Главная Блог ... Консультации от юристов Чия земля під господарським двором?

Чия земля під господарським двором?

  • Автор: 

    Автор не указан

  • 2

  • 0

  • 12301

Отключить рекламу
 - tn1_chiya_zemlya_pid_gospodarskim_dvorom_5bf5687576881.jpg

Коли наш колгосп припинив свою діяльність, спецтехніка і будівлі були розпайовані, а потім майнові паї викуплені в селян. А кому належить господарський двір площею 10 га? Спочатку райдержадміністрація, а тепер регіональне агентство земресурсів роздають її під садівничі товариства та селянські господарства невідомим нам особам. Ми, колишні працівники колгоспу, вважаємо, що ця земля має бути розпайована між нами. А як має бути за законом?

Іван Гнідий, Хмельницька обл.

Паювання майна членів КСП відбувається згідно із ЗУ «Про колективне сільськогосподарське підприємство» (№ 2114-XII від 14.02.1992, із наступними змінами та доповненнями).

Щодо землі, то в цьому законі, а точніше в ч.1 ст.10, зазначено, що земля під майном не завжди є власністю КСП. Вона могла бути надана в постійне чи тимчасове користування, у тому числі на умовах оренди. Зрозуміло, що в цих випадках, вона не підпадає під паювання.

Користуйтеся консультацією: Як знайти земельні паї?

Якщо хтось із членів КСП бажає вийти з його складу й створити фермерське господарство, то, відповідно до ч.4 ст.10 вказаного закону, місцева влада має надати йому земельну ділянку із земель запасу, а в разі їхньої відсутності – із земель КСП, що придатні для сільськогосподарського виробництва.

Відповідно до положень Цивільного кодексу України (ст.377) право власності (користування) на земельні ділянки під господарськими будівлями, які паювалися, мали переходити до власників майнових паїв. Однак це не стосується земель загального користування (внутрішньогосподарських шляхів, полезахисних лісосмуг та інших ґрунтозахисних насаджень, гідротехнічних споруд тощо). А також внутрішньогосподарських земельних ділянок, до яких належить господарський двір (ч.5 ст.10 ЗУ «Про колективне сільськогосподарське підприємство»).

Залежно від місцезнаходження таких земельних ділянок – у межах чи за межами населеного пункту – розпорядження ними здійснюється або місцевими радами, або органами Держгеокадастру (раніше Держземагентство).

Таким чином, земельна ділянка під господарським двором не може бути розпайована між членами КСП.

Користуйтеся консультацією: Як примусити ЖЕК виконувати свою роботу ?

Автор консультації: Наталія КРУЧОК, юрист

Джерело: /13112?fbclid=IwAR3wh1nqgeAxHk7fV9kHQcxxzPVNz0r1pEq7DwD0cP0gfGnKNEUy0d0G7kk" rel="nofollow" style="color: rgb(7, 130, 193);" target="_blank">ridneselo.com

  • 12301

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 12301

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст