2
0
3509
«Доброчесне правосуддя в Україні».
Андрій Ірклієнко.
В цій статті, я спробую донести суспільству головну думку щодо доброчесності правосуддя в Україні.
30 вересня 2016 року, вступили в силу нова редакція Конституції України щодо правосуддя та відповідно новий Закон України «Про судоустрій та статус суддів в Україні». Цим самим законом закріпилися нові принципи чесного та неупередженого правосуддя, відкрилися нові можливості, зокрема створюється новий Верховний Суд України як касаційна інстанція та створюються відповідні суди.
Але річ не в цьому. Я хочу донести головний людський термін, який так непокоїть народ України після Революції Гідності – доброчесність правосуддя.
А що таке доброчесність?
Сама етимологія цього слова походить від старослов’янського «Ціломудрія», «Чесність» та «Людськість», моральна якість та чеснота, яка проявляється у тілесній чистоті у всіх її проявах.
Колись Єфрем Сирін у своїй молитві сказав: «Дух же ціломудрія, і смиренномудрія, терпінія і любве, даждь ми, рабу Твоєму …»
Доброчесність закріпило ці принципи не тільки в церковному праві, але й у Римському. Оскільки Римське Право – серце права усього світу, хоча воно було розділене на дві правові сім’ї – романо-германську та англосаксонську.
Щодо нашого правосуддя ці поняття розділені. Корупція влади на місцях – це ракова пухлина на тілі всієї країни, яка прагне до чесних судів. Правосуддя повинно стати взірцем справедливості, а не свавілля. У американського гурту Metallica в пісні «And Justice For All» йшлося про гвалтування правосуддя, яке на мій погляд відображає дійсність нашого сьогодення. Але в сьогоднішніх умовах зробити правосуддя криштально чесним неможливо. Відсутність відповідальності політичної еліти в Україні та свідоме нерозуміння суспільства не дають зробити це.
На мій погляд, ми повинні зробити дві речі: Перестати красти, та бути чесними по відношенню до самих себе.
Через брак довіри до судів, через переконання громадян у корумпованості судової гілки влади відчувається брак легітимності багатьох процесів. Скажімо, розгляд справ щодо корумпованих чиновників наштовхнеться на класичне «А судді хто?». Тому очищення суспільства від корупції повинно відбуватися паралельно з очищенням від корупції судів, перетворення судів на дійсно відкриту і авторитетну інституцію.
Сьогодні я мав можливість пересвідчитися в доброчесності кандидатів на засіданні Вищої Ради Правосуддя та навпаки. Поспілкувався з кандидатами і зрозумів, що реформа правосуддя не змогла повністю реформуватися. Старі кадри намагаються зберігти свої «насиджені» місця і мати високі статки.
Зараз вже очевидно що сподівання мільйонів постраждалих від свавілля судів не виправдались… Судді обрали подібного до себе керівника, з вадами злочинного режиму Януковича. Вищий Господарській Суд України під керівництвом Львова Б.Ю. продовжив виносити «замовні» неправомірні судові рішення, що абсолютно не ґрунтуються на положеннях чинного законодавства.
Він багато років працював на усіх ланках господарського судочинства, і, судячи зі справ які він розглядав, можна зробити висновок, що знаходився на хорошому рахунку у керівництва суду.
Питання продовження злочинної діяльності корумпованого рейдерського правосуддя висвітлює видання " Деловая столица ", звертаючи увагу на те, що вже більше ніж півроку продовжує діяти команда Януковича, яка зберегла можливість контролювати винесення рішень практично по кожній резонансній господарській справі.
Але були і позитивні моменти, я спілкувався з кандидатом на посаду судді касаційного адміністративного суду, яка розповіла, що екзамени на здатність здійснювати правосуддя, були як ЗНО для магістрів. Тільки набагато складніші.
Але доброчесне правосуддя повинно базуватися не тільки на законах, але й на людськості та біблійних принципах, щоб стояла не тільки статуетка древньогрецької богині правосуддя Феміди, але й щоб був Закон Божий. Оскільки повинна бути моральність і добропорядність судді. Ось що таке доброчесне правосуддя в Україні.
Як сказав Томас Джеферсон: Закони повинні писатися для звичайних людей, тому що вони повинні базуватися на звичайних правилах здорового глузду.
Якщо ми будемо правильно сповідувати людські цінності, ми зможемо побудувати справедливе, незалежне, доброчесне правосуддя.
Автор статті: Ірклієнко Андрій Ігорович
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
195
Коментарии:
0
Просмотров:
463
Коментарии:
0
Просмотров:
1023
Коментарии:
0
Просмотров:
437
Коментарии:
2
Просмотров:
414
Коментарии:
0
Просмотров:
474
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.