21.06.2015    Переглядів:  283
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Закон про очищення влади влаштовує Венеціа́нську комі́сію

Закон про очищення влади влаштовує Венеціа́нську комі́сію - zakon_pro_ochishchennya_vladi_vlashtovue_venetsiysku_komisiyu_55871433760bf.jpg

Експерти Венеціанської комісії підтвердили право української держави очистити свої лави від посадовців часів Януковича.  

«Венеціанська комісія підтвердила право української держави проводити очищення влади від тих осіб, які були причетні до узурпації влади Януковичем. В остаточному висновку цього органу зазначено, що Закон про очищення влади не суперечить і цілком відповідає міжнародним стандартам і резолюціям Ради Європи», - наголосив очільник Мін’юсту Павло Петренко

При цьому він зазначив, що люстраційні процеси в Україні не порушують права людини, адже демократична держава вправі вимагати від держслужбовців, щоб їхня професійна діяльність відповідала конституційним принципам.

Згадайте новину: Представники Венеціанської комісії підтримують процес очищення влади в Україні 

«Технічні зауваження, які були зроблені щодо майнової люстраційної перевірки і порядку функціонування незалежного антикорупційного органу будуть враховані української владою при доопрацюванні змін до Закону про очищення влади в Парламенті», - резюмував Павло Петренко.

В остаточному висновку ВК зазначено, що очищення влади відрізняється від люстрації в інших країнах ширшою сферою застосування, оскільки її метою є захист суспільства від осіб, які через свою поведінку в минулому, причетність до широкомасштабної корупції, можуть завдати шкоди демократії в Україні.

Дівіться відео: Хто підпадає під люстрацію згідно закону

Венеціанська комісія комісія підтримала позицію України, що відповідно до концепції «демократії, здатної захистити себе», держава має право самостійно визначати вимоги доступу до державної служби до тих осіб, які показали себе неефективно, та відсторонити від доступу до державних посад тих осіб, які можуть становити загрозу демократичній системі.

Інтерв'ю: Голова ВСУ Ярослав Романюк "... Для пересіченого громадянина звернення ВСУ до КС України справді може здатися підтвердженням того, що судді проти люстрації чи гальмують її. Але це не так..."

У висновку слушно зауважено, що люстрація не повинна поширюватись на виборні посади. Закон не забороняє таким особам обиратися, а вводить зобов'язання інформувати виборців, чи підпадають вони під критерії очищення влади. Схожа практика була застосована у Польщі. Венеціанська комісія зазначає, що такий порядок не буде суперечити міжнародним стандартам.

Джерело: Мінюст
Згадайте новину: Люстрований харківський прокурор Суходубов відмовився від боротьби, але чи притягнуть до відповідальності суддю Валентину Самойлову? 

Аналізуйте судовий акт: Рішення ВСУ звернутися до КС України із конституційним поданням, щодо відповідності Конституції України окремих положень ЗУ "Про очищення влади."

Читайте статтю: Камни преткновения на пути люстрации

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події: