Главная Блог ... Новости Більш ніж чотирнадцять мільйонів гривень за свої дії може отримати викривач хабарників — Євген Шевченко Більш ніж чотирнадцять мільйонів гривень за свої д...

Більш ніж чотирнадцять мільйонів гривень за свої дії може отримати викривач хабарників — Євген Шевченко

Отключить рекламу
Більш ніж чотирнадцять мільйонів гривень за свої дії може отримати викривач хабарників — Євген Шевченко - tn1_d72fa112b729d3e6de34e92ae5a51522_5f227e0a43a6b.jpg

Як відомо, порівняно нещодавно відбулось гучне затримання корупціонерів, котрі намагалися передати хабар в розмірі шести мільйонів доларів за «владнання проблем» представника влади часів Януковича (за ч. 3 ст. 209 ККУ — відмивання грошових коштів, здобутих злочинним шляхом і за ч. 5 ст. 191 ККУ — привласнення, розтрата майна).

Їхній «викривач» може отримати як винагороду менш як 10% від цієї суми. Про це в інтерв’ю Цензор.НЕТ розповів сам Євген Шевченко.

В ході інтерв’ю у викривача поцікавились, чи дійсно він має право на виплату шестисот тисяч доларів, як частину від вилучених під час передачі хабаря сумою 6 мільйонів доларів. Євген повідомив, що хотів би отримати цю винагороду:

На запитання, чи отримає Євген 10 % від суми як викривач він відповів, що «по ідеї так, закон вже набув чинності». Але він зауважив, що точно не знає, коли це відбудеться. Через рік або два? Крім того він виявив незадоволення і заявив, що депутати «Слуги народу», з абсолютно невідомих для нього підстав обмежили максимум винагороди й відповідно він може претендувати не на реальних 10% (шістсот тисяч), а приблизно на 525 тисяч доларів.

Чому у Євгена наявне таке право і чому теоретично у нього є змога отримати лише 525 тисяч доларів замість шестисот?

нагорода за здачу корупціонера1 січня 2020 року набув чинності Закон 198-IX, яким внесено зміни до Закону України «Про запобігання корупції» щодо викривальників корупційних дій.

Відповідно до таких змін викривачем вважається фізична особа, котра пересвідчившись, що дані є правдивими, повідомила уповноважені органи про можливість вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, котрі здійснила інша особа, при тому, що зазначені дані стали їй відомими у зв’язку з її науковою, професійною, підприємницькою роботою, службою чи здобуттям освіти…

Якщо вчинено корупційний злочин, сукупна сума предмета якого або понесені державою втрати від якого у 5 тис. і більше разів перевищують розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб і виявник повідомив про такий злочин уповноважені органи, він має право на винагороду.

Сума такої плати дорівнює десяти відсоткам від суми (або перерахунку суми) хабаря або розміру шкоди, яку зазнала держава від вчинення злочину після ухвалення обвинувального вироку суду. Але законодавець встановив обмеження, відповідно до якого вищезазначена винагорода не може перевищувати суму 3 тис. мінімальних заробітних плат, що обраховуються на момент вчинення корупційного правопорушення (4723*3000 = 14 мільйонів 169 тисяч гривень). Оскільки шістсот тисяч доларів як 10 відсотків від вилученої суми перевищують максимально допустимий законодавцем рівень, то «виявник» Шевченко зможе отримати не більше зазначеної вище суми.

Окрім цього особливо уважні виокремили також ще одну умову — ухвалення обвинувального вироку суду щодо корупціонера. Всім сьогодні відома ситуація з перевантаженим українським судочинством і можливістю розгляду справи роками, особливо такої складності, тому викривачу можна побажати лише терпіння. Також варто розуміти, що вилучення такого хабаря зовсім не гарантує того, що хабарники будуть покарані, а ухвалено буде саме обвинувальний вирок.

Автор новини: Богдан Маслов, юрист, помічник адвоката Адвокатської фірми "Єфімов та партнери".

Джерело: юридичний ресурс «Протокол».

  • 2677

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 2677

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст