12.03.2016    Переглядів:  310
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Закон про електронні декларації чиновників підписано: тепер ховати майно набуте корупційним шляхом буде складніше

Закон про електронні декларації чиновників підписано: тепер ховати майно набуте корупційним шляхом буде складніше  - zakon_pro_elektronni_deklaratsii_chinovnikiv_pidpisano_teper_hovati_mayno_nabute_koruptsiynim_shlyahom_bude_skladnishe_56e3e0b2e817d.jpg

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман підписав закон про внесення змін до закону “Про запобігання корупції” (щодо роботи електронної системи подачі і оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, №3755).

“11 березня 2016 року – закон підписаний головою Верховної Ради України. У той же день – закон направлено на підпис президентові”, – йдеться на сайті парламенту.

Закон про електронне декларування – один з чотирьох законів з “безвізового пакету”, необхідних для отримання Україною безвізового режиму з Європейським Союзом. Верховна Рада прийняла його 16 лютого з поправками ініціатора документа – позафракційного народного депутата Вадима Денисенка.

Відповідно до законопроекту, електронна система надання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій в державі або в органах місцевого самоврядування, запрацює вже в 2016 році.

Відповідно до внесених з голосу змін до статті Кримінального кодексу, надання недостовірної інформації при декларуванні буде каратися позбавленням волі на строк до двох років із забороною обіймати відповідні посади на строк до трьох років. За словами В. Денисенка, дана стаття КК набуває чинності з 1 січня 2017 року.

За словами автора законопроекту, зміни також стосуються положення, згідно з яким в декларацію потрібно вносити відомості про цінне майно в разі, якщо вартість нерухомого майна перевищує 150 мінімальних заробітних плат (в нині чинному законодавстві – 50 мінімальних заробітних плат).

Змінами до законодавства також означено, що не підлягають декларуванню готівкові грошові кошти, кошти, що знаходяться на банківських рахунках, внески до кредитних спілок та інших небанківських фінустанов, позичені третіми особами кошти і активи в дорогоцінних банківських металах, сукупна вартість яких не перевищує 150 мінімальних заробітних плат.

Закон вилучає положення, що обмежує час прийняття Національним агентством з питань запобігання корупції рішення про початок роботи системи надання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій в державі, або в органах місцевого самоврядування, як це передбачає закон про запобігання корупції. Ухвалення закону дозволить вже в 2016 році подавати і оприлюднити декларації в електронному вигляді.

В кінці лютого стало відомо, що стосовно закону про електронне декларування тривають консультації з Європейською комісією.

Джерело: Інтерфакс-Україна

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події: