24.02.2019 | Автор: Гриб Віталій Вячеславович
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Геть зі школи!

Геть зі школи! - get_zi_shkoli_5c72e00b67407.jpg

В дитинстві мене найбільшим, найстрашнішим та й взагалі най-най-най з усіх най покаранням було – вигнання зі школи. Як кажуть Бог милував не відчути, що це таке. Можливо, саме тому й не було за що виганяти. Та боявся я цього покарання най-най-най… більше.

Добре це чи погано але зараз такого покарання не існує.

Більше того, від одного шибеника може потерпати весь клас, дівчатка будуть вмиватися гіркими сльозами, вчителі будуть зривати голос, а вигнати неможна.

Відповідно до Наказу МОН від 16.04.2018  № 367 із закладу освіти відраховуються учні, які:

1) здобули повну загальну середню освіту та отримали відповідний документ про освіту;

2) зараховані до іншого закладу освіти для здобуття повної загальної середньої освіти;

3) переводяться до іншого закладу освіти;

4) вибувають на постійне місце проживання за межі України.

І цей перелік виключний!

Відрахування із зазначених підстав здійснюється шляхом видання відповідного наказу керівником закладу освіти.

Але є кілька але.

1.     Дитину можуть не перевести до гімназії чи ліцею, відповідно після закінчення початкової або середньої школи.

2.     Внутрішніми документами - Статутом, Правилами поведінки, трудового розпорядку, тощо   можуть бути передбачені додаткові підстави. Це не зовсім законно, але можливо. У цьому випадку доведеться відстоювати свої права у суді.

3.     Якщо усіх дістала, за неуспішність чи негативну поведінку навчальний заклад може повідомити органи опіки та піклування або ювенальну поліцію (дитяча кімната), що батьки  неналежним чином виконують батьківські обов’язки і їх може бути  притягнуто до адміністративної відповідальності за ухилення від виконання батьківських обов’язки. Таких 2-3 протоколи і починається процедура позбавлення батьківських прав. А тут – поле непахане. Європейський суд з прав людини визнає неналежним виконаннеям обовязків любий чих в сторону дитини.

4.     Якщо  дитина веде себе не зовсім адекватно про це можуть повідомити ІРЦ – Інклюзивно-реабілітаційний центр для проведення корекції поведінки. Якщо ж їм не вдастся цього зробити, можуть подати рекомендацію про іншу форму навчання. На даний час у місті Києві, з простроченням на рік таких центрів ще не створено. 

5.  За булінг дитину або батьків можуть притягнути до адміністративної відповідальності.

Нагадаю, Булінг (цькування) - це діяння  учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого). 

Добре це чи погано, на даний час законодавство не дозволяє впряму вигнати дитину зі школи. Але це не означає, що школа позбавлена інших важелів впливу.

Джерело : https://advokatgryb.blogspot.com/2019/02/blog-post_17.html

Автор консультации: адвокат Гриб Віталій Вячеславович

Аналізуйте судовий акт: Суд: покарав за булінг матір школярки, що вчинила висвітлення непристойних фото іншої неповнолітньої школярки у мережі «інстаграм» (Бориспільський міськрайонний суд, № 359/933/19, 05.02.19)

696
Просмотров
0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения