Головна Блог ... Новини Фільм був "цікавий" чи "цікавим": Авраменко пояснив, що до чого (відео) Фільм був "цікавий" чи "цікавим&quo...

Фільм був "цікавий" чи "цікавим": Авраменко пояснив, що до чого (відео)

 • 0

 • 0

 • 75

Відключити рекламу

Відомий учитель України, філолог та мовознавець Олександр Авраменко відповів на запит українців щодо питання, як пишемо: "цікавий" чи "цікавим"? 

У соціальних мережах йому написала українка - вона не знала, який варіант слід обрати, якщо хочеться описати враження від перегляду фільму. Як підкреслив Авраменко, це дійсно граматичні тонкощі української мови. 

"Запам'ятайте, якщо слово позначає незмінну властивість, то потрібний називний відмінок: хто/що/який? Наприклад: "Фільм був цікавий". Але якщо ми позначаємо несталу властивість, не постійну ознаку, треба вживати орудний відмінок: ким/чим/яким? Наприклад: "Спочатку фільму був цікавим, а потім глядачі почали втрачати до нього інтерес"", - акцентував Авраменко.

Отже, значення постійності передаємо називним відмінком: "Він був хто? Талановитий художник!". А значення тимчасовості орудним відмінком.

"Зранку брат був яким? Зажуреним. А під вечір уже у доброму гуморі", - пояснив мовознавець.

Читайте також: Названо 10 продуктів, які можуть допомогти вам під час схуднення Дієтолог назвала продукти, що незаслужено мають "погану репутацію" Натуральний апельсиновий сік має неабияку користь для здоров’я, і ось чому Баклажани можуть мати неочікуваний вплив на ваше здоров'я: що приховує цей овоч

Як радили і як треба говорити зараз про Лондон

Раніше ми також зупинялися на темі правопису таких слів, як Лондон, Рим тощо. Ще до запровадження нового правопису української мови (набув чинності з 2019 року), слід було ставити ці слова у родовому відмінку лише з закінченням "у". Тобто: ""Падіння Лондону". Про це розповідав мовознавець Авраменко. Однак, з появою нового правопису, сталася "революція" і тепер можна вживати назви міст чоловічого роду з іншим закінченням. 


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
 • 75

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 75

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст