Головна Блог ... Консультації від юристів З банківського рахунку незаконно списані кошти. Що робити? Який алгоритм дій? Чи потрибно їх повертати банку? З банківського рахунку незаконно списані кошти. Що...

З банківського рахунку незаконно списані кошти. Що робити? Який алгоритм дій? Чи потрибно їх повертати банку?

Відключити рекламу
 - tn1_eeab46a7603a607867cc1abe13aa6f77_5f0ddba62b47e.jpg

В сучасному світі дуже важко не користуватись електронними платіжними системами, в тому числі і тими, що пропонуються банками. Погодьтесь, що це доволі зручно, адже ми маємо можливість здійснювати покупки, сплачувати рахунки, отримувати кредити та здійснювати перекази третім особам, не підіймаючись зі свого крісла. Однак і злочинці сталі більш «продвинуті». Вони навчились, шляхом злому електронної системи, чи шляхом заволодіння особистими даними, отримувати доступ до платіжних аккаунтів і банківських рахунків клієнтів банків, та здійснювати перекази на свої рахунки. Нерідко це робиться з максимальною шкодою для «жертви», оскільки кошти знімаються в кредит. В результаті людина не просто втрачає свої гроші, а ще й залишається винною банку чималу суму.

Позиція банків одностайна. Вони вважають, що кошти повинні повертатись клієнтом. Тобто «жертвою» шахраїв. Хоча всі розуміють, що кредитних коштів людина не отримувала.

То як бути в такій ситуації і як себе захистити?

По-перше, як тільки Вам стало відомо про незаконні транзакції, необхідно негайно звернутись на «гарячу лінію» відповідного банку чи власника платіжної системи і повідомити про все, що сталося.

По-друге, необхідно звернутись до банку чи власника платіжної системи з заявою, в якій детально викласти обставини справи та просити ліквідувати заборгованість та закрити кредитний рахунок.

По-третє, зверніться до поліції (кіберполіції) з заявою про скоєння злочину, в якій також викладіть всі обставини справи.

По-четверте, рекомендуємо звернутись до суду з позовом про визнання кредитного договору недійсним. В даному процесі необхідно довести ту обставину, що Вашої вини в заволодіння особистими даним немає, а кошти списані не в Ваших інтересах і не на Вашу користь.

Такий позов не обов’язково вигравати. В даній справі достатньо, щоб суд в мотивувальній частині рішення встановив ту обставину, що кредитних коштів клієнт банку не отримував. Воно Вам стане в нагоді коли банк знахабніє та пред’явить до Вас позов про стягнення заборгованості, оскільки обставини встановленні в рішенні суду, що набрало законної сили, вважаються доведеними і в інших процесах.

По-п'яте. Коли банк звернеться до суду з позовом про стягнення заборгованості, Вам необхідно підготувати обґрунтований відзив на позов (заперечення), до якого додати вищенаведене рішення та інші докази, що вдалось зібрати за весь цей час, і просити суд відмовити банку в позові.

Судова практика в таких справа доволі непогана для «боржника», якщо можна його так назвати, а тому, при професійному юридичному супроводі, Ви зможете відстояти свої права.

З повагою,

Автор консультацї: адвокат Ліфлянчик Станіслав

  • 7065

    Переглядів

  • 3

    Коментарі

  • 7065

    Переглядів

  • 3

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    У меня было подобное дело: Приватбанк послали суды всех инстанций. Кому интересно, посмотрите в реестре № 334/6708/19. Могу выслать все документы по этой борьбе.

    15.07.2020 18:27

    Как ловко :) И вроде как не реклама, но немножечко реклама :)

    15.07.2020 20:07

    Спасибо. Применю к сведению. С иском к привату о кредите или отзывом на иск привата вернуть долг по кредиту - ясно. Как быть с пропавшими деньгами (" В результаті людина не просто втрачає свої гроші, а ще й залишається винною банку чималу суму")? Какой предмет иска? Указывать на несостоятельность банка в защите средств клиента?

    08.10.2020 14:47

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст