Главная Блог ... Консультации от юристов Как взыскать алименты с иностранца

Как взыскать алименты с иностранца

Отключить рекламу
 - tn1_kak_vziskat_alimenti_s_inostrantsa_5dde5d5db2e04.jpg

Процессы глобализации и всемирной экономической кооперации приводят ко все большей интеграции Украины и ее граждан в мировое сообщество. Многие жители Украины иммигрируют за рубеж, заключают браки с иностранцами, принимают подданство другой страны, трудоустраиваются за рубежом. В связи с этим, вопрос как получить алименты если отец за границей Украины становится все более актуальным.

Юридический интернет-ресурсом “Протокол” расскажет Вам как добиться алиментов если ответчик за границей. Также, напоминаем, что найти квалифицированного юриста, который поможет Вам взыскать алименты с иностранца и объяснить как получить алименты с отца работающего за границей, используя специальный сервис данного ресурса Тендер на юридическую услугу.

Как взыскать алименты с иностранца в украинском суде

Согласно действующего законодательства Украины переезд ребенка или родителей на постоянное место жительства за границу, принятие иностранного гражданства, не лишают детей права на алиментные выплаты.

Для взыскания алиментов с иностранца не всегда необходимо обращаться в суд за границей.

В 2006 году Украина присоединилась к Конвенции о взыскании алиментов за границей (далее –Конвенции), составленной 1956 году в г. Нью-Йорк. Согласно данной Конвенции решения судов Украины о взыскании алиментов могут быть исполнены в странах, присоединившихся к Конвенции, а иностранные решения судов по алиментам исполнены в Украине.

Таким образом, иск о взыскании алиментов с ответчика иностранца или лица, постоянно проживающего за границей, может быть предъявлен в Украине, если законодательство другой страны допускает рассмотрение дела по месту нахождения истца в другом государстве и страна проживания ответчика присоединилась к Конвенции.

Для того, чтобы решение украинского суда было возможно выполнить за границей обязательно уведомить о рассмотрении иска ответчика (должника) по алиментам, если он во время рассмотрения иска находится за пределами Украины. Уведомление ответчика осуществляет суд, который рассматривает дело. Суд обращается с судебным поручением о вручении судебных документов или совершении любых процессуальных действий в компетентный орган иностранного государства. На время исполнения поручения суда компетентным органом иностранного государства производство по делу приостанавливается.

После рассмотрения дела в украинском суде вынесенное решение направляется судом ответчику за границу. После завершения данной процедуры можно начать процедуру обращения в компетентные органы иностранного государства, участника Конвенции, для выполнения решения суда о взыскании алиментов за границей.

В случае, если страна, в которой проживает ответчик, не является участницей Конвенции, будет необходимо обращаться с иском о взыскании алиментов в соответствии с законодательством страны проживания ответчика в иностранный суд.

Взыскание алиментов за границей

как добиться алиментов если ответчик за границейВзыскание алиментов за границей проводится в соответствии с Конвенцией о взыскании алиментов за границей. К странам участницам конвенции о взыскании алиментов за границей относится более 60 стран, среди которых: Австралия, Аргентина, Бельгия, Беларусь, Бразилия, Великобритания, Греция, Дания, Турция, Казахстан, Молдова, Нидерланды, Норвегия, Польша, Португалия, Румыния, Словакия, Венгрия, Финляндия, Франция.

Процедура взыскания алиментов регулируются Инструкцией о выполнении в Украине Конвенции о взыскании алиментов за границей (далее - Инструкция).

Согласно данной инструкции все заявления о взыскании алиментов за границей необходимо направлять через Министерство юстиции Украины.

Согласно данной Инструкции для взыскания алиментов с иностранца необходимо обратиться в главные территориальные управления Министерства юстиции, которые на данный момент находятся в областях или в г. Киеве, по месту нахождения истца.

Если у Вас есть на руках решение украинского суда с ходатайством, которое должно содержать следующую информацию:

  • полное имя ответчика (должника), дата рождения, гражданство и, насколько это известно истцу (взыскателю), его адреса в течение последних пяти лет, любая другая информация, которая поможет установить местонахождение должника, род занятий и место работы и, по возможности, фотографию;
  • имеющиеся сведения о материальном состоянии должника, принадлежащем ему имуществе, семейном положении.

К ходатайству прилагаются надлежащим образом оформленные судом, который вынес решение:

  1. копия судебного решения;
  2. справка о том, что решение вступило в законную силу;
  3. справка о частичном выполнении или невыполнении решения на территории Украины;
  4. справка об уведомлении ответчика надлежащим образом о дне судебного заседания, документы об участии в судебном заседании;
  5. копия протокола (или журнала судебного заседания), о рассмотрении дела по существу;
  6. фотография взыскателя.

Документы должны быть оформлены на украинском языке и содержать перевод страны участницы.

Если с иском в суд в Украине о взыскании алиментов не обращались, то согласно Инструкции необходимо обратиться с заявление, которое должно содержать следующую информацию и документы:

  1. полное имя ответчика (должника), дату рождения, гражданство и, насколько это известно истцу, его места жительства в течение последних пяти лет, род занятий и место работы, фотографию (при наличии);
  2. сведения о материальном состоянии должника, принадлежащем ему имуществе, семейном положении;
  3. заверенную копию документа, подтверждающего степень родства между ответчиком и лицом, в пользу которого требуются алименты (например, свидетельства о рождении, решение суда об установлении отцовства и т.д.);
  4. фотографию истца;
  5. любую другую информацию о местонахождении ответчика;
  6. нотариально удостоверенную доверенность, которая уполномочивает орган принимающей Договаривающейся Стороны действовать от имени истца, или информацию о любом другом лице, уполномоченным действовать от имени истца.

как получить алименты с отца работающего за границейДанный порядок можно применять и для ситуации, когда возникает вопрос как получить алименты с отца работающего за границей. При этом желательно сначала получить решение Украинского суда, а затем действовать в порядке, предусмотренном Инструкцией.

На основании изложенного выше целесообразно начинать процедуру взыскания алиментов с иностранца через суд в Украине, в процессе рассмотрения дела украинским судом вопросы подсудности вашего иска (судам Украины или иностранным суда) применимого права (Украины или иностранного государства) разрешатся без Вашего участия, а наличие судебного решения значительно упростит взыскание алиментов в дальнейшем.

Порядок выполнения Вашего заявления или ходатайства о взыскании алиментов за границей с должника определяется законодательством иностранного государства, в котором проживает должник. Сроки взыскания алиментов зависят во многом от уровня развития страны пребывания должника и платежеспособности самого должника.

По данной ссылке можно ознакомиться с решением суда о взыскании алиментов с иностранца в Украине.

Справа № 755/13911/18

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"21" травня 2019 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді - Чех Н.А.

з участю секретаря - Кузьменко А.М.,

за участю:

представник позивача - ОСОБА_1 ,

представник відповідача - ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання дитини,

установив:

Позивач звернулась до суду з позовною заявою про стягнення аліментів на утримання дитини посилаючись на те, що вони з відповідачем зареєстрували шлюб 08.02.2013 року. Від шлюбу мають неповнолітню дитину - доньку ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Дитина проживає з нею. З 09.07.2014 року відповідач перестав постійно з ними проживати, вести спільне господарство. Як їй відомо, він проживає у Італії , та не має постійного місця роботи, у зв`язку з чим просила стягнути аліменти в твердій грошовій сумі у розмірі 6 000,00 грн.

В судовому засіданні представник позивача обставини викладені в позовній заяві та позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити. Додатково зазначив, що заявлена сума аліментів є достатньою для належного утримання дитини. На дитину позивач витрачає приблизно 12 000,00 грн. в місяць. Дитина ходить на гуртки. Підтвердив, що з позивачем проживає і її друга дитина.

В судовому засіданні представник відповідача вимоги визнав частково, не заперечував щодо стягнення аліментів в розмірі 2 500,00 грн. Просив врахувати відзив на позов. Зауважив, що відповідач проживає в Італії, не працює, винаймає житло. Він не має майна на праві власності. Зауважив, що чеки не є належним доказом.

Вислухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Даний позов зареєстровано в Дніпровському районному суді м. Києва 17.09.2018 року. Ухвалою від 24.09.2018 відкрито провадження.

25.10.2018 року подано відзив на позов.

08.02.2019 року надійшла відповідь на відзив.

25.03.2019 року подано заперечення на відповідь.

В суді встановлено, що сторони по справі мають спільну дитину - доньку ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає з матір`ю, та знаходиться на її утриманні.

Декларацією прав дитини, прийнятою Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1959 року, у принципі 6 проголошено, що дитина для повного і гармонійного розвитку її особистості потребує любові і розуміння. Вона повинна, коли це можливо, рости під опікою і відповідальністю своїх батьків і в усякому випадку в атмосфері любові і моральної та матеріальної забезпеченості.

Відповідно до частини другої статті 51 Конституції України батьки зобов`язані утримувати дітей до їх повноліття.

Сім`я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою (ч. 3 ст. 51 Конституції України).

Відповідно до ст. 141 Сімейного кодексу України, мати, батько мають рівні права та обов`язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов`язків щодо дитини.

Батьки зобов`язані піклуватися про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Батьки зобов`язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя. Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов`язку батьківського піклування щодо неї (ст. 150 Сімейного кодексу України).

Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

При визначенні розміру аліментів на утримання дитини, суд виходить з матеріального становища кожної із сторін спору, а саме те, що неповнолітня дитина проживає разом з матір`ю, перебуває на її утриманні, тоді як, відповідно до вимог сімейного законодавства дитина має право на отримання матеріальної допомоги з боку обох своїх батьків.

В даному випадку позивач та відповідач є особами працездатного віку, доказів про наявність медичних протипоказань встановлених щодо працевлаштування та заняття певними видами діяльності суду не надано.

Як роз`яснено у п. 17 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15.05.2006 року за № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», за відсутності домовленості між батьками про сплату аліментів на дитину той із них, з ким вона проживає, вправі звернутися до суду з відповідним позовом.

Відповідно до ст. 183 СК України частка заробітку матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Згідно ст. 184 СК України суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом або домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, щорічно підлягає індексації відповідно до закону, якщо платник і одержувач аліментів не домовилися про інше. За заявою одержувача аліментів індексація може бути здійснена судом за інший період.

Позивач просить стягнути аліменти на утримання доньки у розмірі 6 000,00 грн. починаючи з дня подачі позову до суду і до досягнення дитиною повноліття. Сторона відповідача з заявленим розміром аліментів не погоджується, згодна на менший розмір аліментів - 2 500,00 грн., оскільки відповідач не працює, не отримує доходів.

Суд, вивчивши докази надані сторонами по справі, дійшов висновку, що розмір аліментів, який підлягає стягненню з відповідача, має становити 3 000,00 грн. Посилання відповідача на відсутність роботи, доходів, не звільняє його від обов`язку утримувати дитину. Суд не враховує надані позивачем чеки, оскільки вони не є належними доказами утримання дитини сторін ОСОБА_5 . Дані чеки свідчать лише про придбання кимось, в певні дати, певних товарів.

Відповідно до ст. 81 ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених цим Кодексом.

Відповідно до10451/ed_2018_10_02/pravo1/T04_1618.html?pravo=1#10451" style="background-color: #fbeeb8;" rel="nofollow"> ст. 430 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень суду у справах про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

Відповідно до ст. 141 ЦПК України стороні, на користь якої постановлено рішення, суд присуджує з другої сторони всі судові витрати.

Якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог. Оскільки, позивач звільнена від сплати судового збору за вимогу про стягнення аліментів, з відповідача в дохід держави має бути стягнуто судовий збір в розмірі 704,80 грн.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 2, 4, 12, 13, 76-78, 81, 141, 258, 259, 264, 265, 273, 354, 355,10451/ed_2018_10_02/pravo1/T04_1618.html?pravo=1#10451" style="background-color: #fbeeb8;" rel="nofollow"> 430 ЦПК України, суд, -

вирішив:

Позовні вимоги ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання дитини - задовольнити частково.

Стягувати з ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина Італійської Республіки, паспорт громадянина Італії серія НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) аліменти на користь ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , адреса проживання: АДРЕСА_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 ) на утримання дитини - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , у твердій грошовій сумі у розмірі 3 000 грн. щомісяця, починаючи з 17.09.2018 року і до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина Італійської Республіки, паспорт громадянина Італії серія НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) в дохід держави 704 грн. 80 коп. судового збору.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Дата складання повного судового рішення - 31.05.2019 року.

Суддя:






КЛОПОТАННЯ

про визнання і виконання рішення про стягнення

аліментів на підставі Конвенції про стягнення

аліментів за кордоном

1. Орган, що передає Орган, що приймає

Міністерство юстиції України_ ГТУ Юстиції в Київській області

Прошу визнати і виконати на території __Республіки Італії___

(Запитувана держава)

рішення Білоцерківського міськрайонного суду Києвської області_від

(суд чи інший орган, який прийняв рішення)

21.05.2019

(дата)

про стягнення аліментів з ___Енського Енея Івановича

(прізвище, ім'я, по-батькові боржника)

на користь Енської Марії Марківни,

(прізвище, ім'я, по-батькові стягувача)

а також стягнути кошти у сумі 1500,00 грн., витрачені на

(сума)

здійснення перекладу пакета документів, що підтверджуються платіжними документами.

2. Дані про особу заявника

Прізвище, ім'я та по батькові Енська Марія Марківна

Громадянство заявника ___України

Дата народження (число/місяць/рік) ___01.01.1985

Місце постійного проживання Київська область, м. Біла Церква, вул. Енська, б. 85

Посада та місце роботи заявника ___Економіст, ТОВ «Маленька компанія»

Документ, який посвідчує особу (назва, серія, номер, яким органом

і коли виданий) ___паспорт АА № 77755577, виданий Енським МВ УМВС, 17.03.2001 року_

3. Дані про особу (осіб), на утримання кого стягуються аліменти

(якщо це не заявник)

Прізвище, ім'я та по батькові Енський Петро Енейович

Громадянство України

Дата народження (число/місяць/рік) 25.01.2010.

Місце проживання Київська область,м. Біла Церква, вул. Енська, б. 85__

Прізвище, ім'я та по батькові

Громадянство

Дата народження (число/місяць/рік)

Місце проживання

4. Дані про особу боржника (наскільки відомо)

Прізвище, ім'я та по батькові Енський Еней Іванович

Громадянство боржника Республіка Італія

Дата народження (число/місяць/рік) 01.01.1981

Місце проживання Республіка Італія, м. Мілан,Виа Монтонаполеоне, б. 8

Місця проживання протягом останніх п'яти років __ Республіка Італія, м. Мілан,Виа Монтонаполеоне, б. 8

Посада та місце роботи боржника Водій, концерн «Фіат»

Ідентифікаційний номер за ДРФО (за наявності) невідомо

Інша інформація, що може сприяти встановленню місцязнаходження

боржника ___одружений на громадянці Італії – Сандрі _Примі, 25.06.1991_

__ року народження

5. Інформація про рішення про стягнення аліментів

Найменування суду, що виніс рішення ___ Білоцерківський міськрайонний суд Києвської області

Адреса суду __09100,Київська область, м. Біла Церква, вул. Турчанінова, 7

Дата ухвалення рішення _21.05.2019

6. Інформація для переказу коштів

6.1. Найменування банку АО «ОЩАДБАНК»

NBIC (1)

SWIFT адреса

IBAN (2) ___UA26000358945621586

Номер рахунку

Прізвище, ім'я та по батькові власника рахунку __Енська Марія Марківна

6.2. Інші деталі платежу

7. Інша інформація

8. Перелік документів, що додаються

Я Енська Марія Марківна,

(прізвище, ім'я та по батькові заявника)

уповноважую _ ГТУ Юстиції в Київській області і його представників

(назва органу, що приймає)

діяти від мого імені та вчиняти всі необхідні дії, пов'язані з

визнанням і виконанням рішення про стягнення аліментів.

10.06.2019 м. Київ

(дата складення заяви) (найменування населеного пункту)

Підпис заявника

М.П.

Печатка запитуючого

центрального органу

Автор консультации: Зубенко Володимир Миколайович

Источник: Юридический портал Протокол

  • 17059

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 17059

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати