1
1
6930
Багатьом боржникам відомо, а інші здогадуються, що за борг можуть заборонити виїзд за кордон. І краще про наявність такої заборони дізнатися не на кордоні, коли повернуть назад, а раніше, щоб встигнути заборону встановити і надалі скасувати.
А сьогодні розберемося з наступним:
Давайте продовжувати, щоб розібратися в цій темі і точно знати, як діяти в такій ситуації.
Підстави для обмеження для виїзду за кордон перераховані у статті 6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України»:
Перед тим, як дати відповідь на запитання: «Як зняти заборону на виїзд за кордон?», необхідно зрозуміти алгоритм отримання заборони, виходячи з існуючого боргу боржника.
За боргові зобов'язання (крім аліментів) можна накласти заборону виходячи з рішення суду.
А за борг за аліментами, що перевищує 4 місяці, заборона прилітає взагалі без суду, лише на підставі ухвали державного або приватного виконавця (пункт 1 частина 9 стаття 71 Закону України «Про виконавче провадження»).
Користуйтеся консультацією: Втрата паспорта за кордоном. Куди звертатися і як відновити
Є кілька варіантів для цього:
Визначившись із наявністю заборони та її підставою, треба далі розбиратися: «Як скасувати заборону на виїзд за кордон?»
Користуйтеся консультацією: Що можна, а що заборонено ввозити та вивозити через митний кордон України
Зняття заборони на виїзд за кордон слід розділити на два напрямки, залежно від причини боргу:
Від цього прямо залежить подальші дії для скасування заборони:
ВАЖЛИВО: скасування заборони на виїзд за кордон завжди має завершуватися та підтверджується тим, що Державна прикордонна служба України виключає запис про боржника з реєстру заборон про перетин державного кордону України. Тому обов'язково треба отримати офіційну відповідь від прикордонної служби щодо виключення заборони з реєстру.
На початку потрібно визначитися:
Як я вже писав, ви можете дізнатися про заборону різними способами і це за терміном може зайняти від 1 до 30 днів. Після того, як ви дізналися і визначили причину заборони: через заборгованість перед кредитором або за несплату аліментів, ви вибираєте способи закриття цього питання через суд або шляхом виконання зобов'язання перед іншими особами в повному обсязі.
Якщо ви вибрали, що виконуватимете зобов'язання в повному обсязі, то це вже залежить від вас, за який час ви сплатите борг.
А якщо ви вибираєте закриття питання через судову процедуру, тут потрібно розмежувати вашу заборону на підставі якої вона накладена: якщо за грошовими зобов'язаннями, то вирішення питання через суд може затягнути від 3 до 8 місяців.
Приходимо до висновку, що заборона знімається від 1 до 8 місяців.
Для того щоб бути в курсі юридичної теми з кредитів та виконавчих проваджень, рекомендую вам заглянути в мій телеграм канал за посиланням - https://t.me/creditvasilievpavel, в якому ви обов'язково знайдете цікаву інформацію для себе.
Для того, щоб визначити скільки коштує зняти заборону, потрібно всі витрати по даній справі розділити на наступні:
Ось зразок “кошторису”:
Давайте тепер розберемося, скільки доведеться заплатити коштів за скасування заборони щодо тимчасового обмеження можливості перетину кордону України за аліментами:
Підсумковий бюджет можна порахувати самостійно, виходячи з конкретних обставин справи та цифр вище.
Для того щоб вибрати адвоката у справі рекомендую переглянути мій стрим, на якому вам буде зрозуміло, хто зможе надати професійну правову допомогу, за посиланням - https://www.youtube.com/watch?v=7mPzWWugcUY&t=1s.
Зараз не важливо, де територіально знаходиться ваш адвокат, важливо, який професійний досвід він має і чи збігаються ваші цілі у вашій справі. Територіальне розташування адвоката щодо не відіграє суттєвої ролі, тому що за допомогою комп'ютерних технологій судові засідання проводяться в режимі відеоконференції, тому адвокат може бути присутнім під час розгляду справи з будь-якої точки України.
Тому, якщо у вас виникла ситуація, що ви не можете перетнути кордон України, тому що у вас є заборона, ви можете звернутися до мене за допомогою, щоб я допоміг вам вирішити вашу ситуацію. Зв'язатися зі мною можна за номерами телефону: 0964766666, 0952353110 або написавши мені особисте повідомлення в телеграмі за посиланням -https://t.me/vasiliev_advocat.
Для того щоб бути в курсі юридичної тематики з кредитів та виконавчих проваджень, рекомендую заглянути на мій телеграм канал за посиланням - https://t.me/creditvasilievpavel, в якому ви обов'язково знайдете цікаву інформацію для себе.
Чи можна перетнути кордон із боргом за кредитом?
Так, можна перетнути кордон, якщо ви не внесені до Реєстру заборон Державної прикордонної служби України.
Чи скасування заборони виїзду за кордон знімає зобов'язання про виконання кредитного зобов'язання?
Не знімає обмеження та не припиняє невиконане зобов'язання.
Я є власником підприємства товариства з обмеженою відповідальністю, яке є боржником за кредитним зобов'язанням, чи можуть мені заборонити перетин державного кордону?
Якщо ви є директором цього підприємства, на вас можуть накласти таке обтяження у вигляді заборони на перетин державного кордону (частина 1 стаття 337 Господарського процесуального кодексу України). А якщо ви є власником даного підприємства і не є його директором, то на вас неможливо буде накласти таку заборону.
Я працюю за кордоном, чи можуть накласти заборону на мене?
Так, можуть. Перебування боржника за межами території України не знімає з нього обов'язок за невиконання боргових зобов'язань.
Чи може лягти заборона на всю сім'ю боржника?
Законодавством передбачено накладення такої санкції лише щодо конкретного боржника. Водночас другий з подружжя не може нести відповідальність у вигляді заборони, за зобов'язанням, де він не є боржником.
Якщо я перебуваю за кордоном і маю заборонений виїзд з країни, я зможу в'їхати назад?
Так можете. Заборона діє лише на виїзд із країни, а не на в'їзд.
Якщо я не отримав ухвали виконавчої служби про заборону?
Якщо ви не отримали ухвалу, у вас є право звернутися до суду зі скаргою на дію або бездіяльність виконавця в рамках судового контролю, а також за відповідних підстав скасувати дію заборони.
Скільки часу може діяти заборона на перетин кордону України?
У чинному законодавстві немає терміну дії заборони, тому заборона діє доки боржник її не скасує у несудовому чи судовому порядку, або не погасить заборгованість (яка є причиною такої заборони) у повному обсязі.
Незабаром на моєму телеграм каналі (за посиланням - https://t.me/creditvasilievpavel) вийде стаття, в якій ми розберемо ще більше питань на цю тему. Переходьте туди і чекайте на продовження статті на тему: «Скасування заборони виконавчої служби на виїзд за кордон за борги»
Якщо ви хочете отримати більше питань на цю тему, то переходьте і дивіться мій стрим за посиланням - https://youtu.be/jYLXMYOz9Mc.
Якщо Вам потрібна професійна послуга, ми пропонуємо скористатися сервісом "Тендер на юридичну послугу" від юридичного ресурсу Протокол.
Автори консультації: адвокат Васильєв Павло Сергійович, юрист Любий Ігор Анатолійович.
Джерело: юридичний ресурс Протокол
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
148
Коментарі:
0
Переглядів:
533
Коментарі:
0
Переглядів:
436
Коментарі:
0
Переглядів:
1241
Коментарі:
1
Переглядів:
412
Коментарі:
0
Переглядів:
274
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.
Шановний автор, не зрозуміло де ж відповідь на питання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України конкретно КЕРІВНИКА компанії боржника – юридичної особи (ТОВ), яка згідно Наказу про примусове виконання рішення Господарського суду про стягнення з ТОВ предоплати, річних і судового збору за непоставлену продукцію. Чи підпадає цей керівник ТОВ під тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ?