1
0
4569
У 90% дорослих і 50% дітей в розвинених країнах є зайвий жир. Звучить загрозливо, чи не так?.
Поняття «зайвий жир» з'явилося недавно. Раніше говорили «зайва вага» або «ожиріння». Але що це означає?
Зайву вагу і ожиріння, як правило, діагностують за допомогою індексу маси тіла (ІМТ). Але цей метод досить неоднозначний, оскільки не враховує кількість жиру в тілі людини — лише загальна вага і зріст. Так, невисокі, м'язисті люди теж можуть потрапити в категорію, яка страждає ожирінням. Якщо ж вимірювати жир, а не загальну вагу, то вийде, що у 70% людей кількість жиру в організмі перевищує норму. Тобто, в тілі міститься така кількість жиру, яка може негативно позначитися на здоров'ї.
Джерело: НВ Style
Вспомните новость: Кофе продлевает молодость и сохраняет здоровье, - ученые
Жирові відкладення необхідні для нормального функціонування, але їх надлишок підвищує ризик розвитку ряду захворювань: діабет 2 типу, серцеві захворювання і деякі види раку.
Для визначення рівня жиру в організмі краще вимірювати ом, як співвідношення об'єму талії і росту
Дані показують, що індекс маси тіла не виявляє зайвий жир приблизно в половині випадків, і ставить під сумнів доцільність застосування цього методу в принципі. Це означає, що у багатьох з індексом маси тіла в рамках норми (20-24,9) може бути зайвий жир, але вони навіть не підозрюють про це.
При вимірюванні жиру в організмі потрібно врахувати різні фактори, що впливають в свою чергу на вибір методу вимірювання. До них відносяться точність, інвазивність, ціна, доступність і простота використання.
Медики активно використовують метод ІМТ перш за все тому, що він дешевий, неінвазивний і зрозумілий людям. Це можна сказати і про інші методи, але вони точніше вимірюють масу тіла і жирові відкладення. Є ще більш точні методи оцінки рівня жирових відкладень, але вони часто непрактичні або дорогі у використанні.
Вспомните новость: Топ-6 продуктов, которые украинцам лучше не есть этим летом
Взаємовідносини між зайвим жиром і хворобами; автори — Філіп Маффетон, Айвен Рівера-Домінгес, Пол Лаурсен
Високотехнологічні підходи
Кращий спосіб виміряти кількість жиру в організмі — використовувати технологію візуалізації внутрішніх органів. Це можуть бути і такі відомі методи візуалізації як МРТ або КТ, а також менш відомі, наприклад, двохенергетична рентгенівська абсорбціометрія або DEXA - сканування.
DEXA - сканування використовує рентгенівські знімки для отримання високоточних вимірювань маси жиру, жирової тканини і мінералів кісток. За рівнем інформативності і точності цей метод випереджає всі інші способи вимірювання жирових відкладень. Важливо зазначити, що в усьому світі є відносно невелика кількість DEXA -Сканер — це дуже дорога техніка.
Існують й інші, більш дешеві й доступні технології, але менш точні. Біоімпедансний аналіз (BIA) неінвазивний, недорогий і все частіше використовується для вимірювання складу тіла, включаючи відсотковий вміст жиру в організмі.
Згадайте новину: Медики визначили найкориснішу ягоду
Більш прості методи
Крім високотехнологічних методів, існують прості, неінвазивні і дешеві способи вимірювання жирових відкладень. Вони дуже добре прогнозують ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Ці методи засновані на вимірюванні окружності талії і порівнянні її або з окружністю стегон (співвідношення об'єму талії до об'єму стегон), або з ростом (співвідношення об'єму талії до зросту).
Коли мова йде про співвідношення об'єму талії до об'єму стегон, Всесвітня організація охорони здоров'я вважає ожирінням показники від 0,9 і вище — для чоловіків, і 0,85 — для жінок. Наприклад, жінка з талією в 86,4 см і стегнами в 101,6 см має співвідношення талії до стегон 0,85. При прогнозуванні серцево-судинних захворювань цей метод працює краще, ніж ІМТ. Він простий, дешевий, а якщо правильно користуватися рулеткою, то і інформативний.
Але найкращим методом оцінки жирових відкладень є, напевно, співвідношення об'єму талії до зросту. Саме цей метод використовувався в дослідженні, яке визначило, що до 90% людей в світі мають зайвий жир. Стандартний спосіб вимірювання співвідношення об'єму талії до зростання схожий на вимірювання співвідношення об'єму талії до об'єму стегон, тільки замість окружності тазостегнового суглобу береться зростання. Здорове співвідношення об'єму талії до зросту — не вище 0,5. Відповідно, талія повинна бути в два рази менше, ніж ріст. Наприклад, чоловік зростом в 183 см і талією 91,5 см має співвідношення талії до зросту 0,5.
Згадайте новину: Чи можна плавати після їжі?
Ще один варіант вимірювання співвідношення талії до зросту — розділити об'єм талії на квадратний корінь зросту. Вважається, що це найкращий метод визначення ризику розвитку захворювань, пов'язаних з надмірними жировими відкладеннями. Він працює майже для всіх, незалежно від того, який у вас зріст. (...)
Важливо зрозуміти, що індекс маси тіла — не істина в останній інстанції. Поки цей метод не вдосконалять або не здешевлять DEXA-сканування, для вимірювання рівня жиру в організмі і визначення пов'язаних з цим ризиків краще користуватися такими методом як співвідношення обсягу талії до зросту.
Ці методи напрочуд дешеві і прості, а їх ефективність підтверджується безліччю наукових даних . Прийшов час медикам по всьому світу почати ними користуватися.
Автор: Джеймс Браун
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
128
Коментарі:
0
Переглядів:
240
Коментарі:
0
Переглядів:
676
Коментарі:
1
Переглядів:
1092
Коментарі:
0
Переглядів:
301
Коментарі:
0
Переглядів:
302
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.