Фантастика! Суддів ВС Ларису Мороз, Анну Бучик і Андрія Рибачука, які виправленням описки змінили суть рішення, позбавили доплат на 3 місяці

17.11.2020    Просмотров:  11515
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Вища рада правосуддя притягнула до дисциплінарної відповідальності трьох суддів Касаційного адміністративного суду Ларису Мороз, Анну Бучик і Андрія Рибачука.

Про це йдеться у рішенні ВРП від 28 жовтня.

У грудні 2019 року ці судді, виправляючи описку, змінили суть рішення на протилежне у справі про включення до стажу судді-пенсіонерки із Березанського районного суду Миколаївської області Антоніни Дорошенко 14,5 років її роботи на посаді помічника прокурора.

Спочатку Верховний суд відмовив у врахуванні стажу, а згодом, виправив описку і позов задовольнив.

Дії суддів викликали критику і жваве обговорення у соцмережах. Адвокати Маселко і Могильницький подали скарги на суддів до Вищої ради правосуддя.

Самі судді наполягали на тому, що справді допустили у рішенні помилку, яку помітили тільки після підписання рішення. Надавали інформацію про велику завантаженість і кількість справ, що ними розглядаються.

Вища рада правосуддя зауважила, що процесуальний закон не надає суду права змінити суть постановленого рішення шляхом виправлення описки. Зміна у такий спосіб суті рішення Верховного Суду, яке набрало законної сили, суперечить принципу правової визначеності.

Зміна мотивувальної і резолютивної частин судового рішення, що призвело до кардинальної зміни змісту цього рішення, не є виправленням недоліку судового рішення (дефекту судового акта) і дії суддів суперечать самій процедурі здійснення правосуддя.

Третя Дисциплінарна палата ВРП вважає, що порушення, допущені суддями Мороз, Бучик та Рибачуком внаслідок грубої недбалості.

Такі дії суддів виходять за межі простої суддівської помилки, оскільки свідчать про несумлінне виконання ними обов’язків.

Усіх трьох суддів на 3 місяці позбавили доплат до посадового окладу.

Джерело: Судовий репортер

Бесплатная консультация быстрый ответ на Ваш юридический вопрос поможет сориентироваться в дальнейших действиях.

Объявите собственный тендер и получите выгодное предложение от более чем 5000 юристов со всей Украины.

Видео-консультация юриста это современное и эффективное решение для получения необходимой информации

Каталог юристов Украины это эффективный способ найти надежного и профессионального исполнителя для Вашей юридической цели
11515
Просмотров
1
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения
ЕСПЧ
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события:
0