Главная Блог ... Новости Де в Україні законно літати коптером (дроном)

Де в Україні законно літати коптером (дроном)

  • Автор: 

    Автор не указан

  • 0

  • 0

  • 3860

Отключить рекламу
Де в Україні законно літати коптером (дроном) - tn1_8128c54633154f1ccca2e5fdb61ef720_6089727475791.jpg

Трохи теорії

Коптери - це безпілотні повітряні судна (БПС) і вільно використовувати їх (без реєстрації та отримання спеціальних дозволів) можна, якщо максимальна маса коптера - не більше 20 кг і ви користуєтесь ним для спортивної діяльності чи розваг. Але навіть у такому випадку треба дотримуватись правил: виконувати польоти в межах прямої видимості (коли пілот підтримує візуальний контакт з пристроєм), не вище 120 м, на швидкості не більше 160 км/год, поза межами зон заборон та обмежень (про це далі), уникаючи скупчень людей та щільної забудови та дотримуючись інших правил, про які йдеться далі.

Зони заборон та обмежень

Дуже важливо звертати увагу на зони заборон та обмежень, які представлені на сайті Державіаслужби у вигляді окремої карти, що містить інформацію щодо кожної з наведених зон.

Карта заборон та обмежень

Згідно з цією картою, польоти коптерів заборонені майже в усіх великих містах України. А якщо додати заборону літати у місцях “скупчення людей” та “щільної забудови” - фактично маємо заборону без дозволу літати в населених пунктах.

Водночас, в законодавстві немає визначення, що таке «скупчення людей» та «щільна забудова», тому можливі різні трактування цих понять. Наприклад, до поняття щільна забудова можна в теорії віднести територію житлових будинків та прибудинкову територію. В такому випадку краще літати дроном вздовж паркану, щоб точно не порушувати правило “щільної забудови”.

Скільки людей можуть утворити “скупчення людей” також незрозуміло, оскільки це оціночне поняття і в кожному окремому порядку буде трактуватися по-різному.

Також не можна використовувати коптери:

- ближче 5 км від зовнішніх меж злітно-посадкових смуг аеродромів або не ближче 3 км від зовнішніх меж злітно-посадкової смуги злітно-посадкового майданчику/вертодромів, крім випадків узгодження з експлуатантом аеродрому/злітно-посадкового майданчику/вертодрому;

- ближче 500 м від пілотованих повітряних суден;

- із перетинанням державного кордону України;

- польоти не можна виконувати над цілим переліком зон, що знаходяться над держорганами (цей перелік тут), однак зони заборони мають бути позначені відповідними знаками:

- польоти мають виконуватись в межах прямої видимості;

- максимальна висота польоту має бути не вище:

120 м над рівнем земної (водної) поверхні, крім зон, перелічених в наступному пункті;

50 м над рівнем земної (водної) поверхні в межах аеродромних зон польотної інформації, районів управління повітряним рухом, зон управління повітряним рухом, спеціально встановлених зон, зарезервованого повітряного простору для забезпечення польотів за спеціально встановленими маршрутами польотів державної авіації або якщо інформація про фактичний статус елементів структури повітряного простору на час виконання польоту відсутня;

50 м над статичними перешкодами на горизонтальній відстані не більше 100 м від таких перешкод, як відхилення від зазначених вище обмежень по висоті, на запит власника такого об’єкту;

  • швидкість польоту має складати не більше 160 км/год;

Якщо вам все ж потрібно злетіти в зонах з обмеженнями, здійснювати фото- або відеозйомку в межах міста або іншим чином виходити за норми вільного використання коптерів варто погодити польоти з організаціями, у чиїх інтересах встановлена зона обмежень та отримати відповідний дозвіл в Украероцентрі.

Наприклад, якщо ви збираєтесь літати коптером та знімати конкретний орган, наприклад Верховну Раду України, то доцільно брати дозвіл у самої Ради та Управління державної охорони України.

Якщо ви хочете політати над Одеським портом - варто писати до адміністрації порту, Мінінфраструктури та прикордонників.

Якщо ви літаєте по місту та знімаєте багато об’єктів - краще брати дозвіл у місцевого органу влади.

Але щоб точно не помилитися і не втратити коптер, краще за все написати декільком органам - і органу, в інтересах якого встановлено обмеження польотів, і одночасно подати заявку на використання повітряного простору. Така заявка подається до Украероцентру електронним листом із зареєстрованої в Украероцентрі електронної адреси користувача коптера як мінімум за день до польоту не пізніше 12.00 UTC (що відповідає 14.00 київського часу в період дії в Україні зимового часу та 15.00 київського часу – в період дії в Україні літнього часу) на пошту nach_zminy@uksatse.aero або predplan@uksatse.aero. Детально про випадки, коли необхідно брати дозвіл та вимоги для подачі заявки читайте тут.

Крім того, якщо виникають додаткові питання щодо дозволів - в Украероцентрі працює цілодобовий телефон для консультацій: +380 44 351 59 92.

Відповідальність за порушення правил використання дронів

Стаття 111 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає, що виконання польотів з порушенням нормативно-правових актів, які регулюють діяльність авіації, - тягне за собою штраф від 1020 до 8500 тис грн.

Також, у випадку порушення, ваш коптер можуть збити або перехопити, що вже саме по собі є серйозною втратою.

Крім того, адміністративна відповідальність передбачена за незаконне використання так званих “глушилок” для дронів. Відповідальність за це - штраф від 340 до 850 грн, а якщо дії вчинені повторно — від 850 до 1700 грн із конфіскацією пристроїв, що незаконно використовуються.

Отже, пам’ятайте про вільне та дозвільне використання дронів, а також обов’язково перевіряйте зони заборон на спеціальній карті перед запуском коптера. Звичайно ваш дрон можуть і не помітити, але в протилежному випадку наслідки можуть бути дуже неприємними.

Автор новини: Єлизавета Середіна 

Джерело: jurliga.ligazakon.net

  • 3860

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 3860

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати