджували росіяни. Він назвав «злиту» базу «максимально примітивною підробкою». Водночас він не виключає, що у майбутньому станеться справжній витік даних через технічні недоліки «Резерв+»:
«Зараз вилізло щось примітивне. Наступне може бути значно якіснішим. А там і справжній злив підвезуть. Питання лише в тому: оприлюднить русня злиту базу чи буде тихенько користуватися. У будь-якому разі, українське суспільство не має на сьогодні інструментів примусити поточну українську владу захищати персональні дані громадян».
Проте у нещодавньому відео на ютуб-каналі Борислава Берези Костянтин Корсун вже заявив, що за його даними застосунок таки зламали:
«За моїми поки що непідтвердженими даними "Резерв+" росіяни трошечки хакнули у кінці травня».
Також він зазначив:
«З огляду на те, як швидко він (Резерв+) робився, то цілком можливо, що не було абсолютно часу ні на тестування, ні на перевірку як це працює, ні на інтеграцію. Тому можуть бути проблеми із самим Резервом+, або Оберегом, можуть бути проблеми з доступністю в якомусь ТЦК даних доступу до Оберегу і коректним відображенням інформації, оновленням».
Проте як він зауважує, попри можливі технічні збої, штрафи для громадян за непоновлення даних передбачені серйозні. Тому для уникнення можливих проблем із застосунком, він радить йти поновлювати дані безпосередньо до ТЦК – так буде найнадійніше.
ТЦК БАЧИТЬ УСІХ?
Також Костянтин Корсун зробив цікаве зауваження:
«Ті 6 млн, які навіть через додаток не оновилися – вони невидимками залишаються для ТЦК. Тобто, з огляду на величезний обсяг навіть того, що вони (ТЦК) не встигли обробити».
Він, зокрема, згадує про бачені ним коробки з паперовими картками, які чомусь досі ніким не внесені до електронного реєстру.
І тому, як він зауважує, можливо ТЦК не одразу будуть штрафувати громадян, адже ще якийсь час займе внесення й перенесення облікових даних.
Отже, які робимо висновки із загальновідомої інформації?
Чи це недопрацювання? Так. Чи це критично? Ні, бо з часом, принаймні колись таки настане день і буде оцифровано всі паперові особові справи військовозобов’язаних.
Крім того, є ще й інший важливий чинник. Знаєте який? По суті ж нічого не забороняє працівникам ТЦК оголошувати в розшук будь-кого, адже для цього не потрібно надання доказів. Внести людину в базу зараз дуже просто, навіть не потрібно постанови про накладення штрафу – лише звернення ТЦК до поліції.
А ще сумлінно й посилено допомагають всіх знайти й дістати, ще й по кілька разів – різноманітні та численні патрулі, облави, рейди працівників ТЦК і поліції, включно з блокпостами по всій країні. Тому навіть якщо когось ще й досі реєстри ТЦК «не бачать», то це лише питання часу, коли вони таки прозріють і зауважать всіх військовозобов’язаних.
Адже щоб зробити якісь офіційні дії чи вести будь-яку діяльність – працювати, навчатися, укласти шлюб, переоформити авто і т. д. – вам необхідно оновити дані або стати на військовий облік, повідомити ТЦК чи отримати звідти певний дозвіл або витяг.
Ну, а постапокаліптичні бункери з автономним джерелом електроенергії та десятирічним запасом консервації, на жаль, є не в кожного українця. А в кого є – напишіть, будь ласка, в коментарях на ютубі. Маю питання щодо технології будівництва і матеріалу блоків:).
А тепер розглянемо як обіцяють штрафувати тих 6 млн чоловік, які неоновили дані ТЦК.
ЯК ПРИТЯГНУТЬ ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА НЕОНОВЛЕННЯ ДАНИХ
Міноборони пояснило алгоритм штрафування тих, хто неоновив вчасно дані. Зокрема, виокремили чотири етапи:
Як повідомив речник Міноборони Дмитро Лазуткін, мета була – оновити свої дані, спонукати людей «зачекінитися», «вказати свій телефон і місце проживання, актуальне, а не всіх підвести під штраф».
ВИСНОВОК
Автор новини: адвокат Роман Симутін
Джерело: Адвокат Симутін
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
219
Коментарии:
0
Просмотров:
219
Коментарии:
0
Просмотров:
312
Коментарии:
0
Просмотров:
291
Коментарии:
0
Просмотров:
255
Коментарии:
0
Просмотров:
318
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.
Та то замануха, 99%, хто оновив дані по "Резерв +" одразу на місці проходять ВЛК і в той же вечір завозяться по "донорським" бригадам, де проводять БЗВП і потім розбираються "покупцями" по різним частинам, де брак особового складу, ось вся правда про "просто оновити дані в ТЦК", там одразу забирають телефони і все, таких більшість і всі на цю владу обізлені, немає мотивованих військовослужбовців!