2
1
1568
Войовнича безграмотність – це відзнака часу. Розумієш, не розумієш, але доцільність найголовніше. А якщо це антикорупційна справа – то це вже зазвичай.
Читайте також: "Антикорупційна експертиза відео-, звукозапису" Частина 1
До невтішного висновку я вкотре прийшов як захисник у антикорупційній справі, де стороною обвинувачення було призначено судову експертизу відео-, звукозапису до ДНДЕКЦ МВС України.
Я почав вивчати цю експертизу та побачив, що для ідентифікації диктора за голосом та мовленням було використано програмний комплекс SIVE BASE та методичні рекомендації до нього.
Я звернувся с запитом до Міністерства юстиції та отримав відповідь, що реєстрації у Реєстрі методик зазначених методичних рекомендацій немає.
З цього випливає, що експертиза зроблена з порушенням чинного законодавства. Але розумію, що цього може бути замало для ВАКС (на жаль). Працюю далі та звертаюся з проханням до ДНДЕКЦ МВС України надати методичні рекомендації. Отримую відповідь від ДНДЕКЦ МВС України, що ця інформація – інформація з обмеженим доступом. Міркую так – гаразд, раз сторона обвинувачення розібралася з цією експертизою за відсутності методики до програмного комплексу SIVE BASE та їм все зрозуміло, то і я в дурнях не ходив ніколи. Спробую сам.
*
У експертизі наявні чотири гістограми.
1). В експертизі у гістограмі основного тону зразка голосу й мовлення та фономатеріалу диктора по вісі Х у висновку експерта зазначена «висота основного тону» у Гц від 66 до 222, та по вісі У – одиниці виміру не вказані.
Зазвичай гістограма основного тону голосу може мати вісь X діапазон частот (у герцах), та вісь Y – кількість разів, коли основний тон голосу перебував у певному діапазоні частот. Наприклад, якщо ми записали голос чоловіка, то основний тон голосу, найімовірніше, перебуватиме у діапазоні від 100 до 300 Гц.
Тобто «висота основного тону» – нісенітниця, вигаданий термін. Ба більше, цей діапазон частот (від 66 до 222 Гц) відповідає низьким або глибоким тональностям голосу, які зазвичай називаються грудним голосом чи басом. Чи варто казати, що наш підзахисний аж ніяк басом не говорить.
2). В експертизі у гістограмі максимальної гармоніки зразка голосу й мовлення та фономатеріалу диктора вісь Х у висновку експерта зазначено «максимальні гармоніки» (від 0.9 до 28.5) (одиниці виміру не вказані), та вісь У – одиниці виміру не вказані.
Гістограма максимальної гармоніки голосу – це графічне уявлення розподілу амплітуд гармонік (кратних частот основної тональності) у голосі.
У гістограмі максимальної гармоніки голосу вісь X представляє номери гармоніки, тобто кратні частоті основної тональності голосу. Наприклад, якщо основна тональність має частоту 100 Гц, друга гармоніка матиме частоту 200 Гц, третя – 300 Гц, і т.д.
Вісь Y у гістограмі представляє амплітуду кожної гармоніки, тобто силу коливань звукової хвилі, створюваної цією гармонікою. Амплітуда вимірюється в децибелах (dB) і показує, наскільки гучним є кожен компонент звуку, порівняно з іншими компонентами того ж запису голосу.
Тобто на вісі Х має бути зазначено 1, 2, 3 …. – кількість гармонік. Що таке 0.9 – 28.5 – нікому не відомо!
3). В експертизі у гістограмі тембру зразка голосу й мовлення, та фономатеріалу диктора вісь Х у висновку експерта зазначено «тембр» (від 2.3 до 89.5) (одиниці виміру не вказані), та вісь У – одиниці виміру не вказані.
У гістограмі тембру голосу вісь X представляє частоту в герцах, а вісь Y представляє рівень амплітуди звуку в децибелах (dB) кожної частоти. Гістограма тембру голосу показує, як звукова енергія розподілена залежно від частоти.
Вісь X гістограми тембру голосу показує, як розподілено звукову енергію залежно від частоти, починаючи з найнижчих частот (зазвичай від 0 до 20 Гц) до найвищих частот (зазвичай до 20 000 Гц).
Вісь Y гістограми тембру голосу показує рівень звукової енергії на кожній частоті, виміряний у децибелах (dB). Вищий рівень амплітуди на гістограмі означає, що звукова енергія на цій частоті сильніша, що може свідчити про більш високу гучність або яскравіше звучання на цій частоті.
Так що ж таке 2.3 – 89.5? Суцільна загадка.
4). В експертизі у гістограмі чистоти голосу зразка голосу й мовлення та фономатеріалу диктора вісь Х у висновку експерта зазначено «чистота голосу» (від 10.9 до 990.2) (одиниці виміру не вказані), та вісь У – одиниці виміру не вказані.
Гістограма чистоти голосу (або гістограма тональності) показує розподіл енергії звуку, залежно від частоти звукових коливань, які створюють голос.
Вісь X гістограми чистоти голосу є частотою основної тональності голосу в герцах. Це найвиразніша частота в голосі і відповідає основній частоті звукових коливань, створюваних голосовими зв'язками.
Вісь Y гістограми чистоти голосу представляє кількість енергії звуку, зосередженої в кожній частоті протягом певного часу. Вона вимірюється в децибелах (dB) і становить рівень гучності звуку кожної частоти.
Частота основної тональності голосу зазвичай знаходиться в діапазоні від 85 до 180 герц, проте може змінюватись в залежності від статі, віку та інших фізіологічних факторів. Діапазон від 10.9 до 990.2 (якщо це герц???) включає у собі як частоту основної тональності, так і безліч гармонік.
Так що ж таке 10.9 – 990.2?
Я, у порядку ст.160 КПК звернувся до ВАКС з клопотанням про тимчасовий доступ до зазначеної методики. Також додав клопотання про використання проектора, щоб усе це та багато іншого пояснити у презентації насамперед шановному суду. Уперше в житті суд відмовив мені у дозволі використовувати проектор. Тоді, як кажуть, будуть слухати вухами.
Ми, звісно, звернемося до суду з клопотанням про трансляцію, але, попри відкритість, шановний ВАКС може відмовити. Тому запрошую як вільних слухачів усіх охочих (їх ВАКС поки не забороняє), насамперед адвокатів та експертів 06.04.23 на 13:00 до приміщення ВАКС просп. Берестейський, 41, м. Київ справа 991/4509/22, головуючий суддя Строгий І.Л.. Такого ви ще не бачили та, можливо, не побачите ніколи у житті. Чекаю на вас.
Автор статті: адвокат ЮК «Амбер» Семен Ханін
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
778
Коментарии:
0
Просмотров:
332
Коментарии:
2
Просмотров:
343
Коментарии:
0
Просмотров:
321
Коментарии:
0
Просмотров:
386
Коментарии:
0
Просмотров:
715
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.
Як пройшло слухання в справі 991/4509/22?