28.11.2019 | Автор: Понзель Марина Генадіївна    Просмотров:  2652
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Аналітик підрахував, скільки має коштувати бензин

Бензини і дизпаливо в середньому по Україні коштують 27-28 грн/л. Ціни завищені. Економічно виправдана вартість – 24-25 грн/л, розповів аналітик консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко, пише Газета по-Українськи

“Ситуація унікальна. На європейському ринку нафта і нафтопродукти дешевшають. В Україні зміцнюється гривня до євро і долара. Оптові ціни на паливо вже давно пішли вниз. В опті літр дизпалива коштує 20-21 гривню, бензину – 21-22. Водночас на заправках паливо не дешевшає. Деякі оператори продають бензин по 30 гривень. Пропонують знижки і програми лояльності, але цього не достатньо. Вони отримують надприбуток більш ніж 30%”, – пояснює Сіренко.

За його словами, на ринок моторного палива припадає $5 млрд на рік. Однак у нас немає конкурентного середовища. Про це свідчать завищені ціни на АЗС.

Вспомните новость: Нацполиция будет судиться из-за огромных выбоин на дорогах, которые спровоцировали ДТП со служебным авто

З середини листопада активно дешевшає автогаз. Ціна зросла до майже 12 грн/л.

“Автогаз минулі роки ближче до зими дешевшав. Цього року ситуація протилежна. Паливо подорожчало через зростання цін на зовнішніх ринках. Зокрема, на кордоні Білорусі та Польщі”, – говорить Сіренко.

Додає, що Україна імпортує близько 83% від загального обсягу автогазу. Останні роки традиційно купує паливо в Білорусі, Казахстані та Росії. Бувають поставки морем. Цього року вперше в історії завезли скраплений газ із США.

“Разом з тим ринок автогазу заходить в сезон низького споживання. Менше їздять, менше купують. Споживання щомісяця скорочується на 10%. Чому зараз ціни високі, треба запитати європейських колег. Може, це пов’язано з питаннями забезпечення газом не тільки автомобілістів, а як сировиною для нафтохімії”, – підсумував аналітик.

Вспомните новость: Гаишнику Тищенко, преследовавшему автомайдановцев, выплатят 300 тыс. гривен компенсации, - решение суда. ДОКУМЕНТ

2652
Просмотров
0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


1
Популярные судебные решения
Популярные события
ЕСПЧ