Главная Блог ... Новости Борг зі сплати ЄСВ – у формі відкритих даних

Борг зі сплати ЄСВ – у формі відкритих даних

 • Автор: 

  Автор не указан

 • 1

 • 2

 • 2606

Отключить рекламу
 - tn1_9a5e986bf6c9d52d231bd6cf74e6feb9_603cb2662615e.png

ДПС продовжує курс щодо політики відкритості, що підтверджується оприлюдненням нового набору даних у формі відкритих даних «Інформація про платників, які мають борг (недоїмку) зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Зазначений набір даних оприлюднений на офіційному вебпорталі ДПС https://tax.gov.ua/datasets.php?d=DFS20210222164442 та на Порталі відкритих даних Єдиного державного вебпорталу відкритих даних https://data.gov.ua/dataset/8e7a4472-a010-4656-bfe9-60959ba5209d.

Періодичність оновлення цього набору даних відбувається щомісячно, про що зазначено у Паспорті набору даних.

Додатково повідомляємо, що набір даних оприлюднений у машиночитаному форматі «csv», як передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних», зі змінами, а також з кодуванням UTF – 8 згідно з Методичними рекомендаціями, які оприлюднені у розділі «Інфохаб» Єдиного державного вебпорталу відкритих даних.

Джерело: ДПС

Відкриті дані – це інструмент ефективної взаємодії інформаційного суспільства в сучасній демократичній державі. Вони створюють можливість швидко отримати першочергові дані, які дозволяють приймати правильні рішення, які базуються на достовірній, а не заангажованій інформації. В результаті активного впровадження відкритих даних формується прозора держава з розвинутим громадянським суспільством.

Дуже важливо, що ключовим суб’єктом впровадженні відкритих даних є саме суспільство, яке є підґрунтям для їх поширення та популяризації. Уряд відповідає лише за створення інструментів: законодавчої бази, інфраструктурних рішень та публічних сервісів. Проте, без громадської ініціативи всі ці заходи стають марними.

Нормативно-правове забезпечення в Україні:

Система відкритих даних має досить широке нормативно-правове забезпечення, а саме: ЗУ «Про доступ до публічної інформації», Постанова КМУ №835 «Про затвердження Положеня про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних», Міжнародна хартія відкритих даних та Дорожня Карта розвитку відкритих даних на 2017 р.

Міжнародні стандарти відкритих даних:

 • ЗАВЖДИ ДОСТУПНІ ОНЛАЙН (24 години/7 днів на тиждень, без паролів, рівнів доступу та обмежень, з безкоштовним та анонімним користуванням);
 • МАШИНОЧИТАЛЬНІ(опубліковані дані можна скачати у доступному для використання форматі(DOC, PDF, JPEG) або отримані за сервісом API, забезпечена актуальність даних модулю трансакції);
 • ДАНІ ОТРИМАНІ З ОФІЦІЙНИХ РЕСУРСІВ;

Формати відкритих даних:

Формати відкритих даних піддаються машинній обробці, тобто переведенню в будь-який інший формат. До таких форматів належать:

 • JSON
 • XML/RDF
 • TXT/CSV/Markdown

HTML, PDF та Word – це формати, які неможливо використовувати у програмних продуктах, тому дані в такому форматі не можна вважати відкритими.

Джерела відкритих даних:

До основних джерел відкритих даних є державні органи (дані, які викладаються міністерствами, державними органами міст тощо, наприклад, data.gov.ua), комерційні підприємства (наприклад, Uber Movement), соціальні мережі (можуть дати інформацію про основні тенденції, загальні та альтернативні думки про події в Україні та світі).

Світові та українські рейтинги й компетенції:

Сьогодні найбільш важливими є наступні два рейтинги оцінювання стану розвитку відкритих даних: Open Data Barometer, за яким Україна посідає 62 місце та Open Data Index, за цим рейтингом Україна посідає 54 місце (із 122).

Співпраця України з міжнародними організаціями в сфері відкритих даних є важливим показником, Україна співпрацює з декількома такими організаціями. Наприклад, Open Data Institute, яка займається розвитком відкритих даних по всьому світу, формуванням стандартів та єдиних підходів, а також розвитком компетенцій. Також, країна співпрацює з Open knowledge foundation, яка займається підтримкою громадських інституцій щодо розвитку відкритих даних, розвитком відкритої платформи для побудови порталів відкритих даних CKAN та Open Data for Development, яка займається підтримкою ініціатив з розвитку відкритих даних по всьому світу, а також організацію міжнародної співпраці.

Рекомендації щодо роботи з відкритими даними:

 • Інструкція на сайті Верховної Ради по роботі з відкритими даними;
 • Методичні рекомендації щодо оприлюднення наборів даних у формі відкритих даних, розроблені Агентством з питань е-урядування та ПРООН.
 • http://bit.ly/opendatadoc
 • https://leanpub.com/opendatainua

 • 2606

  Просмотров

 • 2

  Коментарии

 • 2606

  Просмотров

 • 2

  Коментарии


 • Отключить рекламу

  Скачала я тот реестр и он в формате Exel, который в нечитабельном виде - одни иероглифы и кракозяблы какие-то. Не помогла даже констультация как поменять кодировку в Exel. Напишу налоговой что они руко..опые, что не сделают - ничего не работает. https://excelworks.ru/2018/12/05/karakuli-i-ieroglifyi-v-excel/

  05.08.2021 20:29

  Писала я этим рукожопам из налоговой, правильно в народе прозванной "фекальная служба". Писала что абсолютно невозможно прочитать их реестры и требовала эти реестры в нормальном и читабельном виде публиковать, т.к. люди не обладают ай-тишными знаниями, чтобы скачанный реестр - переформатировать. Как и предполагалось от фекальной - реакции ноль. Куча бюджетных денег потрачено на эти сраные и нечитабельные реестры, в которых даже при переформатировании - одни иероглифы. Надо этих фекалов как-то через суд заставить публиковать эти Реестры в нормальном и читабельном виде Exel, чтобы люди смогли быстро найти данные.

  18.10.2021 20:53

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст