Головна Блог ... Новини Закон дозволяє проводити огляд на стан сп’яніння без свідків за умови відеофіксації Закон дозволяє проводити огляд на стан сп’яніння б...

Закон дозволяє проводити огляд на стан сп’яніння без свідків за умови відеофіксації

 • Автор: 

  Автор не вказаний

 • 3

 • 1

 • 3492

Відключити рекламу
 - tn1_3570009a0318f8b38e268b4dc74ac529_61a74c7aa6b4c.jpg

Хмельницький апеляційний суд відхилив апеляційну скаргу захисника водія на постанову Кам`янець-Подільського міськрайонного суду, залишивши її без зміни.

За постановою, водій Volkswagen Golf керував автомобілем в стані наркотичного сп`яніння. Це підтверджено висновком лікаря обласного закладу з надання психіатричної допомоги.

Кам`янець-Подільський міськрайонний суд визнав водія винним у керуванні автомобілем в стані наркотичного сп’яніння (ч. 1 ст. 130 КУпАП).

Його захисник оскаржив постанову до апеляційного суду, просив її скасувати, а провадження закрити. На думку апелянта, працівники поліції повинні були запропонувати його підзахисному пройти огляд на стан тверезості на місці зупинки з використанням спеціальних технічних засобів, проте цього не зробили, відтак огляд уважає недійсним, а протокол – недопустимим доказом вини. Також вказав, що поліцейські під час освідування й складання протоколу не залучали свідків.

Апеляційний суд звертає увагу на Інструкцію "Про затвердження Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції" від 09.11.2015 № 1452/735 , якою повинні керуватися патрульні поліцейські у випадку виявлення у водія ознак сп`яніння. У ній ідеться, що огляд на стан наркотичного сп`яніння правоохоронці проводять не на місці зупинки транспортного засобу, а у спеціальному медичному закладі.

ХАС також вказує на зміни за Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху" № 1231-IX, за якими частина 2 статті 266 КУпАП викладена у новій редакції: зокрема, зазначено, що під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків.

«Із відеозаписів вбачається, що саме (водій Volkswagen Golf) - особа якого зафіксована на відеозаписі та співпадає з особою, яка була встановлена апеляційним судом, проходив огляд на стан наркотичного сп`яніння», – констатує суд.

ХАС вважає, що поліцейські дотрималися порядку проведення огляду на стан наркотичного сп’яніння, а місцевий суд дійшов правомірного висновку про доведеність вини водія у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП.

З повним текстом постанови Хмельницького апеляційного суду можна ознайомитися у ЄДРСР.

Джерело: Судова влада України

 • 3492

  Переглядів

 • 1

  Коментарі

 • 3492

  Переглядів

 • 1

  Коментарі


 • Відключити рекламу

  Є і інша думка судді цього ж суду в Постанові від 17.12.2020 р. у справі № 686/28569/20.

  03.12.2021 01:12

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  Користуйтеся нашими сервісами для отримання юридичних послуг:

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст