18
6
4633
ЗГОДА НА НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ
• Методи діагностики, профілактики, лікування можуть застосовуватися до особи лише за її згодою (ст. 43 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», ст. 284 Цивільного кодексу України»).
• Хто надає згоду (загальні правила):
- з 14 років – особа самостійно.
- у віці до 14 років (малолітній пацієнт) – законні представники.
- пацієнти, визнанні в установленому законом порядку недієздатними - законні представники.
При цьому слід пам’ятати, що батьки (усиновлювачі), опікун, піклувальник мають право на отримання інформації про стан здоров'я дитини або підопічного - тобто, батьки мають право на отримання інформації дитини у віці від 14 до 18 років у відповідності до вимог законодавства. Тому лікар зобов’язаний надати їм таку інформацію.
• Форма згоди: письмова.
Обов’язкова форма Інформованої добровільної згоди пацієнта на проведення діагностики, лікування та на проведення операції та знеболення (Форма №003-6/о), затверджена наказом МОЗ України від 14.02.2012 р. №110. Така Інформована добровільна згода має бути підписана з кожним пацієнтом, який звертається за наданням медичної допомоги до закладу охорони здоров’я незалежно від форми власності чи лікаря, який займається індивідуальною практикою. В той же час, лікувальні заклади можуть удосконалити та розширити дану форму згоди зі збереженням всі складових, затверджених наказом МОЗ.
• Передумови надання згоди:
Пацієнт, який досяг повноліття має право отримати повну та достовірну інформацію про стан свого здоров’я, в тому числі ознайомитися з відповідними медичними документами, що стосуються його здоров'я. Крім того, пацієнту повинно бути повідомлено у доступній формі інформацію про стан його здоров'я, мету проведення запропонованих досліджень і лікувальних заходів, прогноз можливого розвитку захворювання, у тому числі наявність ризику для життя і здоров'я. Необхідно також враховувати, що дана інформація повинна надаватися своєчасно (за винятком ургентних випадків), щоб пацієнт мав можливість її обдумати. Лише після цього, особі надається для підписання Інформована добровільна згода на проведення діагностики, профілактики, лікування.
Виняток: якщо інформація про хворобу пацієнта може погіршити стан його здоров'я або погіршити стан здоров'я батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників (якщо вони уповноважені отримувати медичну інформацію про пацієнта), зашкодити процесові лікування, медичні працівники мають право надати неповну інформацію про стан здоров'я пацієнта, обмежити можливість їх ознайомлення з окремими медичними документами.
• Коли отримувати згоду не потрібно:
Згода пацієнта чи його законного представника на медичне втручання не потрібна лише у разі наявності ознак прямої загрози життю пацієнта за умови неможливості отримання з об’єктивних причин згоди на таке втручання від самого пацієнта чи його законних представників.
Згода на проведення профілактичних щеплень:
- повнолітні дієздатні особи – за їх самостійною згодою;
- особи у віці від 15 до 18 років та визнанні судом обмежено дієздатними - за їх згодою та за згодою об'єктивно інформованих батьків або інших законних представників цих осіб;
- до досягнення 15 років та визнані у встановленому законом порядку недієздатними – за згодою батьків або інших законних представників.
Обов’язковою умовою, що передує наданню згоди на проведення щеплень є надання об'єктивної інформації особам, яким проводиться щеплення, або їх законним представникам про ефективність профілактичних щеплень та про можливі поствакцинальні ускладнення.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
153
Коментарі:
0
Переглядів:
435
Коментарі:
0
Переглядів:
613
Коментарі:
0
Переглядів:
415
Коментарі:
0
Переглядів:
418
Коментарі:
0
Переглядів:
292
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.
А если мама против а отец хочет сделать прививку , то что?
я видела заседание суда - в ютубе - где папе отказали просто так узнать здоровье ребенка- который проживает отдельно от матери и ребенка- даже по запросу адвоката . Судья сказал - папа должен доказать зачем ему нужна такая информация. В практике жизни был аналогичный опыт - если отец живет отдельно, он не сможет узнать ничего, тем более карта пациента на руках у мамы.
ну в нашей практике как раз противоположные решения
только через суд
это ж какими законами интересно суд будет пользоваться....- по моему с кем живет ребенок тот и решает - так как родитель все риски берет на себя ровно так как и ежедневная забота о ребенке. так и последствия ....согласно гражданкого и семейного кодекса- суд таким не будет заниматься! аж тем более нет такого искового производства -
не берет родитель на себя все риски. Оплата лечения ребенка это совместные затраты. А пользоваться будет гражданским и семейным кодексом.