27.10.2017 | Автор: Понзель Марина Генадіївна
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Єльченко закликав ООН відреагувати на невиконання РФ рішень Міжнародного суду

Україна розпочала провадження проти Росії в Міжнародному судді щодо застосування Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму

ООН має відреагувати на невиконання РФ рішень Міжнародного суду щодо ситуації з правами національних меншин в окупованому Криму та знайти спосіб примусити агресора слідувати цим рішенням й міжнародним зобов'язанням.

На цьому наголосив у четвер під час засідання ГА ООН постійний представник України при Організації Володимир Єльченко.

Вспомните новость: "Блакитні шоломи": що треба знати про миротворчі місії ООН

«Невиконання рішень Міжнародного суду визнається як міжнародно-протиправне діяння та порушення зобов'язань за договором, а також обов'язків, встановлених міжнародним правом. Ми вважаємо, що випадки невиконання рішень Міжнародного суду повинні бути ретельно вивчені системою ООН, щоб зрештою знайти спосіб примусити держави добросовісно виконувати ці рішення», - заявив представник України.

При цьому, він звернув увагу, що міжнародна Конференція в Сан-Франциско обговорювала можливість визнання «актом агресії« відмову від виконання країнами рішень Міжнародного суду ООН.

Він нагадав, що Україна розпочала провадження проти Росії в Міжнародному судді щодо застосування Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. 19 квітня Суд видав розпорядження, визначивши тимчасові заходи в цій справі.

У цьому переліку, зокрема, йшлося про необхідність припинити обмеження для кримськотатарської спільноти щодо їхніх представницьких інститутів, у тому числі Меджліса, а також забезпечити право громадянам України вивчати українську мову. Крім того, суд наказав утримуватися від будь-яких дій, що можуть загострити судовий спір або ускладнити його рішення.

Вспомните новость: Совбез ООН: уничтожение культурного наследия может составлять военное преступление

Єльченко нагадав висновки останньої доповіді ООН по Криму, у якій констатується погіршення ситуації з правами людини на півострові.

«Як ми бачимо, через шість місяців Російська Федерація досі ігнорує свій обов'язок виконувати всі елементи розпорядження Суду», - підсумував український представник.

Враховуючи такий розвиток подій, українська сторона вже подала на розгляд Третього комітету ГА ООН оновлений проект резолюції «Ситуація з правами людини в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, Україна« на основі прийнятій минулого року в ООН резолюції, повідомив посол.

«Україна буде вдячною за будь-яку цінну підтримки та співавторство проекту з боку іноземних делегацій», - зауважив постійний представник України при ООН.

Вспомните новость: Порошенко одобрил скандальную редакцию закона "Об образовании"

Источник: ГЛАВКОМ

0
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення