2
0
5219
Питання звільнення військовослужбовців із військової служби (у т.ч. у період воєнного стану) регулюється положеннями Закону України «Про військовий облік та і військову службу».
Відповідно до пп. г п. 2 ч. 4 ст. 26 Закону України «Про військовий облік та і військову службу», військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, можуть звільнюватися з військової служби під час воєнного стану через певні сімейні обставини або інші поважні причини.
Отож, у цій публікації розберемо найбільш актуальні підстави для звільнення військовослужбовців із лав ЗСУ та порядок їх реалізації.
1. ЗВІЛЬНЕННЯ ІЗ ЗСУ У ЗВ’ЯЗКУ З НАЯВНІСТЮ В РОДИНІ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ
Однією з підстав для звільнення із військової служби є наявність у військовослужбовця дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи.
Яким чином, військовослужбовець може реалізувати своє право?
Військовослужбовцю необхідно звернутися із рапортом про звільнення на підставі абз. 4 пп. г п. 2 ч. 4 ст. 26 ЗУ «Про військовий облік та і військову службу».
Рапорт подається військовослужбовцем до командира військової частини.
У рапорті обов’язково необхідно конкретизувати підставу для звільнення (зокрема, яка особа з вказаного переліку є інвалідом).
Обов’язково необхідно додати документи на підтвердження підстави для звільнення (бажано щоб вони були нотаріально посвідчені):
Зверніть увагу, що законодавець не висуває вимоги, що військовослужбовець повинен проживати разом із особою з інвалідністю, зокрема, це стосується батька чи матері.
2. ЗВІЛЬНЕННЯ ІЗ ЗСУ У ЗВ’ЯЗКУ З ПЕРЕБУВАННЯМ НА УТРИМАННІ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯ ТРЬОХ І БІЛЬШЕ ДІТЕЙ ВІКОМ ДО 18 РОКІВ
Згідно із законом право на звільнення за цієї підставою мають мобілізовані особи та призвані резервісти. Отож, військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом, не можуть звільнитися за цією підставою.
Яким чином, військовослужбовець може реалізувати своє право?
Військовослужбовцю необхідно звернутися із рапортом про звільнення на підставі абз. 12 пп. г п. 2 ч. 4 ст. 26 ЗУ «Про військовий облік та і військову службу».
Рапорт подається військовослужбовцем до командира військової частини.
У рапорті обов’язково необхідно конкретизувати підставу для звільнення.
Обов’язково необхідно додати документи на підтвердження підстави для звільнення (бажано щоб вони були нотаріально посвідчені).
Важливо зазначити, що формулювання «перебування на утриманні» розширює розуміння поняття «наявність дитини». Отож, навіть якщо діти не рідні або батьки розлучені, але й надалі батько/мати забезпечують дитину, це вважається утриманням. Підтвердженням факту утримання в такому разі можуть бути докази сплати аліментів на дитину.
Окрім цього, підтвердженням того факту, що дитина знаходиться на утриманні одного з батьків або опікуна, є довідка, видана органом місцевого самоврядування через центр надання адміністративних послуг за місцем проживання заявника.
Зверніть увагу, навіть якщо така підстава з’явилася під час служби, особа також має право скористатися нормою, якщо бажає.
3. ЗВІЛЬНЕННЯ ІЗ ЗСУ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯ, ЯКИЙ САМОСТІЙНО ВИХОВУЄ ДИТИНУ (ДІТЕЙ) ВІКОМ ДО 18 РОКІВ
Яким чином, військовослужбовець може реалізувати своє право?
Військовослужбовцю необхідно звернутися із рапортом про звільнення на підставі абз. 11 пп. г п. 2 ч. 4 ст. 26 ЗУ «Про військовий облік та і військову службу».
Рапорт подається військовослужбовцем до командира військової частини.
У рапорті обов’язково необхідно конкретизувати підставу для звільнення.
Обов’язково необхідно додати документи на підтвердження підстави для звільнення (бажано щоб вони були нотаріально посвідчені).
Такими документами є:
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Наведені положення законодавства не означають те, що наявність певної обставини є автоматичною підставою для звільнення із військової служби. Звільнення із військової служби з будь-якої вищенаведеної підстави відбувається лише у разі, якщо військовослужбовець не висловив бажання продовжувати військову службу.
ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ!
Якщо у Вас немає можливості нотаріально посвідчити документи, які Ви додаєте до рапорту, то завірте їх особисто наступним чином: на кожному аркуші копій документів необхідно зазначити «копія правильна згідно з оригіналом, ПІБ, дата та особистий підпис».
При можливості завжди наполягайте, щоб рапорт був зареєстрований в частині або, принаймні, робіть копію рапорту та просіть особу, яка його прийняла поставити підпис та дату прийняття документу.
Якщо у прийнятті рапорту будуть відмовлять або ігнорувати то можна його відправити поштою, цінним листом з описом вкладення, що буде слугувати належним доказом вручення. Квитанцію та опис вкладення необхідно зберігати. Щоб у майбутньому можна було поскаржитись або подати до суду і долучити доказ направлення рапорту та його отримання військовою частиною.
У випадку виникнення запитань проконсультую індивідуально, з конкретної ситуації. Відповім на поставлені запитання. Консультація дозволить скласти оптимальний план дій і уникнути неочікуваних та негативних наслідків. Консультація адвоката отримана сьогодні – ваша безпека та впевненість завтра та завжди.
Індивідуальні консультації надаються за попереднім записом за телефоном: +38050-193-59-42, +38067-940-63-00.
У випадку якщо виникли запитання або необхідно вивчити конкретні документи, звертайтеся за електронною адресою - rogozin555@ukr.net (для пересилки документів) або за вказаними телефонами.
Автор консультації: Адвокат Сергій Леонідович РОГОЗІН
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
170
Коментарі:
0
Переглядів:
309
Коментарі:
0
Переглядів:
283
Коментарі:
0
Переглядів:
678
Коментарі:
0
Переглядів:
332
Коментарі:
0
Переглядів:
410
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.