24.07.2014    Просмотров:  453
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Арсеній Яценюк подав у відставку.

Арсеній Яценюк подав у відставку. - arseniy_yatsenyuk_podav_u_vidstavku_53d1f4d0b763b.jpg

Четвер став багатим на новини у політичному житті України. Спочатку головою Верховної Ради України О. Турчиновим було оголошено його рішення про розпуск фракції комуністів у Верховній Раді України. Оскільки внаслідок виходу народних депутатів фракція комуністів складається вже менш як з 23 народних депутатів, ЗУ «Про Регламент Верховної Ради України» надає голові ВРУ право розпустити таку фракцію. Потім парламентською коаліцією було провалено голосування по урядовим законопроектам, які передбачали підвищення податків з метою збільшення дохідної частини Державного бюджету України.

Далі, фракція «УДАР» і фракція «Свобода» у Верховній Раді України заяви про вихід з парламентської коаліції більшості з метою створення конституційних підстав для розпуску Президентом України Верховної Ради України та призначення позачергових виборів. Із парламентської коаліції також почали виходи позафракційні народні депутати.

Нарешті, приголомшеною новиною стала заява Арсенія Яценюка з трибуни ВРУ про відставку з посади прем’єр-міністра України. У своїй промові причинами відставки Арсеній Петрович назвав розпад коаліції і блокування урядових ініціатив. Яценюк також підкреслив свій розпач, оскільки тепер розпаду коаліції та відставці уряду із задоволенням будуть аплодувати вороги України у Росії.

Президент України Петро Порошенко направив голові ВРУ листа, в якому позитивно оцінив проведену урядом роботу, назвав шаг Арсенія Петровича емоційним, підкреслив, що відповідно до Конституції України розпад парламентської коаліції автоматично не передбачає відставку Кабінету міністрів України і закликав ВРУ  висловити вотум довіри уряду Арсенія Яценюка.

Виконуючим обов’язки прем’єр – міністра став  віце-прем’єр-міністр з регіональної політики та міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимир Борисович Гройсман.

Згідно статті 115 Конституції України прем’єр – міністр України має право заявити Верховній Раді України про свою відставку, яка має наслідком відставку всього Кабінету Міністрів України. Відповідно до пункту 12 ст. 85 Конституції України до повноважень Верховної Ради України належить вирішення питання про відставку прем’єр-міністра України, членів Кабінету Міністрів України. У нині діючий Конституції України внаслідок змін 2005р. Президент України не має повноважень вплинути на цей процес. Отже, слово за Верховною Радою України…

 

3
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события: