1
0
2253
Через війну мільйони українських жінок з дітьми виїхали за кордон. Серед них - чимало родин військових, які воюють проти Росії.
Багато з них не бачили своїх дружин та дітей понад рік – лише телефоном і відеомеседжерами спостерігають, як ростуть і змінюються їхні сини і доньки.
Але існує законна можливість для військового відвідати свою родину в іншій країні. Як це відбувається і що потрібно?
З початком повномасштабного вторгнення, коли тисячі чоловіків пішли на фронт, постало питання про можливість військовим піти у відпустку, аби побути з близькими.
І лише на десятий місяць воєнного стану Верховна Рада врегулювала це. 1 грудня 2022 року депутати ухвалили /2011-12?find=1" rel="nofollow"&text=%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%BF%D1%83%D1%81%D1%82%D0%BA%D0%B0#w1_1">зміни до законодавства, які дозволили військовим брати відпустки під час воєнного стану. Того ж місяця президент їх підписав.
З того часу військових почали відпускати у відпустку на 10 днів раз на рік. Але при цьому в одному підрозділі одночасно не можуть бути відсутні понад 30% складу.
Також під час війни дають відпустку за сімейними обставинами – для одруження, при народженні дитини, смерті близького родича. Вона теж має бути не більше 10 днів.
Згодом у владі заговорили, що 10 днів – це замало, тому тривалість варто збільшити.
І вже в червні 2023 року депутати ухвалили закон, за яким військовий може тричі на рік взяти основну відпустку, яка складає 30 днів, а також 10 днів за сімейними обставинами.
Це рішення вже підписав Володимир Зеленський.
Користуйтеся консультацією: Вивезення коштів та речей за кордон: що варто знати?
Але чи може військовий виїхати під час війни у відпустку за кордон?
Закон про соціальний захист військовослужбовців передбачає, що вони мають право на виїзд. Для цього треба пройти певну процедуру та отримати дозволи від командування.
В Міністерстві оборони нам повідомили, що у період воєнного стану кожну окрему ситуацію розглядають індивідуально.
В першу чергу військовий має написати рапорт на відпустку і подати його командиру частини. Там варто вказати деталі про поїздку - дати виїзду та повернення, адресу перебування, вид транспорту та пункт пропуску.
Законодавство також дозволяє додати додаткові дні відпустки на дорогу.
Разом з рапортом військовий має надати документи, які підтверджують причину поїздки. Це можуть бути свідоцтва про шлюб та народження дитини, а також документи, які доводять перебування родини за кордоном. Наприклад, якщо дружина та діти отримали тимчасовий захист в іноземній країні, то треба надати підтвердження цього.
На підставі цих документів командир військової частини приймає рішення, чи дозволити таку відпустку. Це оформляється у відповідний наказ, який надає право виїжджати за межі країни. Також можна використати відпускний квиток, де вказаний термін відпустки з дозволом на виїзд.
Якщо командування дало добро – можна їхати до родини. Якщо ж ні - важелів впливу не так багато, оскільки оскаржити таке рішення практично неможливо.
Отже, як пояснили в Міноборони, для виїзду військового до родини за кордон треба мати:
Пользуйтесь консультацией: Сколько денег, золота и других ценных вещей можно ввозить и вывозить через таможню
Джерело: BBC
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
279
Коментарии:
0
Просмотров:
103
Коментарии:
0
Просмотров:
650
Коментарии:
0
Просмотров:
621
Коментарии:
1
Просмотров:
478
Коментарии:
0
Просмотров:
420
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.