Главная Блог ... Аналитические статьи Темы Доля судді і колишнього голови Апеляційного суду м. Києва Антона Чернушенка Доля судді і колишнього голови Апеляційного суду м...

Доля судді і колишнього голови Апеляційного суду м. Києва Антона Чернушенка

  • Автор: 

    Автор не указан

  • 0

  • 0

  • 2376

Отключить рекламу
 - tn1_dolya_suddi_i_kolishnogo_golovi_apelyatsiynogo_sudu_m_kieva_antona_chernushenka_1_56e289075977d.jpg

Чиновник якого затримали на хабарі завжди розповідає, що він жертва і що є погані люди, незаконні бажання яких він відмовився виконувати. Здебільшого це правда і факти, які оприлюднює затриманий хабарник потребують оцінки та наслідків. Проте це зовсім не означає, що цей конкретний чиновник не взяв хабар і не скоїв злочин в окремо взятому випадку. Суддя Антон Чернушенко займаючи посаду голови Апеляційного суду м. Києва просто взяв хабар і був затриманий на горячому. І цілком можливо, що в силу певних причин Чернушенко відмовився виконувати деякі незаконні вказівки з Адміністрації Президента, у зв‘язку з чим АП помстилась йому і викрила його як злочинця. Якщо б Чернушенко одного дня не взяв би хабар, то АП і не змогла би йому помститися у законний спосіб. Ось в чому питання. У суспільстві багато аналізують причини події – затримання судді на хабарі. Це треба робити. Проте так чи інакше злочин відбувся і хабар суддею був отриманий. Факт хабара - це першочергове, а причини викриття хабарника – це вже наступне. І на останнє: якщо б Чернушенко був чесним і дійсно був жертвою, то він би публічно з легкістю пояснив би суспільству звідкіля в нього гроші, автомобілі, нерухомість, навіть талони на бензин у величезній кількості тощо. При чому пояснив би так, що у більшості не виникло би сумнівів у його відвертості. Замість цього Чернушенко, як і всі інші наші чиновники в таких випадках, почав говорити про суддівську недоторканість, вплив і тиск на судову систему, особисті права, презумпцію невинуватості, процесуальні порушення при спостереженні за ним та обшуці і багато іншого, проте на жаль не покаявся у скоєному і не почав говорити головне.

Згадайте новину: Цирк розпочався: суддя Чернушенко заявляє що він жертва влади, мета якої знищення судової системи!

Генпрокуратура повідомила про підозру голові Апеляційного судуу м. Києва Чернушенку

Обшукали голову Апеляційного суду м. Києва Антона Чернушенка

Публічне інтернет-зізнання судді Антона Чернушенко, колишнього голови Апеляційного суду м. Києва

Підозра і виправдання

У червні—липні події, пов’язані з Апеляційним судом м.Києва, розвивалися стрімко. Так, 19—21 червня в установі відбувся обшук. Через кілька днів Генеральна прокуратура повідомила А.Чернушенку про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.375 Кримінального кодексу («Постановлення суддею завідомо неправосудного рішення») та ст.3761 КК («незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду»). Уже 30 червня Верховна Рада дала згоду на арешт та затримання володаря мантії, а 10 липня Вища кваліфікаційна комісія суддів відсторонила його від посади.

У цей час у ЗМІ з’являлася інформація, що А.Чернушенко начебто залишив територію України. Натомість представники ГПУ заявляли: місцезнаходження законника їм відоме. Згодом на деякий час прізвище колишнього очільника суду зникло з інформаційного простору. Та 27 серпня на YouTube з’явилося майже 40-хвилинне звернення А.Чернушенка, в якому він повідомив, що перебуває у відпустці на території України.

«Жодних злочинних дій, жодного втручання в автоматичний розподіл справ, як про це стверджує влада, я не вчиняв. Не ухвалював неправосудні рішення. Я стверджую: справа щодо мене є замовною. Це розправа у зв’язку з тим, що я не виконав відповідне замовлення Адміністрації Президента, не вирішив справи так, як від мене вимагали», — заявив А.Чернушенко.

Причини і наслідки

Раніше колишній очільник АСК уже робив гучну заяву щодо тиску на нього з боку АП, зокрема заступника глави установи Олексія Філатова. Тоді А.Чернушенко зауважував: навесні йому довелося розглянути «кілька справ, пов’язаних з арештом майна ПрАТ «Нафтогазвидобування». Суд першої інстанції прийняв ухвалу про накладення арешту на майно підприємства. «Коли я вивчив справу, побачив, що немає жодних правових підстав накладати арешт. Ухвала суду першої інстанції була

скасована. Як тільки апеляційна інстанція її скасувала, слідчий знову звертається до Печерського районного суду м. Києва щодо чергового накладення арешту на майно підприємства, — розповів про обставини справи А. Чернушенко і додав: — На Банковій мене просили прийняти рішення на користь держави та в її інтересах. Тобто не скасовувати ухвалу».

У відеозверненні А.Чернушенко назвав ще кілька справ, які стали приводом для його виклику в АП. Одна з них стосується вбивства Георгія Гонгадзе. За словами екс-очільника АСК, у травні цього року його викликав О.Філатов і повідомив, що «вирок суду першої інстанції бажано залишити таким, яким він є». «Більше того, він зазначив, що в цій справі в жодному разі не потрібно викликати як свідків колишнього Президента Леоніда Кучму, а також інших осіб. Я заперечив проти цього, сказав, що справа надзвичайно актуальна... Відверто скажу: я навіть суддям не доводив до відома, що в мене відбулася така розмова з паном Філатовим. Це перша справа, яка викликала в АП велике невдоволення моїми діями», — розповів А.Чернушенко.

До речі, в АСК наразі тривають засідання у «справі Пукача». Щоправда, ні добре ні погано: через різні процесуальні нюанси, включаючи поведінку представників потерпілого, неявку захисника засудженого та недоставлення О.Пукача в суд, раз у раз оголошуються перерви. Тож до розгляду апеляційної скарги по суті колегія так і не дійшла. Найближче засідання має відбутися 11 вересня.

Ще одна справа, з приводу якої суддю викликали «на килим», — щодо проведення обшуку в ювелірному магазині «Граф».Так, було відкрито кримінальне провадження щодо працівників ГПУ, які проводили слідчі дії, їм обрали запобіжні заходи. За словами А.Чернушенка, в АП йому сказали, що «суд не захистив інтереси сім’ї Президента». Адже правоохоронцям були обрані запобіжні заходи, не пов’язані з позбавленням волі. Це й не сподобалося можновладцям.

«Неозброєним оком видно, що в цих справах зацікавленою особою є Президент. Саме у такий спосіб — завдяки розгляду справ у апеляційній інстанції — він хотів досягнути для себе певного позитивного результату», — наголосив А.Чернушенко.

На його думку, відкриття кримінального провадження щодо нього — це не що інше, як зведення рахунків. «Ніколи ще влада не йшла на те, аби фальсифікувати щодо судді справу і таким чином розправлятися за те, що він ухвалював рішення, які не влаштовували владу», — вважає колишній посадовець.

Він назвав втручання в діяльність судів, вказівки, як розглядати ту чи іншу справу, «злочинами, за які влада повинна відповісти».

«Судова система знищена чинною владою. Громадяни не довіряють судам передусім через те, що вони нездатні ухвалити справедливі рішення, бо постійно перебувають під великим пресингом з боку сьогоднішнього політичного режиму», — переконаний екс-очільник АСК.

Також він запевнив: готовий доводити свою правоту і розповісти правоохоронним органам про ще «десятки прикладів, які свідчать про втручання АП».

«Якщо ми, судді, будемо відверто заявляти про втручання влади в нашу діяльність, то досить швидко його позбудемося і викличемо в громадян довіру до судової влади», — такого висновку дійшов у своєму відеозверненні А.Чернушенко.

Утім, як повідомляють деякі видання, в АП відкидають всі звинувачення колишнього посадовця. О.Філатов навіть заявив, що готовий до очної ставки з А.Чернушенком. Дивним у цій історії видається одне: з невідомих причин представників правоохоронних органів до цього часу не зацікавило зізнання колишнього голови установи, жодне кримінальне провадження за такими гучними заявами (як відомо журналістам) не відкрите. Це по-перше. А по-друге, реакцією АП на звинувачення судді є тільки заперечення слів А.Чернушенка. До суду, який би міг дати оцінку заявам екс-керманича АСК, представники АП не зверталися. Принаймні журналістам вони про такі наміри не повідомляли.

Автор: Ксенія Магнушевська
Джерело: З&Б

  • 2376

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 2376

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные аналитические статьи

    Смотреть все статьи
    Смотреть все статьи
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст