Фантастика! Суддів ВС Ларису Мороз, Анну Бучик і Андрія Рибачука, які виправленням описки змінили суть рішення, позбавили доплат на 3 місяці

17.11.2020    Переглядів:  12250
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Вища рада правосуддя притягнула до дисциплінарної відповідальності трьох суддів Касаційного адміністративного суду Ларису Мороз, Анну Бучик і Андрія Рибачука.

Про це йдеться у рішенні ВРП від 28 жовтня.

У грудні 2019 року ці судді, виправляючи описку, змінили суть рішення на протилежне у справі про включення до стажу судді-пенсіонерки із Березанського районного суду Миколаївської області Антоніни Дорошенко 14,5 років її роботи на посаді помічника прокурора.

Спочатку Верховний суд відмовив у врахуванні стажу, а згодом, виправив описку і позов задовольнив.

Дії суддів викликали критику і жваве обговорення у соцмережах. Адвокати Маселко і Могильницький подали скарги на суддів до Вищої ради правосуддя.

Самі судді наполягали на тому, що справді допустили у рішенні помилку, яку помітили тільки після підписання рішення. Надавали інформацію про велику завантаженість і кількість справ, що ними розглядаються.

Вища рада правосуддя зауважила, що процесуальний закон не надає суду права змінити суть постановленого рішення шляхом виправлення описки. Зміна у такий спосіб суті рішення Верховного Суду, яке набрало законної сили, суперечить принципу правової визначеності.

Зміна мотивувальної і резолютивної частин судового рішення, що призвело до кардинальної зміни змісту цього рішення, не є виправленням недоліку судового рішення (дефекту судового акта) і дії суддів суперечать самій процедурі здійснення правосуддя.

Третя Дисциплінарна палата ВРП вважає, що порушення, допущені суддями Мороз, Бучик та Рибачуком внаслідок грубої недбалості.

Такі дії суддів виходять за межі простої суддівської помилки, оскільки свідчать про несумлінне виконання ними обов’язків.

Усіх трьох суддів на 3 місяці позбавили доплат до посадового окладу.

Джерело: Судовий репортер

Безкоштовна консультація швидка відповідь на Ваше юридичне питання допоможе зорієнтуватися у подальших діях.

Оголосіть власний тендер та отримайте вигідну пропозицію від більш ніж 5000 юристів зі всієї України.

Відео-консультація юриста це сучасне та ефективне рішення для отримання необхідної інформації

Каталог юристів України це ефективний спосіб знайти надійного та професійного виконавця для Вашої юридичної мети
12250
Переглядів
1
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Популярні події
ЕСПЧ
Назва події
Завантаження основного зображення
1
Вибрати зображення
Текст опис події:
0