Головна Блог ... Новини Яка єдина умова, за якої чоловіки можуть не брати повістку від ТЦК Яка єдина умова, за якої чоловіки можуть не брати ...

Яка єдина умова, за якої чоловіки можуть не брати повістку від ТЦК

Відключити рекламу
Яка єдина умова, за якої чоловіки можуть не брати повістку від ТЦК - e3cd337914d90a9364fcc21860e3627e.jpeg

За словами адвокатів, під час повітряної тривоги ніхто не може обмежити право людини прямувати до укриття.

Названо єдину умову, за якої в будь-якому громадському місці, крім укриття, громадяни можуть відмовитися від перевірки документів з боку працівників ТЦК або правоохоронних органів, зокрема військово-облікових.

Як розповіли в коментарі для ТСН.ua адвокати Роман Сімутін і Катерина Аніщенко, цією обставиною є оголошення повітряної тривоги, коли, як відомо, є реальна загроза життю та вимога з боку влади прослідувати до укриття.

Згадайте новинуЧи має право ТЦК забирати телефон

Наприклад, адвокат і колишній слідчий Роман Сімутін наводить конкретний приклад — коли правоохоронці зупинили водія, щоб з’ясувати, чи тверезий він, пролунав сигнал повітряної тривоги. Справу було спрямовано до суду, але останній дійшов висновку, що людину треба виправдати.

За словами Сімутіна, у громадян, які прямують до укриття, є підстави відмовити в перевірці будь-яких документів під час повітряної тривоги.

"Ніхто не може ставити під загрозу життя та здоров’я людини. Над тим місцем, де людині вручають повістку, можуть збивати ракету. Якщо така вірогідність існує, то її відповідно не можна виключати. В такому разі дії громадянина (який повідомив, що прямує до укриття – Ред.) будуть виправдані. Ставити під загрозу життя — це не може бути виправдане врученням повістки. Це право людини, яке не обговорюється", — каже Роман Сімутін.

Він додає: "Є навіть практика. Суд закрив провадження, визнав водія, якого зупинила поліція і запропонувала дихнути в алкотестер, невинуватим. У цей момент пролунав сигнал повітряної тривоги, водій відмовився і повідомив, що прямує до укриття. Правоохоронці склали на нього протокол, але згодом провадження було закрите. Якщо казати простою мовою, то в кримінальному кодексі є таке поняття як крайня необхідність. Не можна ставити під ризик життя і здоров’я людини. Якщо людину затримують під час повітряної тривоги, то в протоколі це має бути зазначено".

Вспомните новость: Есть четыре уважительных причины не явиться в ТЦК после получения повестки

Також адвокат Роман Сімутін додає, що варто згадати випадок, коли торік у грудні в Святошинському районі Києва 11-річну дівчинку та 12-річного хлопчика не пустили до укриття однієї зі шкіл через те, що діти були з собакою. Як відомо, тоді Офіс генпрокурора України повідомив, що було розпочато досудове розслідування за фактом свідомого залишення без допомоги дітей, які перебували в небезпечному для життя стані і були позбавлені можливості вжити заходів до самозбереження.

Зі свого боку адвокатка Катерина Аніщенко, яка теж знається на питаннях мобілізації, каже, що громадянин має право прослідувати до укриття.

"А вже перебуваючи в укритті, повинен надати документи для підтвердження своїх даних", — каже Катерина Аніщенко.

За її словами, в разі виникнення конфліктних ситуацій громадянин може скористатися правом зателефонувати до поліції, де всі розмови записуються. Крім цього, у громадянина є право вимагати від правоохоронців увімкнути бодикамеру, щоб дії обох сторін було зафіксовано на відео.

ДОВІДНИК: ВСЕ, ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ВРУЧЕННЯ ПОВІСТКИ

Найчастіше – в четвер

Згідно зі спеціалізованими ресурсами, які цілеспрямовано відстежують частоту та тривалість повітряних тривог від 24 лютого 2022 року, найчастіше повітряні тривоги лунають в четвер у період між 12:00 та 18:00.

Від початку повномасштабного вторгнення через дії путінської армії повітряна тривога в Україні лунала понад 41 тисячу 300 разів – з них понад 1 тисячу 100 разів у столиці (загалом понад 1 тисячу 250 годин). За даними моніторингових каналів, найтриваліша повітряна тривога була в Харкові – 22 години 30 хвилин. Вона почалася 31 травня о 07:00 і завершилася 1 червня о 05:30. Протягом 14 та 13 годин під час повномасштабного вторгнення тривали повітряні тривоги в Запорізькій, Херсонській і Дніпропетровській областях.

Середня тривалість повітряної тривоги в Україні зараз становить 1 годину 6 хвилин 18 секунд.

 

  • 5743

    Переглядів

  • 1

    Коментарі

  • 5743

    Переглядів

  • 1

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    А як щодо "творення" (ст. 92 КУ ніхто не скасовував і не змінював) ТЦК не законом (2018р. ВРУ прокатала їх) і взагалі їх легітимність і правові підстави на перевірку документів людини не шановна BAR-гільдіє. Чи не згідні, тоді закон про створення ТЦК в студію, а ні, то це бла-бла-бла і правовий нігілізм... А ще я горю бажанням побачити всі ці папірці, котрі називаєте законами України підписані відповідно до ст. 94 КУ... Я жодного такого не отримав і всі ваші ЗУ, комендантські години та інші обмеження не відповідають ЗУ. Я вже мовчу щодо міжнародних норм права...

    19.06.2024 10:58

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст