Стаття 13. Відносини співвласників і управителя

Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 1512

    Просмотров

  • 1512

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    {Назва статті 13 в редакції Закону № 417-VIII від 14.05.2015 }

    Якщо функції з управління багатоквартирним будинком за рішенням загальних зборів об’єднання передано управителю, відносини з управління регулюються договором, укладеним між об’єднанням і управителем, умови якого повинні відповідати умовам типового договору, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства.

    {Частина перша статті 13 із змінами, внесеними згідно із Законом № 5459-VI від 16.10.2012 ; в редакції Закону № 417-VIII від 14.05.2015 }

    {Частину другу статті 13 виключено на підставі Закону № 417-VIII від 14.05.2015 }

    {Частину третю статті 13 виключено на підставі Закону № 417-VIII від 14.05.2015 }

    Спори щодо змісту конкретного договору вирішуються за згодою сторін або у судовому порядку.

    {Частину п'яту статті 13 виключено на підставі Закону № 417-VIII від 14.05.2015 }

    У разі відмови співвласника сплачувати внески і платежі на утримання та проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна об’єднання або за його дорученням управитель має право звернутися до суду.

    {Частина шоста статті 13 в редакції Закону № 417-VIII від 14.05.2015 }

    {Частину сьому статті 13 виключено на підставі Закону № 417-VIII від 14.05.2015 }

    Предыдущая

    13/30

    Следующая
    Добавить в избраное
    КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Рішення ОСББ, зокрема щодо внесків та платежів, є необов’язковим для орендарів приміщень, а обов’язкове лише для власників, орендар сплачує ОСББ кошти на утримання будинку лише на підставі договору (ВС/КГС, № 906/884/19, 02 вересня 2020р.)

     Орендодавець нежитлового чи житлового приміщення у багатоквартирному будинку дуже часто хоче взагалі нічого не робити, а тільки спостерігати як «капає» орендна плата. Цікаво, що в першу чергу це стосується не класичних рантьє, а таких власників, як міські ради, які ще володіють на праві комунальної власності різноманітними нежитловими приміщеннями на перших поверхах, що здаються під офіси.

    Показовою є ця справа. З метою зняття з себе будь-якої відповідальності за утримання та доглядання за нежитловою комунальною нерухомістю у багатоквартирному будинку міська рада у договорі оренди передбачила окремий пункт, про те що орендар зобов’язаний укласти договір з ОСББ на відшкодування житлово-комунальних послуг.

    Орендар отримав відмову від ОСББ в укладанні такого договору, оскільки рішенням ОСББ для нежитлових приміщень був передбачений внесок (тариф) на утримання будинку – 8,00грн. за 1 кв. м., а для квартир – 5,00грн. за 1 кв. м, а орендар наполягав для себе також тариф 5 грн. за кв. м.

    Далі було цікаво. Орендар побоюючись претензій з боку міської ради подав позов проти ОСББ про спонукання до укладення договору. Суди трьох інстанцій відмовили орендарю у задоволенні позову на підставі ст. 178 ГК України, оскільки визначений законом обов’язок контрагента укласти договір не стосується договорів на утримання будинку між орендарем та балансоутримувачем.

    Проте суд касаційної інстанції задовільнив скаргу орендаря і залишаючи резолютивну частину без змін змінив мотивувальну частину рішень судів першої та апеляційної інстанцій. ВС прийшов до висновку, що положення статуту та рішення загальних зборів ОСББ НЕ є обов’язковими для орендарів приміщень у багатоквартирному будинку.

    Дійсно, відповідно до частини 4, ст. 12 ЗУ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» витрати на управління будинком у випадку передачі комунальних нежитлових чи житлових приміщень несуть орендарі (наймачі). Проте, як роз’яснив ВС, законодавство не передбачає механізму реалізації такого обов’язку, в тому числі способу захисту ОСББ у випадку ухилення орендарем від оплати витрат на утримання будинку.

    Право ОСББ на стягнення коштів на утримання будинку передбачено частиною 6, статі 13 ЗУ « Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» лише з співвласників будинку, а не орендарів. Або у випадку укладання між орендарем та ОСББ договору, який би передбачав обов’язок орендаря оплачувати витрати на утримання будинку за визначеними договором тарифами та періодичністю.

    Але як бачимо цього не відбулося навіть за допомогою суду….

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати