1
0
143
Якщо військовозобов’язаний двічі проігнорував явку до ТЦК, до Реєстру будуть внесені дані про те, що він перебуває у розшуку. Що відбуватиметься надалі та які фінансові санкції передбачені за подальше ігнорування військового обов’язку,
В Україні військовозобов'язаних, які ухиляються від мобілізації, можуть позбавити деяких прав. За ухилення від призову передбачено адміністративні та кримінальні санкції. Серед основних покарань: закриття виїзду або анулювання закордонного паспорта, позбавлення права на керування транспортом, за систематичне ухилення від мобілізації передбачений штраф або ув'язнення до 5 років. То, чи блокують порушникам рахунки в банках та як чинити далі для отримання доступу до своїх коштів.
В Україні значно посилилася увага до фінансових операцій осіб, які ухиляються від призову.
"Блокування рахунків — це один із методів, яким держава намагається впливати на ухилянтів. Однак не завжди цей процес є чітким та прозорим, що викликає питання серед громадян. Важливо зрозуміти, за яких обставин можуть заблокувати рахунки, що робити в такому випадку та як їх розблокувати", — наголошує у коментарі юристка АО "Віннер Партнерс" Фатима Гюлалієва.
За ігнорування обов’язку (за неявку до ТЦК за повісткою) щодо військовозобов'язаного складають протокол про адміністративне правопорушення і в подальшому йому виписують штраф. І хоча точних статистичних даних щодо блокувань рахунків військовозобов’язаних банки поки не надають, однак вже відкрито низку адміністративних проваджень за ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку).
Згідно із законом, порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку тягне за собою накладення наступних санкцій:
"Штрафи накладатимуть впродовж трьох місяців з дня виявлення правопорушення, але не пізніше одного року з моменту його вчинення. Ці штрафи зможуть призначати і заочно, без складання протоколу. Будь-яка заборгованість, яка була у особи, визначена рішенням суду і не виконана в установленому порядку, буде стягнута. Тому краще одразу сплатити штраф", — попереджає Анна Даніель, адвокатка, керуюча Адвокатського бюро "Анни Даніель"
Державна виконавча служба має автоматизовану систему виконавчих проваджень (АСВП). Тому після відкриття виконавчого провадження та внесення відомостей про особу до реєстру боржників, ця система автоматично знаходить її рахунки в банках, і тоді на них накладається арешт.
Сьогодні, на період до припинення або скасування воєнного стану в Україні, боржники, на кошти яких накладено арешт, можуть здійснювати видаткові операції з поточного рахунку на суму в розмірі, що протягом одного календарного місяця не перевищує двох розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня, — це 13 400 грн. Тобто така сума буде доступна до користування боржникам, які не сплачуватимуть виписані штрафи.
Якщо проігнорувати штраф від ТЦК та СП, інформацію про порушника передадуть до виконавчої служби, а дані про нього внесуть до Єдиного реєстру боржників. Постанову надсилають для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання, роботи або за місцезнаходженням майна боржника.
Виконавча служба спершу перевіряє наявність майна та банківських рахунків. Рахунки арештовуються автоматично, тим часом, на майно обмежень не накладають. Проте збільшення штрафів може стати підставою для обмеження користування майном, та за законом, за умови накопичення великої суми боргів, виконавці мають повне право арештовувати і майно. Потім таке майно може бути реалізоване на аукціоні СЕТАМ.
Дізнатися, що ваш рахунок заблоковано, можна кількома способами:
"Наявність заборгованості за виконавчим провадженням є підставою для блокування банківських рахунків. Громадяни дізнаються про наявність заборгованості саме внаслідок блокування рахунку і, якщо не погоджуються із сумою заборгованості, можуть її оскаржити в судовому порядку. В цьому випадку важливим є дотримання строків оскарження. Арешт може бути накладений на рахунок будь-якого типу – картковий, депозитний, поточний тощо. Щодо списання коштів з арештованого рахунку, то це залежить лише від дій виконавця — він формує до банку додаткову вимогу про списання тієї суми, яка значиться у виконавчому провадженні", — каже Анна Даніель.
Юристи радять: якщо ви виявили, що ваш рахунок заблоковано, слід діяти швидко, щоб розібратися в причині та зняти блокування.
Щоб військовозобов’язаному уникнути блокування рахунків та штрафів, юристка Фатима Гюлалієва радить передусім регулярно перевіряти свій статус у реєстрах мобілізації (додаток "Резерв+"), особливо якщо особа змінила місце проживання або проживає за кордоном.
"Не ігноруйте повістки, якщо ви отримали повістку, слідкуйте за вказівками військкомату. І надавайте банкам актуальну інформацію про своє місце перебування та статус", — радить Фатима Гюлалієва.
Блокування рахунків — не одразу: як штрафують за порушення військового обліку
Якщо не сплатити штраф: як діє виконавча служба
Блокування рахунків: як дізнатись про це
Як розблокувати свої рахунки: покрокова інструкція
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
143
Коментарии:
0
Просмотров:
119
Коментарии:
0
Просмотров:
324
Коментарии:
0
Просмотров:
393
Коментарии:
0
Просмотров:
609
Коментарии:
0
Просмотров:
732
Коментарии:
1
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.