05.12.2018 | Автор: юридичне об'єднання ID Legal Group    Просмотров:  249
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Чи вважається медичне страхування додатковим благом? - Наталія Сухарева, аудитор ID Legal Group

Ця публікація перш за все буде корисною для тих роботодавців, які надають, або прийняли рішення надавати своїм працівникам соціальний пакет у вигляді договору добровільного медичного страхування.

А отже, таким роботодавцям потрібно знати, які передбачені податкові наслідки щодо такого страхування своїх працівників.

Сума страхових внесків, які роботодавець сплачує за договорами медичного страхування працівників буде для такого працівника оподаткованим доходом (підпункт 164.2.16 ПКУ). 

Такий отриманий дохід (медична страховка) вважається, як дохід отриманий у натуральній формі, а тому відповідно до норм чинного законодавства база оподаткування повинна збільшуватися на коефіцієнт, який розраховується за відповідною формулою (пункт 164.5 ПКУ).

Не забуваємо про те, що суму отриманого працівником доходу (медична страховка)у вигляді додаткового блага у негрошовій формі необхідно відобразити у відомості по заробітній платі у тому періоді в якому роботодавець здійснив оплату страховій компанії за працівника за договором страхування,з відображенням у загальному місячному (річному) оподатковуваному доходу.

Податковий агент (роботодавець) зобов’язаний утримати податок (ПДФО)із суми отриманого доходу у вигляді  медичної страховки працівника, за рахунок такого працівника (підпункт 168.1.1 пункт 168.1 статті 168 ПКУ).

Крім того, роботодавець, який є в цій ситуації податковим агентом, зобов’язаний подавати у строки (податковий квартал) до контролюючого органу податковий розрахунок суми доходу наданого своєму працівнику (підпункт «б» 176.2 пункт 176.2 статті 176 ПКУ). 

У розділі І форми № 1 ДФ у (графі 3а) за звітний квартал відображається такий дохід за ознакою доходу «124» (отриманий дохід у вигляді медичної страховки).

Важливо знати, що для операції з отримання доходу (медична страховка) працівником, податок (ПДФО) сплачується до бюджету протягом 3 банківських днів після дня нарахування такого податку (підпункт 168.1.4 ПКУ).

Звертаємо увагу, що нормами ПКУ визначено дві дати сплати податку  (ПДФО) для тих випадків, якщо дохід надається у негрошовій формі.

Перший випадок:

У разі, якщо дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то ПДФО, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом до 20-го числа наступного місяця (підпункт 168.1.5 ПКУ).

Другий випадок:

У разі, якщо дохід надається у негрошовій формі, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом трьох банківських днів з дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання) (п. п. 168.1.4 ПКУ).

Отже, враховуючи що страхові внески, які роботодавець сплачує за договорами медичного страхування працівників, здійснюється напередодні, то термін для сплати ПДФО визначено протягом трьох банківських днів після дня оплати страховій компанії.

Крім того, слід відображати суму отриманого доходу (мед. страхування) у вигляді додаткового блага у негрошовій форміу відомості по заробітній платі у періоді в якому здійснено оплату страховій компанії з відповідним відображенням у загальному місячному (річному) оподатковуваному доходу.

Автор: Наталія Сухарева, керівник податкового та митного департаменту юридичного об’єднання ID Legal Group

1
Нравится
  
249 Просмотров
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення