3
0
7830
Серед водіїв автомобілів пріоритетним видом палива останнім часом є газ. Встановлення газобалонного обладнання автомобіля або скорочено ГБО - приємна можливість заощадити гроші на витраті палива. Проте потрібно розуміти процес переобладнання, що включає не тільки технічну складову, але і юридичну. Мається на увазі, що потрібно розуміти, який пакет документів потрібен для подальшої реєстрації цього обладнання, які наслідки можуть бути у разі, якщо пересуватися на автомобілі з встановленим ГБО без реєстрації, в якому розмірі штраф за ГБО. Про ці та інші цікаві моменти переобладнання розповімо в цій статті.
Зміст:
Оскільки даний процес є саме переобладнанням, тобто зміною технічних характеристик автомобіля, то це може мати як свої плюси, так і мінуси.
Користуйтеся консультацією: Як водієві оскаржити штраф з дорожніх камер
Якщо говорити про переваги ГБО, то до них можна віднести наступні:
Серед ризиків і недоліків можна виділити такі:
Користуйтеся консультацією: Чим повинен бути укомплектований автомобіль?
Врахувавши всі плюси і мінуси, можна приступати до етапу встановлення ГБО. Існує інформація, що перед тим, як переобладнати автомобіль, необхідно його оглянути в сервісному центрі, проте, посилаючись на абз. 2 п. 4, огляд не повинен проводиться. Далі потрібно розібратися, хто має право встановлювати ГБО.
На це питання відповідь у п. 37 постанови №1388, де зазначено, що виключно підприємства, які займаються переобладнанням транспортних засобів для роботи на газових паливах. Їх діяльність повинна підтверджуватися свідоцтвом про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху на відповідний вид переобладнання.
Таким чином, при зверненні на станцію технічного обслуговування, необхідно переконається, чи є у них відповідні документи, оскільки це має значення для подальшої реєстрації ГБО. Після встановлення підприємство, де встановлювали ГБО має видати документ - акт прийому / передачі авто, переобладнаного для роботи на газу. Форма таких документів регламентується постановою №1388 (додаток 3 і 4 Порядку).
Користуйтеся консультацією: Водій-експедитор: матеріальна відповідальність за збереження вантажу і автомобіль компанії роботодавця у випадку ДТП
Дуже часто власники після встановлення запитують, чи потрібно реєструвати ГБО. Для з'ясування суті цього питання потрібно розуміти, що реєстрація газу на авто призводить до зміни технічних характеристик автомобіля, а це відповідно до п. 1 постанови №607 вважається переобладнанням.
Далі переходимо до етапу реєстрації. На даному етапі потрібно розуміти, як відбувається процедура реєстрації та які документи на ГБО нам необхідно мати. Єдиного законодавчого акту, який регулює питання встановлення ГБО не існує, тому не варто шукати новий закон про ГБО 2020 року, в основному процедура реєстрації регулюється кількома законодавчими актами.
Аналізуючи п. 13 постанови №607, бачимо, що після того, як встановили ГБО, необхідно звернутися до спеціальних організацій, які проводять оцінку відповідності автомобіля вимогам правил, нормативів і стандартів України, а також умовам (вимогам), які викладаються в документі про узгодження.
До таких організацій законодавець згідно п. 14 цієї ж постанови відносить:
Після чого, одна з вищезазначених організацій за результатами оцінки повинна видати документ - акт технічної експертизи або сертифікат відповідності.
Крім документів, які ми отримали при встановленні і оцінці, потрібні ще й інші документи для реєстрації ГБО, а саме:
Наступне питання: чи потрібно вписувати газ в техпаспорт? Відповідь - так. Це регламентується ч. 4 ст. 32 Закону №3353-XII: якщо переобладнання тягне за собою зміни даних автомобіля, то ця інформація повинна бути відображена в його реєстраційному документі. У разі успішної процедури відбувається і заміна техпаспорта при встановленні ГБО.
Наступне питання: де відбувається оформлення ГБО? У ч. 2 ст. 32 Закону №3353-XII є пряма заборона переобладнання, яке здійснюється без узгодження з виробниками транспортних засобів та їх складових частин або іншої спеціальної організації, яка уповноважена Кабінетом Міністрів.
Такою організацією є сервісний центр МВС. Реєстрація ГБО в МРЕВ була раніше, оскільки зараз такого органу як МРЕВ вже не існує.
За порушення правил переобладнання автомобіля передбачена адміністративна відповідальність. Який штраф за газ на авто і, від чого він залежить? В даному випадку, існує два правопорушення, передбачені ч. 1, 6 ст. 121 КпАП:
У першому випадку розмір штрафу становить 340 гривень, а при повторному правопорушенні водія можуть позбавити прав на термін від 3 до 6 місяців. Застосування санкції можливе, якщо водій, не погодивши встановлення ГБО з сервісним центром МВС, продовжує керувати автомобілем. Також вважається правопорушенням управління з переобладнанням, яке зробило підприємство без права на встановлення.
У другому випадку у водія можуть бути необхідні для реєстрації документи, однак власник авто проігнорував обов'язок перереєструвати його, внести зміни в техпаспорт. За це правопорушення передбачено штраф у розмірі 170 гривень, а при повторності - штраф у розмірі 255 гривень або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Якщо Вам потрібна консультація професіонала, пропонуємо скористатися послугою «Тендер на юридичну допомогу» від юридичного порталу Протокол.
Автор консультації: Богдан Маслов, юрист Адвокатської фірми «Єфімов та партнери»
Джерело: юридичний ресурс Протокол
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
129
Коментарі:
0
Переглядів:
296
Коментарі:
0
Переглядів:
374
Коментарі:
0
Переглядів:
713
Коментарі:
1
Переглядів:
603
Коментарі:
0
Переглядів:
614
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.