Главная Блог ... Новости Фільм був "цікавий" чи "цікавим": Авраменко пояснив, що до чого (відео) Фільм був "цікавий" чи "цікавим&quo...

Фільм був "цікавий" чи "цікавим": Авраменко пояснив, що до чого (відео)

 • 0

 • 0

 • 77

Отключить рекламу

Відомий учитель України, філолог та мовознавець Олександр Авраменко відповів на запит українців щодо питання, як пишемо: "цікавий" чи "цікавим"? 

У соціальних мережах йому написала українка - вона не знала, який варіант слід обрати, якщо хочеться описати враження від перегляду фільму. Як підкреслив Авраменко, це дійсно граматичні тонкощі української мови. 

"Запам'ятайте, якщо слово позначає незмінну властивість, то потрібний називний відмінок: хто/що/який? Наприклад: "Фільм був цікавий". Але якщо ми позначаємо несталу властивість, не постійну ознаку, треба вживати орудний відмінок: ким/чим/яким? Наприклад: "Спочатку фільму був цікавим, а потім глядачі почали втрачати до нього інтерес"", - акцентував Авраменко.

Отже, значення постійності передаємо називним відмінком: "Він був хто? Талановитий художник!". А значення тимчасовості орудним відмінком.

"Зранку брат був яким? Зажуреним. А під вечір уже у доброму гуморі", - пояснив мовознавець.

Читайте також: Названо 10 продуктів, які можуть допомогти вам під час схуднення Дієтолог назвала продукти, що незаслужено мають "погану репутацію" Натуральний апельсиновий сік має неабияку користь для здоров’я, і ось чому Баклажани можуть мати неочікуваний вплив на ваше здоров'я: що приховує цей овоч

Як радили і як треба говорити зараз про Лондон

Раніше ми також зупинялися на темі правопису таких слів, як Лондон, Рим тощо. Ще до запровадження нового правопису української мови (набув чинності з 2019 року), слід було ставити ці слова у родовому відмінку лише з закінченням "у". Тобто: ""Падіння Лондону". Про це розповідав мовознавець Авраменко. Однак, з появою нового правопису, сталася "революція" і тепер можна вживати назви міст чоловічого роду з іншим закінченням. 


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
 • 77

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 77

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст