Главная Блог ... Новости Чи законно майнити криптовалюту

Чи законно майнити криптовалюту

Отключить рекламу
Чи законно майнити криптовалюту - 621b31be6f4bf96e57e322c5c572984f.jpg

Майнінг криптовалюти в українському законодавстві не описаний, утім, правоохоронці час від часу повідомляють про закриття чергової незаконної майнінгової ферми. Власне, наскільки законно майнити криптовалюту в Україні?

На це запитання під час вебінару «Крипторегулювання: два боки однієї монети» на каналі Finance.ua розповів виконавчий директор криптобіржі Kuna Exchange Семен Каплоушенко.

«Що таке майнінг? Це математичні розрахунки у тебе на комп’ютері. Тут головні два фактори: ти маєш чесно сплачувати за електроенергію, а не красти її. Й обладнання, на якому ці розрахунки робляться, має бути легально ввезене в країну. Якщо ці два фактори дотримані, ти можеш майнити», — пояснив він.

Утім, експерт звернув увагу на інше питання — що робити з намайненою криптою?

«В ідеалі, ти маєш продати її на біржі, показати, що, умовно, намайнив мільйон гривень, а витратив 900 тис. на світло, обладнання, обслуговування, і тоді з різниці сплатити податок», — зазначив Каплоушенко.

На його думку, робоча схема оподаткування для майнерів — виключно податок на прибуток.

«Якщо вони платитимуть з обороту, бізнес майнерів, маржинальність яких нижча за 3,5%, буде вбитий», — уточнив Семен Каплоушенко.

Нагадаємо, 17 лютого Верховна Рада 272 голосами повторно ухвалила закон «Про віртуальні активи», врахувавши пропозиції президента.

Уже 15 березня Володимир Зеленський підписав закон. Утім, набути чинності він має тільки після відповідних змін до Податкового кодексу.

«Новий закон — це додаткові можливості для розвитку бізнесу в нашій країні. Іноземні та українські криптокомпанії зможуть працювати легально, а українці отримають зручний і захищений доступ до світового ринку віртуальних активів. Учасники ринку отримають правовий захист та можливість ухвалювати рішення на основі відкритих консультацій із державними органами. З’явиться прозорий механізм інвестування в новий клас активів», — зазначив Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Регулятором ринку віртуальних активів будуть Національна комісія з цінних паперів і фондового ринку та Національний банк.

Аналізуйте судовий акт: Голосеевский райсуд Киева постановил арестовать $631 500 на кошельке с криптовалютой

Зокрема за НБУ закріплюється контроль за обігом криптоактивів, забезпечених валютними цінностями. Нагляд за іншими віртуальними активами, зокрема забезпеченими цінними паперами чи деривативними фінансовими інструментами, доручено НКЦПФР.

Нацкомісія з цінних паперів буде:

  • формувати та реалізовувати політику у сфері віртуальних активів;
  • визначатиме порядок обороту віртуальних активів;
  • видавати дозволи постачальникам послуг віртуальних активів;
  • здійснювати нагляд та фінансовий моніторинг у цій сфері.

Верховна Рада на засіданні 8 вересня підтримала у другому читанні законопроєкт №3637, що дозволить легалізувати віртуальні активи та бізнес у цій сфері в Україні;

Ц ей закон є базовим та визначає правовий статус віртуальних активів, чим надає юридичний захист користувачам та учасникам ринку. Таким чином офіційно працюватимуть іноземні та українські криптобіржі, а банки відкриватимуть рахунки для криптокомпаній;

Крім того, це означає, що українці зможуть задекларувати свої доходи у віртуальних активах.

Джерело: Finance.ua

  • 3658

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 3658

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст