Головна Блог ... Новини Як забрати трудову книжку з роботи додому під час війни Як забрати трудову книжку з роботи додому під час ...

Як забрати трудову книжку з роботи додому під час війни

Відключити рекламу
Як забрати трудову книжку з роботи додому під час війни - d8052cf0755352ed9317ded27eae6dad.jpg

Українцям дозволили на час війни забирати у роботодавця трудові книжки та зберігати їх самостійно. Зазвичай трудові книжки видають лише у разі звільнення. Тепер для цього достатньо письмово звернутися до роботодавця.

Згадайте новину: Як повинні зберігатися трудові книжки під час війни та чи потрібно їх роздавати на руки

Відповідне роз'яснення опублікувало Міністерство юстиції України. У відомстві зазначили, що під час воєнного стану забрати трудову книжку можна, написавши заяву. Мін'юст пропонує такий алгоритм дій:

  • працівник звертається до роботодавця із заявою, у якій просить видати йому трудову книжку з обґрунтуванням необхідності такої видачі;
  • роботодавець заводить додатковий журнал обліку тимчасово виданих трудових книжок (довільної форми), де працівник розписується в отриманні та поверненні трудової книжки.

"Зберігати трудові книжки працівників має підприємство, на якому вони працюють, обов'язково видавати трудову книжку потрібно лише в тому випадку, якщо працівник звільняється. Як допускається діяти в умовах воєнного стану? Роботодавець не зобов'язаний видавати працівникам трудові книжки, однак немає підстав відмовити працівникові у видачі трудової книжки на його вимогу. Вимогу бажано оформити у вигляді заяви", – йдеться у повідомленні.

Користуйтеся консультацією: Електронна трудова книжка: як оформити та замінити паперову

Після видачі трудової книжки працівнику роботодавець знімає із себе відповідальність за збереження документа. Під час війни це робиться на користь працівника, який може через небезпеку змінити місце проживання, поїхати, влаштуватися за терміновим трудовим договором за сумісництвом тощо.

"Видача трудової книжки на руки здійснюється з метою збереження, адже в умовах війни ніхто нічого гарантувати не може. Роботодавець не може видати трудову книжку на руки проти бажання самого працівника. Проте у разі знищення трудової книжки через бойові дії працівник отримає чимало клопоту щодо відновлення даних під час виходу на пенсію, а роботодавець навряд чи понесе відповідальність, адже ми всі живемо в умовах війни, що визнано форс-мажорною обставиною", – попередили у Мін'юсті.

Користуйтеся консультацією: Підтвердження трудового стажу з трудовою книжкою і без неї

  • 5683

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 5683

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати