Головна Блог ... Новини Зміни в КПК: колегіальний розгляд тільки за клопотанням обвинуваченого Зміни в КПК: колегіальний розгляд тільки за клопот...

Зміни в КПК: колегіальний розгляд тільки за клопотанням обвинуваченого

Відключити рекламу
Зміни в КПК: колегіальний розгляд тільки за клопотанням обвинуваченого - tn1_0_57961400_1492780151_58fa04778d8b9.jpg

Члени Комітету розглянули проект Закону «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо розгляду кримінальних проваджень колегією суддів» №4546.

Законопроектом пропонується внести до статті 31 КПК України зміни, відповідно до яких розгляд кримінальних проваджень в суді першої інстанції щодо злочинів, за вчинення яких передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк більше десяти років, здійснюватиметься колегіально у складі трьох професійних суддів лише за клопотанням обвинуваченого. За відсутності клопотання це провадження розглядатиметься суддею одноособово.

Відповідно до чинної редакції частини 2 статті 31 чинного КПК розгляд кримінальних проваджень в суді першої інстанції щодо злочинів, за вчинення яких передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк більше десяти років, здійснюється колегіально у складі трьох професійних суддів.

Згадайте новину: НААУ буде добиватися вето змін до КПК (законопроект 5610)

Отже, виникає необхідність кожен раз формувати склад суду із трьох професійних суддів при розгляді усіх справ даної категорії. Дійсна кількість суддів у судах першої інстанції, а також різні обставини, що перешкоджають сформувати потрібний склад (тимчасова непрацездатність судді, перебування його у відпустці, тощо) часто спричиняють неможливість сформувати склад суду для розгляду вказаних кримінальних проваджень. Внаслідок цього справа передається з одного суду до іншого, що, у свою чергу, призводить до порушення вимог статті 6 Конвенції Ради Європи про захист прав людини та основоположних свобод щодо розгляду справи упродовж розумного строку.

Члени Комітету підтримали законопроект, прийняття дозволить пришвидшити строки розгляду кримінальних проваджень, що позитивно вплине на реалізацію прав сторін, дотримання засад кримінального провадження, у тому числі не порушення розумних строків.

Джерело: Верховна Рада України

Читайте статтю: Як адвокату використати для захисту деякі недосконалі положення КПК

Новели КПК - Кримінальні проступки: бути чи не бути ?

  • 7731

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 7731

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст