Головна Блог ... Консультації від юристів ЯК СТАТИ В ЦЕНТРІ ЗАЙНЯТОСТІ НА ОБЛІК ПІСЛЯ СКОРОЧЕННЯ? ЯК СТАТИ В ЦЕНТРІ ЗАЙНЯТОСТІ НА ОБЛІК ПІСЛЯ СКОРОЧ...

ЯК СТАТИ В ЦЕНТРІ ЗАЙНЯТОСТІ НА ОБЛІК ПІСЛЯ СКОРОЧЕННЯ?

Відключити рекламу
 - tn1_0_28470200_1478579705_582155f9458f5.jpg

Якщо вас звільнено у разі скорочення чисельності штату (ч.1 ст.40 КЗпП), то реєстрація в службі зайнятості та виплати допомоги по безробіттю проходять у загальному порядку відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

Реєстрація та облік громадян, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні, проводяться державною службою зайнятості за місцем їх проживання за умови пред’явлення паспорта, ідентифікаційного коду і трудової книжки, а в разі потреби також військового квитка, диплома або іншого документа про освіту.

Для одержання статусу безробітного громадянин з 8 дня після реєстрації у центрі зайнятості, за відсутності підходящої роботи, особисто подає заяву із зазначенням у ній інформації про те, що він не є найманим працівником, не уклав договір цивільно-правового характеру, не отримує пенсію на пільгових умовах і не зареєстрований як фізична особа - підприємець, а також копію довідки про його ідентифікаційний номер.

Розмір допомоги по безробіттю встановлюється у відсотках до їхньої середньої зарплати (доходу), залежно від страхового стажу:

до 2 років – 50%;

від 2 до 6 років – 55%;

від 6 до 10 років – 60%;

понад 10 років – 70 %.

Залежно від тривалості безробіття допомога по безробіттю виплачується у відсотках до визначеного розміру:

перші 90 календарних днів – 100%;

протягом наступних 90 календарних днів – 80%;

у подальшому – 70%.

Однак, загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років. Для осіб перед пенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 720 календарних днів.

Юрист Кочерга Ірина

  • 60043

    Переглядів

  • 3

    Коментарі

  • 60043

    Переглядів

  • 3

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Якщо мене звільнили по ст. 86 ч.2 закону України державної служби чому центр зайнятості не хоче мені виплачувати кошти як повинен за згодою сторін

    23.07.2019 15:11

    Доброго дня. Скажіть будь ласка , я звільнилася по скороченню у січні 2021 року. стати на біржу хочу у березні 2021 року. Стаж 8 років. За який період буде братися заробітна плата для розрахунку?

    16.03.2021 16:49

    Звільнена в перший день виходу на службу. за п.1 ч.1 ст. 87 ЗУ Про державну службу після відпустки за третьою дитиною до 6 років.Стаж більше 15 років В службі зайнятості призначили допомогу по безробіттю в мінімальному розмірі.Чи правильно мені призначили допомогу?

    16.05.2022 12:10

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст