Головна Блог ... Новини Парламент ухвалив закон щодо посилення гарантій безпеки дітей Парламент ухвалив закон щодо посилення гарантій бе...

Парламент ухвалив закон щодо посилення гарантій безпеки дітей

Відключити рекламу
Парламент ухвалив закон щодо посилення гарантій безпеки дітей - tn1_0_26310100_1510085747_5a02147340470.jpg

Верховна Рада ухвалила внесений президентом закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій безпеки дітей (№3579).
Як передає кореспондент УНІАН, за дане рішення проголосували 249 із 350 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі. Законом вносяться зміни до закону "Про основи національної безпеки України", якими передбачено, що охорона дитинства є однією з важливих сфер національних інтересів України. При цьому визнається, що зростання небезпеки для життя і здоров'я цивільного населення, насамперед дітей, внаслідок воєнних дій чи збройних конфліктів; збільшення кількості дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які виховуються в інтернатних закладах, а також сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, на сучасному етапі є одними з основних загроз національним інтересам і національній безпеці України. Крім того, законом вносяться зміни до Закону України "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики", згідно з якими забезпечення особливого піклування про дитину та реалізації її прав визначено як принцип внутрішньої політики.

Читайте статью: Возраст привлечения ребенка к уголовной ответственности

Відповідно розширюється зміст основних засад внутрішньої політики у соціальній та гуманітарній сферах. У Прикінцевих положення закону сказано, що він набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування. Також зазначено, що Кабінет міністрів має під час опрацювання проекту закону про державний бюджет на 2018 рік передбачити суттєве підвищення розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років та для дітей віком від 6 до 18 років. Також передбачається, що уряд до 1 січня 2018 року має розробити та внести на розгляд Верховної Ради проект закону щодо покращення соціального захисту сімей з дітьми та встановлення справедливих соціальних гарантій дітям. Народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Іван Спориш зазначив, що ухвалення даного закону «посилить увагу правоохоронців та військовослужбовців до питання дотримання прав дитини». Представник президента України у Верховної Раді Ірина Луценко повідомила, що «за 10 років кількість дитячого населення зменшилася з 14 мільйонів до 7 мільйонів». За її словами, за останні 5 років, «а особливо зараз, в період війни, не від збройної агресії щороку зростає кількість дітей, що стали жертвами злочинів, - це близько 8 тисяч дітей».

Пользуйтесь консультацией: Детские пособия в 2017 году: размер выплат
При цьому Луценко додала, що внаслідок розбійних наслідків у 2014 році постраждали 48 дітей, у 2015 — 68, за 11 місяців 2016 року постраждали 98 дітей, а в цьому році — понад 100 дітей. Луценко зазначила, що від згвалтувань у 2014 році постраждали 80 дітей, у 2015 році — 64, а у 2016 році — 75. За її словами, зараз в Україні існує велика мережа інтернатних закладів, але влада ставить собі за мету «перетворити їх на будинки сімейного типу».
Читайте статью:
В детский сад и школу без прививок: судебная практика

 • 1725

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 1725

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст