Главная Блог ... Новости Кінець "епопеї" навколо Тупицького: у КСУ його замінила нова суддя - Оксана Грищук Кінець "епопеї" навколо Тупицького: у КСУ його зам...

Кінець "епопеї" навколо Тупицького: у КСУ його замінила нова суддя - Оксана Грищук

Отключить рекламу
 - ac5100f0eff54e855dfc1710c711349a.jpg

На спеціальному пленарному засіданні Конституційного суду 19 травня склала присягу його судді професор кафедри теорії та філософії права юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Оксана Грищук, передає "Інтерфакс-Україна".

Таким чином, вона займе місце колишнього голови КСУ Олександра Тупицького, у якого днями закінчився 9-річний термін повноважень судді і статус якого протягом останніх майже півтора року залишався спірним через трактування рішень президента Володимира Зеленського.

Згадайте новину: ДБР розслідує справу про втечу за кордон ексголови Конституційного Суду Тупицького

Під час засідання головуючий у КС заступник голови суду Сергій Головатий нагадав, що президент своїм указом від 26 листопада 2021 року призначив Грищук суддею КС, а відповідно до Конституції та закону про КС, суддя набуває повноважень з дня складання присяги.

Потім Грищук прийняла присягу, засвідчивши її своїм підписом. Їй вручили атрибути судді КС: мантію судді, нагрудний знак та посвідчення. Головатий привітав Грищук зі вступом на посаду, побажавши їй професійних успіхів та нагадавши, що вона стала суддею КС у непростий для України час – під час війни РФ проти України.

"Ми не можемо вже бути тими ж, якими були до цієї жахливої війни, тому я вітаю вас із складанням присяги... Насамперед хочу побажати, щоб лихо війни обійшло вас і вашу сім'ю стороною", - сказав Головатий.

Заступник голови КС також додав, що прийняття Грищук присяги у Всесвітній день української вишиванки надає цій події особливої урочистості.

Згадайте новину: Пан Тупицький до Конституційного Суду точно не повернеться, – представник президента Веніславський

Нагадаємо, що Тупицького було призначено в КС ще 14 травня 2013 року тодішнім президентом Віктором Януковичем, а очолив суд він лише у вересні 2019 року.

При цьому 27 березня 2021 року Зеленський підписав указ про скасування указу Януковича про призначення Тупицького, а також указу від 17 вересня 2013 року про таке ж призначення суддею КС Олександра Касмініна.

Проте 14 липня Верховний суд скасував цей указ Зеленського. У президента ж це рішення оскаржили. 7 жовтня вже Велика палата Верховного суду прийняла апеляційну скаргу Зеленського, почавши її розглядати 17 листопада. Поки що вердикт стосовно неї не прийнятий.

Паралельно ж законність указу Зеленського про скасування призначення Тупицького в КС (як і законність указів про його відсторонення з посади судді у грудні 2020 та у лютому 2021 року) оспорюється в самому ж КС. Відповідне подання ще у квітні 2021 року направили 49 депутатів Верховної Ради від "Європейської солідарності" та "Батьківщини".

Згадайте новину: Грищук та Петришин за квотою Президента України поки що не стануть суддями КСУ, бо є Тупицький та Касмінін – окрема постанова КСУ від 30 листопада 2021р.

 • 1329

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 1329

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст