Голові Фонду держмайна обіцяли $5 млн за «адмінресурс» – суд виніс перший вирок адвокату

04.06.2020 | Автор: Понзель Марина Генадіївна    Просмотров:  1619
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Вищий антикорупційний суд оприлюднив текст вироку колишньому адвокату, який уклав угоду про визнання винуватості у справі про надання неправомірної вигоди голові Фонду держмайна, повідомляє sudreporter.org

Вирок ухвалено 28 травня.

Суд визнав чоловіка винним за ч.4 ст.369 ККУ і призначив 5 років позбавлення волі. Водночас, згідно ст. 75 КК України, суд звільнив обвинуваченого від відбування покарання у виді позбавлення волі з іспитовим строком на 3 роки.

Обвинувачений був адвокатом, але сьогодні в реєстрі адвокатів більше не значиться.

Суд визнав пом’якшуючими обставинами щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину і вчинення злочинів особою похилого віку.

У вироку йдеться про те, що влітку 2019 особи, матеріали щодо яких виділені в окреме провадження, залучили консультантом з юридичних питань чоловіка, який був знайомий із тодішнім головою Фонду держмайна Дмитром Сенниченком.

У підозрюваних начебто був план встановити контроль над господарською діяльністю АТ «Одеський припортовий завод» і для цього вони вирішили передати неправомірну вигоду голові Фонду держмайна.

Йшлося про усунення від виконання повноважень виконуючого обов’язки голови правління «ОПЗ» і укладення державним підприємством договорів переробки давальницької сировини із підконтрольними підозрюваним структурами – ТОВ «Всеукраїнська Енерго Компанія» і ТОВ «НІРА». Висловлювався намір щодо інвестування та модернізації виробництва «ОПЗ», але за умови усунення з посади виконуючого обов’язків голови правління «ОПЗ» та призначення підконтрольного кандидата.

Згадайте новину: Суд стягує з держави 600 тис. компенсації для виправданого

Голові ФДМУ у WhatsApp надійшов документ із назвою «Справка ВЕК (1)-1», який містив текст «Готовы за админ.ресурс производить оплату 5 млн.дол.США в год». Посадовець сприйняв це як пропозицію хабара і звернувся до правоохоронних органів.

Після цього у фігурантів справи відбулося кілька зустрічей у ресторанах Києва. Під час одної з них керівник ФДМУ цікавився, що означає фраза «адміністративний ресурс» і чи передбачає вона укладення офіційного контракту. У відповідь він почув, що обвинувачений продумує питання і як адвокат заключить договір із інвестором, оплатить податки у розмірі 18 %, отримає гроші та заплатить. Вказану інформацію посадовець сприйняв як завуальовану пропозицію надання йому неправомірної вигоди.

Також голова ФДМУ запитував, чи є це одноразовою винагородою чи вона буде носити періодичний характер. Йому підтвердили, що це є одноразовою винагородою, але у подальшому вони готові оплачувати також щомісячні винагороди до моменту приватизації «ОПЗ».

Співрозмовник підтвердив, що самостійно все організує і неправомірна вигода буде поміщена до банківської скриньки, до якої посадовець отримає доступ або шляхом переказу на офшорний рахунок.

29 січня 2020 в закладі «Духмяна піч», що в селі Лісники висловлено пропозицію передачі 50 тисяч доларів того ж дня, ще 50 тисяч після підписання договору про переробку давальницької сировини. Наступну частину у розмірі 300 тисяч планували передати після зміни голови правління «ОПЗ» і у подальшому – 400-420 тис. доларів щомісяця до кінця 2020 року. Того ж вечора після передачі 50 тисяч доларів троє підозрюваних були затримані.

Наразі це перший вирок у цій справі. Інших двох фігурантів ще не судили.

Згадайте новину:"Дивно", але ВС не поновив на посаді суддю-колядника Зварича

Нижче відеотрасляція проголошення вироку.

Бесплатная консультация быстрый ответ на Ваш юридический вопрос поможет сориентироваться в дальнейших действиях.

Объявите собственный тендер и получите выгодное предложение от более чем 5000 юристов со всей Украины.

Видео-консультация юриста это современное и эффективное решение для получения необходимой информации

Каталог юристов Украины это эффективный способ найти надежного и профессионального исполнителя для Вашей юридической цели
1619
Просмотров
0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения
ЕСПЧ
0