Главная Ссылки ... Багатокорпусний вулик: особливості, переваги, недоліки Багатокорпусний вулик: особливості, переваги, недо...

Багатокорпусний вулик: особливості, переваги, недоліки

Багатокорпусний вулик: особливості, переваги, недоліки

Якщо звернути увагу на конструктивні особливості такого типу вулика, то варто зазначити, що виріб має такі обов'язкові елементи:

  • 3-5 секцій, розміщених одна над іншою (не більше ніж на 10 рамок);

  • піддашник;

  • кришка;

  • знімне дно;

  • круглий льоток (має бути в кожній секції);

  • основний льоток (розташований нижній частині конструкції).

Особливість таких вуликів полягає перш за все у тому, що вони розраховані на досить сильні та середні по силі сім'ї. Коли виникає необхідність у розширенні конструкції, пасічнику легко це робити за рахунок наявної основної частини.

Основні переваги:

  • витрачається менше часу на обслуговування пасіки;

  • зручно регулярно прибирати підмор;

  • просто заготовляти кормові запаси на зиму;

  • простіше відкачувати мед (за рахунок того, що бджоли зберігають свої запаси у верхній частині такого вулика).

Не зважаючи на легкість у догляді та істотні переваги, необхідно враховувати, що у подібного способу утримання бджіл є також і деякі недоліки:

  • можливість пошкодження вулика при транспортуванні (якщо немає надійних кріплень між вуликами);

  • більше підходить для сільської місцевості (має бути обов'язково присутня інтенсивна кормова база);

  • більше підходить для промислового бджільництва;

  • велика вага конструкції.

Як правильно користуватися багатокорпусним вуликом

Перестановка

На початку весни (після закінчення періоду зимівлі) усі бджоли найчастіше знаходяться в одному, або двох відсіках вулика. З настанням весни поверх секції, де знаходяться комахи, виставляють ще одну секцію. Для чого це потрібно? У другій секції розташовуються стільники з сушею та медом. Через певний час (2-3 тижні) матка перейде сюди для того, щоб відкласти яйця.

Потім встановлюють третю секцію (по 5 рамок з сушею і медом) та поміщають її в розріз між першою та другою.

Четверту секцію встановлюють таким чином, що вона стає третьою знизу. Виконується ця маніпуляція десь у середині літа, що пов’язано з активним процесом медозбору.

Формування відводків

Для того, щоб правильно сформувати відводки, необхідно використовувати правила, прописані в книгах про бджільництво:

  1. Молоді бджоли набагато краще приймають матку, таким чином сильна сімя сформується набагато швидше.

  2. Вибирається погожий день в період інтенсивного медозбору.

  3. Порожній вулик треба поставити поруч з тим, де проживає основна бджолосім’я. Далі треба дістати кілька рамок з запечатаним розплодом і поставити у порожній вулик. На місце рамок з розплодом треба поставити порожні рамки. При перенесенні рамок з розплодом бджіл треба ретельно струшувати та слідкувати, щоб до відводка не потрапила матка.

  4. Нову матку до відводка треба підсадити протягом 3 годин.

Збільшення бджолосімей

Варто зазначити, що збільшувати бджолосім'ї у багатокорпусних вуликах набагато простіше, ніж у звичайних або двокорпусних. Розширення тут полягає в тому, що зверху просто виставляється додаткова секція. Таким чином у матки з'являється можливість відкладати більше яєць, а у молодих бджіл - більше простору для своїх справ. Щоправда, тут не обійдеться без хитрощів. Річ у тім, що для посилення процесу відкладання яєць матку треба гарно простимулювати.

Це робиться так:

  1. Верхню секцію міняють місцями з тією, що під нею.

  2. Інстинктивно матка рухається вгору, тобто переміщується в іншу секцію.

  3. Подібні маніпуляції проводяться виключно в теплу пору року.

Утримання бджіл у багатокорпусних вуликах

Звісно, що для якісного утримання бджіл у багатокорпусних вуликах необхідно мати певні знання та основи технології. Безперебійність функціонування та ефективність такої пасіки забезпечується набором нескладних дій, завдяки яким вдається надбудовувати вулики, відокремлювати зайві частини, вчасно переставляти рамки, швидко реагувати на процес роїння.

Отже, працювати з багатокорпусними вуликами досить просто навіть без великої кількості додаткових знань та зусиль. Якщо технологічно усе виконувати правильно, то комахи не страждають від стресу, а матка не перериває процес відкладання яєць.

Де купити та скільки коштують вулики

Купити вулики недорого можна в інтернет-магазині ПаркПлюс. Якщо для вас актуальне це питання, то варто для початку ознайомитися на сайті з нашими пропозиціями та отримати консультацію менеджера.

Ціни на багатокорпусні вулики в Україні можуть залежати від різних факторів: кількості корпусів, матеріалів, з яких вони виготовлені, та кількості, яку ви готові придбати. Наприклад, ціна таких вуликів у розрахунку за одну секцію може коливатися від 1100 до 1300 гривень. Відповідно ціна вулика 3 трьох секцій - від 3300 до 3900 гривень.

У природних умовах бджоли живуть, розмножуються без допомоги пасічника. Вони здебільшого селяться в земляних норах чи дуплах дерев. Для розведення бджіл та подальшого видобутку меду обов'язково потрібні вулики, як звичайні, так і багатокорпусні. Тут усе залежить від кількості бджолиних сімей та вашого бажання спростити собі життя.

Просмотров : 2999
logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст