Головна Блог ... Консультації від юристів Заборона виконавчої служби на виїзд за кордон за борги Заборона виконавчої служби на виїзд за кордон за б...

Заборона виконавчої служби на виїзд за кордон за борги

Відключити рекламу
 - tn1_60b972f425c7b7ba4fef1f724f543e22_61e01b5691a9c.jpg

Багатьом боржникам відомо, а інші здогадуються, що за борг можуть заборонити виїзд за кордон. І краще про наявність такої заборони дізнатися не на кордоні, коли повернуть назад, а раніше, щоб встигнути заборону встановити і надалі скасувати.

А сьогодні розберемося з наступним:

Давайте продовжувати, щоб розібратися в цій темі і точно знати, як діяти в такій ситуації.

Підстави для появи заборони?

Підстави для обмеження для виїзду за кордон перераховані у статті 6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України»:як обійти заборону на виїзд з України

  • особа ухиляється від виконання зобов'язання, наприклад, боргових перед банками/колекторами/мікрофінансовою компанією (далі – МФО) або від сплати аліментів;
  • на особу накладено адміністративне стягнення: за частиною 7 статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення накладається на особу, яка піклується за дитиною на підставі рішення суду або органу опіки та піклування та виїхала за кордон без дозволу іншої особи, також одного з батьків такої дитини, такій особі можуть заборонити виїжджати за кордон разом з дитиною протягом одного року після накладення вищезгаданого правопорушення;
  • особа перебуває під контролем Національної поліції, тобто такий контроль встановлюється над особою, яка звільнена з місць позбавлення волі;
  • щодо особи розглядається кримінальна справа, в якій застосовано запобіжний захід, як заборона на виїзд за кордон, тобто особа до закінчення кримінального провадження або скасування відповідних обмежень не зможе виїхати за кордон;
  • особа засуджена за скоєння кримінального правопорушення, тобто до відбування покарання або звільнення від покарання;
  • особа поінформована про відомості, що становлять державну таємницю, тобто знає таємну інформацію, що охоплює відомості у сфері оборони, економіки, науки та техніки, зовнішніх відносин, державної безпеки та охорони правопорядку, розголошення яких може завдати шкоди національній безпеці України та які визнані в порядку, встановленому Законом України "Про державну таємницю", державною таємницею та підлягають охороні державою.

Як уникнути заборони на виїзд з України?

скасування заборони на виїзд за кордон зняття обмежень Перед тим, як дати відповідь на запитання: «Як зняти заборону на виїзд за кордон?», необхідно зрозуміти алгоритм отримання заборони, виходячи з існуючого боргу боржника.

За боргові зобов'язання (крім аліментів) можна накласти заборону виходячи з рішення суду.

А за борг за аліментами, що перевищує 4 місяці, заборона прилітає взагалі без суду, лише на підставі ухвали державного або приватного виконавця (пункт 1 частина 9 стаття 71 Закону України «Про виконавче провадження»).

Користуйтеся консультацією: Втрата паспорта за кордоном. Куди звертатися і як відновити

Як дізнатися про наявність заборони та її підстави?

Є кілька варіантів для цього:

  1. Знайти самостійно відповідне судове рішення про заборону. Ось посилання на пошук: https://court.gov.ua/fair/. Також можна звернутися за допомогою до адвоката, в тому числі до автора цієї статті.
  2. Направивши заяву до Державної прикордонної служби України, відповідь буде за місяць. Приклад заяви можна завантажити на моєму телеграм-каналі в пості від 11 жовтня 2021 року за посиланням - https://t.me/creditvasilievpavel/37.
  3. Якщо борг за аліментами: усно чи письмово звернутися до виконавця, який веде ваше виконавче провадження, або подати адвокатський запит. Також можна подати заяву до обласного управління Міністерства юстиції України та від них отримати цю інформацію (чи приймалася постанова про заборону чи ні).

Визначившись із наявністю заборони та її підставою, треба далі розбиратися: «Як скасувати заборону на виїзд за кордон?»

Користуйтеся консультацією: Що можна, а що заборонено ввозити та вивозити через митний кордон України

Як скасувати заборону на виїзд?

Зняття заборони на виїзд за кордон слід розділити на два напрямки, залежно від причини боргу:

  • аліменти;
  • грошовий борг не за аліментами, наприклад кредитний борг чи комунальні борги тощо.

Від цього прямо залежить подальші дії для скасування заборони:

  1. За аліментами: повністю сплатити борг, на підставі цього завершити відкрите виконавче провадження та зняти заборону. Якщо можливості чи бажання погашати борг немає, тоді треба скасувати через суд заборону (ухвалу про заборону).
  2. Не щодо аліментів: скасувати через суд заборону. А якщо вже є рішення суду першої інстанції, його можна оскаржити в апеляційному порядку.

ВАЖЛИВО: скасування заборони на виїзд за кордон завжди має завершуватися та підтверджується тим, що Державна прикордонна служба України виключає запис про боржника з реєстру заборон про перетин державного кордону України. Тому обов'язково треба отримати офіційну відповідь від прикордонної служби щодо виключення заборони з реєстру.

Строки зняття заборони на виїзд за кордон

чи можна перетнути кордон із боргом за кредитом На початку потрібно визначитися:

  • чи є документальне підтвердження про наявність заборони чи ні (відповідь прикордонної служби або наявність постанови виконавця про заборону (за аліментами)). Якщо документів немає, то близько місяця займе отримання документа про підтвердження заборони;
  • спосіб скасування заборони: суд або без суду.

Як я вже писав, ви можете дізнатися про заборону різними способами і це за терміном може зайняти від 1 до 30 днів. Після того, як ви дізналися і визначили причину заборони: через заборгованість перед кредитором або за несплату аліментів, ви вибираєте способи закриття цього питання через суд або шляхом виконання зобов'язання перед іншими особами в повному обсязі.

Якщо ви вибрали, що виконуватимете зобов'язання в повному обсязі, то це вже залежить від вас, за який час ви сплатите борг.

А якщо ви вибираєте закриття питання через судову процедуру, тут потрібно розмежувати вашу заборону на підставі якої вона накладена: якщо за грошовими зобов'язаннями, то вирішення питання через суд може затягнути від 3 до 8 місяців.

Приходимо до висновку, що заборона знімається від 1 до 8 місяців.

Для того щоб бути в курсі юридичної теми з кредитів та виконавчих проваджень, рекомендую вам заглянути в мій телеграм канал за посиланням - https://t.me/creditvasilievpavel, в якому ви обов'язково знайдете цікаву інформацію для себе.

Скільки коштує зняти заборону? Скасування заборони на виїзд за кордон

скасування заборони на виїзд за кордон Для того, щоб визначити скільки коштує зняти заборону, потрібно всі витрати по даній справі розділити на наступні:

  • судовий збір;
  • оплата послуг адвоката за підготовку документів та участь у судових засіданнях.

Ось зразок “кошторису”:

  1. Судовий збір. Потрібно буде сплатити за подання апеляційної скарги, яка становить 454 грн, а у разі не задоволення апеляційної скарги доведеться також сплатити судовий збір за подання до Верховного Суду касаційної скарги, який складає також 454 грн.
  2. Оплата послуг юриста. За підготовку та подання апеляційної скарги потрібно буде сплатити суму приблизно від 1 тис. грн, а якщо виникне ситуація, що потрібно буде підготувати та подати касаційну скаргу до Верховного Суду, за неї також потрібно буде заплатити від 1 тис. грн. Точної ціни за підготовку та подання даних документів немає, оскільки ціни відрізняються залежно від регіону дії адвоката, досвіду адвоката у цих правовідносинах.
  3. Оплата послуг за участь у судових засіданнях. Ціна приблизно від 500 грн за кожне судове засідання, засідань буде 1-3.

Давайте тепер розберемося, скільки доведеться заплатити коштів за скасування заборони щодо тимчасового обмеження можливості перетину кордону України за аліментами:

  1. Судовий збір. За подання скарги на дії та бездіяльність приватного чи державного виконавця не доведеться сплачувати судовий збір, за суд першої інстанції, а ось за апеляцію та касацію треба буде сплатити по 454 грн. відповідно.
  2. Оплата послуг юриста. Вартість підготовки та подання документів до суду та участь у судових засіданнях співпадає за цінами, що описані вище.

Підсумковий бюджет можна порахувати самостійно, виходячи з конкретних обставин справи та цифр вище.

Як вибрати адвоката, який допоможе зняти заборону? Як скасувати заборону на виїзд за кордон

як скасувати заборону на виїзд за кордон Для того щоб вибрати адвоката у справі рекомендую переглянути мій стрим, на якому вам буде зрозуміло, хто зможе надати професійну правову допомогу, за посиланням - https://www.youtube.com/watch?v=7mPzWWugcUY&t=1s.

Зараз не важливо, де територіально знаходиться ваш адвокат, важливо, який професійний досвід він має і чи збігаються ваші цілі у вашій справі. Територіальне розташування адвоката щодо не відіграє суттєвої ролі, тому що за допомогою комп'ютерних технологій судові засідання проводяться в режимі відеоконференції, тому адвокат може бути присутнім під час розгляду справи з будь-якої точки України.

Тому, якщо у вас виникла ситуація, що ви не можете перетнути кордон України, тому що у вас є заборона, ви можете звернутися до мене за допомогою, щоб я допоміг вам вирішити вашу ситуацію. Зв'язатися зі мною можна за номерами телефону: 0964766666, 0952353110 або написавши мені особисте повідомлення в телеграмі за посиланням -https://t.me/vasiliev_advocat.

Моя судова практика у даній категорії справ

Для того щоб бути в курсі юридичної тематики з кредитів та виконавчих проваджень, рекомендую заглянути на мій телеграм канал за посиланням - https://t.me/creditvasilievpavel, в якому ви обов'язково знайдете цікаву інформацію для себе.

Найпопулярніші питання на цю тему від боржника

  1. Чи можна перетнути кордон із боргом за кредитом?

Так, можна перетнути кордон, якщо ви не внесені до Реєстру заборон Державної прикордонної служби України.як обійти заборону на виїзд з України

  1. Чи скасування заборони виїзду за кордон знімає зобов'язання про виконання кредитного зобов'язання?

Не знімає обмеження та не припиняє невиконане зобов'язання.

  1. Я є власником підприємства товариства з обмеженою відповідальністю, яке є боржником за кредитним зобов'язанням, чи можуть мені заборонити перетин державного кордону?

Якщо ви є директором цього підприємства, на вас можуть накласти таке обтяження у вигляді заборони на перетин державного кордону (частина 1 стаття 337 Господарського процесуального кодексу України). А якщо ви є власником даного підприємства і не є його директором, то на вас неможливо буде накласти таку заборону.

  1. Я працюю за кордоном, чи можуть накласти заборону на мене?

Так, можуть. Перебування боржника за межами території України не знімає з нього обов'язок за невиконання боргових зобов'язань.

  1. Чи може лягти заборона на всю сім'ю боржника?

Законодавством передбачено накладення такої санкції лише щодо конкретного боржника. Водночас другий з подружжя не може нести відповідальність у вигляді заборони, за зобов'язанням, де він не є боржником.

  1. Якщо я перебуваю за кордоном і маю заборонений виїзд з країни, я зможу в'їхати назад?

Так можете. Заборона діє лише на виїзд із країни, а не на в'їзд.

  1. Якщо я не отримав ухвали виконавчої служби про заборону?

Якщо ви не отримали ухвалу, у вас є право звернутися до суду зі скаргою на дію або бездіяльність виконавця в рамках судового контролю, а також за відповідних підстав скасувати дію заборони.

  1. Скільки часу може діяти заборона на перетин кордону України?

У чинному законодавстві немає терміну дії заборони, тому заборона діє доки боржник її не скасує у несудовому чи судовому порядку, або не погасить заборгованість (яка є причиною такої заборони) у повному обсязі.

Незабаром на моєму телеграм каналі (за посиланням - https://t.me/creditvasilievpavel) вийде стаття, в якій ми розберемо ще більше питань на цю тему. Переходьте туди і чекайте на продовження статті на тему: «Скасування заборони виконавчої служби на виїзд за кордон за борги»

Якщо ви хочете отримати більше питань на цю тему, то переходьте і дивіться мій стрим за посиланням - https://youtu.be/jYLXMYOz9Mc.

Якщо Вам потрібна професійна послуга, ми пропонуємо скористатися сервісом "Тендер на юридичну послугу" від юридичного ресурсу Протокол.

Автори консультації: адвокат Васильєв Павло Сергійович, юрист Любий Ігор Анатолійович.

Джерело: юридичний ресурс Протокол

  • 6799

    Переглядів

  • 1

    Коментарі

  • 6799

    Переглядів

  • 1

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Шановний автор, не зрозуміло де ж відповідь на питання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України конкретно КЕРІВНИКА компанії боржника – юридичної особи (ТОВ), яка згідно Наказу про примусове виконання рішення Господарського суду про стягнення з ТОВ предоплати, річних і судового збору за непоставлену продукцію. Чи підпадає цей керівник ТОВ під тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ?

    17.02.2022 14:50

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати