3
0
2724
Багато країн використовує сучасні IT рішення для підвищення ефективності роботи судової системи. В Україні теж багато років говоримо про створення ЄСІТС - єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Втім, на практиці мало хто розуміє, що таке система електроного судочинства і які переваги вона може надати учасникам процесу.
Що може очікувати Україну в найближчому майбутньому? Якщо трохи пофантазувати, то система електронного судочинства бачиться таким чином:
Створення сучасного електронного діловодства у суді та кабінету судді з доступом за єдиним паролем до усіх необхідних реєстрів та сервісів; можливість віддаленого доступу до кабінету (портативний ноутбук із захищеним доступом). Вся документація і підписи – лише в електронного форматі (повністю безпаперове діловодство).
Legal Tech:«AI» - искуственный юридический интелект которого не нужно бояться
Створення системи зручних електронних комунікацій з судом (кабінет учасника процесу, через який вчиняються будь-які процесуальні дії, направляються і отримуються документи та інформація, сплачується мито, штрафи та інші платежі);
Доступ до всіх судових сервісів через мобільні пристрої (смартфон, планшет, ноутбук), стаціонарні комп’ютери, спеціальні док-станції в судах. Створення зручного мобільного додатку для цих цілей (аналог китайського WeChat)
Запровадження он-лайн судів у нескладних категоріях справ (перша та друга інстанція), використання сучасних інструментів он-лайн участі у звичайних процесах
Створення сучасного реєстру судових рішень із системою гіперпосилань на правові позиції із пілотних рішень Верховного Суду; статистика посилань (свідчитиме про підтримку позиції нижчими судами, її усталеність); система сучасного аналітичного пошуку;
Формалізація тексту судового рішення (його розбивка на модулі), використання програми штучного інтелекту для пошуку релевантної судової практики та формування без участі людини стандартного проекту рішення (бразильська система). Суд має або слідувати усталеній судовій практиці або відступити від позиції з належним обґрунтуванням.
Legal Tech: Чому штучний інтелект не замінить людей-юристів
Створення єдиного цифрового центру управління виконанням рішень
Відкриті трансляції всіх судових засідань суду касаційної інстанції
Відкрита статистика по всіх судах і суддях, яка оновлюється кожну добу чи безперервно (біля 40 показників)
Використання ефективних чат-ботів, месенджерів для отримання інформації про судові справи
Створення сучасної комунікаційної платформи для внутрішнього спілкування між суддями всіх інстанцій (обговорення правових позицій, можливість поставити запитання)
Створення сучасного судового порталу для отримання інформації про суди і справи (провадження)
Використання штучного інтелекту для розгляду стандартних нескладних справ ("судовий кіоск", "суддя-робот")
Зменшення випадків, які потребують фізичного відвідування судів з будь-якою метою (подання чи отримання документів/інформації, участь у процесі).
ВСЕ МАЄ БУТИ ЗРУЧНИМ, ПРОСТИМ ТА ШВИДКИМ! Програма є зручною (user-friendly) тоді, коли користування нею не потребує навчання чи ознайомлення з інструкціями.
Legal Tech: Искусственный интелект в юридической отрасли? О чем идёт речь?
Автор статті: Олена Кібенко, Cуддя Верховного Суду, доктор юридичних наук
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
255
Коментарии:
0
Просмотров:
974
Коментарии:
0
Просмотров:
394
Коментарии:
2
Просмотров:
374
Коментарии:
0
Просмотров:
422
Коментарии:
0
Просмотров:
415
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.