07.07.2014    Просмотров:  345
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Дмитро Фірташ втрачає вплив: Луганський суд стягнув понад 500 мільйонів гривень з ПАТ "Сєвєродонецьке об'єднання Азот"

Дмитро Фірташ втрачає вплив: Луганський суд стягнув понад 500 мільйонів гривень з ПАТ "Сєвєродонецьке об'єднання Азот"  - dmitro_firtash_vtrachae_vpliv_luganskiy_sud_styagnuv_ponad_500_milyoniv_griven_z_pat_severodonetske_ob_ednannya_azot_53baeeb99b7ab.jpg

Олігарх та мажоритарний акціонер холдінгу Group DF Дмитро Фірташ, який активно фінансово підтримував В. Януковича на президентських виборах у 2010 році, схоже поступово реально втрачає свій вплив на державний апарат в Україні.

14 червня 2014р. Господарський суд Луганської області під час проведення антитерористичної операції у регіоні у колегіальному складі з трьох суддів прийняв рішення про стягнення з ПАТ «Сєверодонецьке об’єднання Азот» (актив бізнесмена Д. Фірташа, входить до хімічного холдінгу Ostchem Holding AG, який в свою чергу входить до холдінгу Group DF  ) на користь державної компанії «Газ України» боргу на суму понад 500 мільйонів гривень.  

Важливо, що стягнутий борг є дуже давнім і виник у 2009 році, сам спір вже розглядався господарським судом Луганської області і  24 березня 2011 року було прийняте рішення на користь ДК «Газ України». Проте 28 лютого 2012 року Постановою Вищого господарського суду України у справі № 9/11/2011 рішення господарського суду Луганської  області було скасовано, а справу направлено на новий розгляд.  

Справжнього нового розгляду ця справа чекала у господарському суді Луганської області більше двох років, оскільки у травні 2012 року за клопотанням  ПАТ «Сєверодонецьке об’єднання Азот» провадження було зупинено і тільки у квітні 2014 поновлено. Відповідач у судовому засіданні подавав клопотання про зупинення провадження, зменшення штрафних санкцій, надання розстрочки виконання рішення, проте суд відмовив у задоволенні  таких клопотань.

Таким чином, держава в особі ДК «Україна» знову вийшла на правильний шлях захисту своїх інтересів, хоча зрозуміло, що рішення від 14 червня 2014р. буде оскаржено, процес максимально затягнуто, а фактичне стягнення коштів взагалі під питанням оскільки ПАТ «Сєверодонецьке об’єднання Азот» заявляє про свою збитковість і  на підприємстві  відбувається реорганізація.

Необхідно також додати,що господарський суд Луганської області зараз розглядає другий схожий позов про стягнення  з ПАТ «Сєверодонецьке об’єднання Азот» на користь ДК «Газ України» ще понад 300 мільйонів гривень.

Дивиться за посиланням: рішення господарського суду Луганської області від 14 червня 2014р. у справі № 3/5014/866/2012(9/11/2011).

0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события: