Главная Блог ... Новости Адвокати, внесені до реєстру адвокатів, зобов’язані стати на облік в органах ДФС Адвокати, внесені до реєстру адвокатів, зобов’язан...

Адвокати, внесені до реєстру адвокатів, зобов’язані стати на облік в органах ДФС

  • Автор: 

    Автор не указан

  • 4

  • 1

  • 9070

Отключить рекламу
Адвокати, внесені до реєстру адвокатів, зобов’язані стати на облік в органах ДФС - tn1_advokati_vneseni_do_reestru_advokativ_zobov_yazani_stati_na_oblik_v_organah_dfs_5d1deddeb2fc3.jpg

В Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області повідомляють, згідно із Законом України від 05.07.2012 № 5076-VI «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», адвокатська діяльність може здійснюватися, зокрема, фізичною особою індивідуально. Інформація про організаційну форму адвокатської діяльності вноситься до Єдиного реєстру адвокатів України, ведення якого забезпечується Радою адвокатів України.

Згадайте новину: Вийшли друком методичні рекомендації з оподаткування адвокатської діяльності

Відповідно до підпункту 14.1.226 пункту 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України адвокат, який здійснює адвокатську діяльність - є самозайнятою особою, яка провадить незалежну професійну діяльність.

Відповідно до статті 65 Податкового кодексу, адвокат після отримання свідоцтва повинен стати на облік в територіальних органах державної фіскальної служби за місцем свого проживання протягом календарних 10 днів. Для цього необхідно подати до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації:

- заяву за формою 5-ОПП, із зазначенням КВЕДу діяльності;

- копії паспорту та ідентифікаційного коду;

- копія свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю.

Оподаткування доходів самозайнятих осіб регулюється статтею 178 Податкового кодексу, відповідно до якого самозайнята особа є:

- платником податку на доходи за ставкою, передбаченою пунктом 167.1 статті 167 Податкового кодексу, і на даний час становить 18% від бази оподаткування - різниці між отриманим доходом та документально підтвердженими понесеними витратами;

- платником військового збору за ставкою 1,5 % від бази оподаткування;

- платником єдиного соціального внеску за ставкою, передбаченою ч. 5 ст. 8 Закону України "Про збір та облік єдиного соціального внеску", яка на даний час складає 22% і не може бути меншою за мінімальний страховий внесок.

Відповідно до пункту 178.6 статті 178 Податкового кодексу, самозайняті особи зобов'язані вести облік доходів і витрат своєї діяльності. Форму такого обліку та порядок його ведення визначено Наказом Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 N 481.

Звітнім періодом для самозайнятих осіб, які провадить незалежну професійну діяльність є календарний рік. Відповідно до чинного законодавства самозайняті особи зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан і доходи та звіт щодо сум нарахованого ЄСВ. Строк подання – до 1 травня року, наступного за звітній періодом.

Підпунктом 3 пункту 6.7 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (зі змінами) встановлено, якщо фізична особа зареєстрована як підприємець та при цьому така особа здійснює незалежну професійну діяльність, така фізична особа обліковується в контролюючих органах як фізична особа - підприємець з ознакою провадження незалежної професійної діяльності.

В зв’язку з цим, в Головному управлінні ДФС звертають увагу осіб, які здійснюють адвокатську діяльність і обліковуються лише як фізична особа - підприємець про необхідність подати до контролюючого органу за місцем свого постійного проживання заяву за формою № 5-ОПП з позначкою «Зміни» та копію документа, що підтверджує право фізичної особи на провадження незалежної професійної діяльності. Зазначену заяву можна подати особисто, надіслати рекомендованим листом з описом вкладення або через уповноважену особу.

Крім цього нагадують, якщо адвокат, який здійснює діяльність індивідуально не став на облік в органах фіскальної служби до нього буде застосований штраф та донараховано суми податків і зборів.

Також необхідно пам’ятати, що зобов'язання із сплати ПДФО, військового збору та ЄСВ виникають не з моменту поставлення на облік, а з моменту отримання свідоцтва.

Джерело: ДФС

Згадайте новину: Чи не забагато? Кількість адвокатів в Україні перевищила 50 тис. і може сягнути 100 тис. – Валентин Гвоздій

  • 9070

    Просмотров

  • 1

    Коментарии

  • 9070

    Просмотров

  • 1

    Коментарии


  • Отключить рекламу

    Якщо особа зареєстрована як ФОП та сплачує ЄСВ, то після подання заяви 5-ОПП буде подвійна сплата ЄСВ, чи сплачується один платіж як 22 %???

    05.07.2019 12:27

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст